Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv říjen - prosinec 2015

30.12.2015

Do nabídky jsme přidali dvě koťata, Rozárku Popelku a Mínušku.

A máme další umístěné kočičky - v rámci letošní akce kočičího přání a díky inzerátům se nám v tomto směru moc daří (snad to nezakřiknu). Do nového domova odešli Pepina, Malíček, Brituška,Teniska a Lucinka.

Kočičky již mají přislíbené nebo zakoupené dárky. Dárky, které jsme k datu odchodu kočiček již měli zakoupené, si naše zlatíčka odvezla sebou. Ostatní převezmou náhradníci - obdarované kočičky s tímto řešením vyslovily souhlas.

Také jsme ukončili akci s odchytem  toulavých kočiček od lovosického horního (teplického) nádraží. Nakonec jich bylo více než 30. Většina kočiček se po kastraci průběžně vrací do lokality. Ty, které jsou zcivilizovatelné, zůstávají u nás v azylu a hledáme jim - nebo časem budeme hledat -   nové domovy. Fotky těch, které u nás zůstávají, si můžete prohlédnout v albu zde.

Včera nás také navštívila rodina Novotných z Litoměřic. Kočičkám přinesli papání a mlsky. Za vše jim moc děkujeme a já osobně se omlouvám. Omlouvám se za absenci fotografie. Vše jsem poctivě nafotila a doma zjistila, že fotka není :-(

 

25.12.2015

Do nového domova odjela kočička Nova. V batůžku si nesla dárek z akce Kočičího přání. Hodně štěstí holčičko.

24.12.2015

Vážení příznivci, pokud hledáte v akci Kočičí přání náš velký projekt - germicidní lampu - již hledáte marně. Oslovil nás jeden z distributorů a prodejců těchto zařízení a nabídl nám formou sponzorského daru výraznou slevu. V této chvíli máme na lampu vybráno 12.900.- Kč, které nám postačují. Lampa je již objednána a dorazit by měla v prvním lednovém týdnu.

Všem, kdo na lampu přispěli, moc děkujeme. Děkujeme i těm, kdo již zakoupili dárek našim kočičkám nebo jim nasypali do misky. Dárek ještě nemá naše rarita Colorek a také mnohé misky jsou prázdné. Ti z vás, kteří měli v úmyslu nám na lampu přispět a už to nestihli, tak nemusí být smutní - příspěvek do mističek je také hodnotným dárkem našim kočičkám :-)

20.12.2015

Do nového domova odjela kočička Zlatuška. Po několika měsících se usmálo štěstí i na ni. Zlatu u nás byla od malinkého koťátka a v posledních týdnech bojovala s onemocněním očička. Dárek, který dostala v akci Kočičího přání, převezme náhradník.

18.12.2015

Do nabídky přidáváme krásnou černobílou kočičku s delší srstí, Lucinku. I ona se uchází o vaši přízeň v rámci akce Kočičího přání. Nejlepší dárek by pro Luci byl ale domov. Je u nás z tolika zvířat okolo sebe nešťastná.

Do nového domova odešla malá Kebulka. V domku se zahrádkou jí čekala kočičí kamarádka.  Kebulka byla obdarována v akci Kočičí přání a dárek si samozřejmě odvezla sebou. Rodina má dvě miminka (skoro batolata) - dvojčata, která si pro kočičku byla spolu s rodiči a bylo hned vidět, že děti jsou vedeny k lásce ke zvířátkům.

17.12.2015

Před časem jsme prosili naše příznivce, aby podpořili v akci Vánoční strom  Cetelem  přání od paní Radky K., která případnou výhru chtěla rozdělit mezi tři útulky včetně našeho. I díky vám se podařilo, přání paní Radky vyhrálo a na náš účet přistálo krásných 3.333,- Kč.  Paní Radce i všem "klikačům"  za (nejen) naše kočičky ze srdce děkujeme.

Včera pokračoval odchyt dvou kočiček z 20 od lovosického horního nádraží. Tyto kočičky už jsou velmi plaché, takže na rozdíl od jiných se po kastraci budou vracet do původní lokality. Tento odchyt bohužel poznamenala špatná událost. Jedna z paní krmiček si na místě ošklivě poranila nohu a byla převezena do nemocnice. Vyjadřujeme tímto oběma dámám hlubokou úctu a velké poděkování za pomoc při odchytech, a zraněné paní brzké uzdravení bez následků.

Z této lovosické sqadry postoupili do nabídky Brituška, Medvídek Míša, Pepina, Venoušek a Lojzíček.

Mimo to máme nově v nabídce malinkého kocourka Malíčka.

Kočičí přání jede a my děkujeme všem dárcům, těm, kteří již přispěli i těm, kteří teprve své příspěvky zašlou. V této chvíli máme objednanou první várku dárků, měla by přijít těsně před vánočními svátky. Takže o svátcích si s dovolením vezmeme trochu volna i my a fotit začneme po nich :-) Tedy budeme se snažit alespoň nějaké nafotit - a dárcům fotky odeslat - i dříve, ale jeden nikdy neví, že...

Do nového domova včera odjelo černé zlato Truldík s kamarádem Netíkem. Truldík má již přislíbený dárek, kterého se ale díky lepšímu dárku - svému vlastnímu člověku - nedočkal. Dárek bude postoupen některému z našich kožíšků, který svůj by vlastní jinak nedostal.

12.12.2015

K pláči a vzteku je dnešní neuvěřitelný příběh. V lovosické lokalitě, kde již dva týdny odchytáváme toulavé kočinky, bylo pro ně 8 boudiček, vyrobených paní, která je krmí a stará se o ně. Schválně jsme lokalitu blíže neurčovali, přesto se našel "člověk", který si dal tu práci, lokalitu nalezl a v noci na dnešek  všechny boudičky vandalsky zničil. Paní Jana už tento nesmyslný čin nahlásila Policii ČR, která bude vandalský čin vyšetřovat, protože odchyty probíhají za její záštity. Protože některé nesocializovatelné kočky budeme po kastraci vracet zpět na místo, paní Jana dnes narychlo sehnala 5 plastových kočičích domečků a instalovala na místo. Kočky totiž zimu bez úkrytu těžko přežijí, a jinam je vypustit není možné, také by nepřežily. Místní obyvatelé (někteří) už na kočky čekají a je jim bez nich smutno. Hlavní je, že už se kožíšci nebudou množit a na jaře ubyde bezprizorních koťátek, což je cílem naším i města Lovosice. Je nám do pláče - jak můžou být lidé tak zlí? Opravdu si ten dotyčný/dotyčná neuvědomuje, jak se kočky starají o pozemky, na kterých žijí? Uvědomil si ten někdo, kolik myší pochytají, zvlášť když poslední zimy byly velmi teplé a hlodavci se množili opravdu geometrickou řadou celých 12 měsíců v roce s minimální nebo dokonce nulovou úmrtností mladých? Nebo je to tomu dotyčnému vlastně jedno, protože on v lokalitě nežije a jeho nenávist ke všemu živému je větší než cokoliv jiného?
Situace je opravdu na hraně možností, paní Jana už má v azylu 90 !!!!!!!!!!!! (devadesát) kočičích azylantů, není jediné volné místečko, všechny klece, gauče, křesla, parapety, stromy a voliéry jsou plné. A všechno to má stále otevřené tlamičky na jídlo, nemluvě o kastracích a léčbě. Paní Jana má navíc již dlouhá léta těžku alergii na kočičí chlupy, kterou se jí dařilo zvládat díky lékům a striktně daným omezením počtu zvířat na max. 60. To se teď poslední dny rapidně mění - Jana má oči oteklé a zanícené, sotva vidí, o bolesti nemluvě. Je jen otázkou času, kdy se přidají dýchací obtíže.
Na  prosbu o pomoc zareagovaly dvě dobré duše, které nám budou pomáhat s inzercí a jinými věcmi, takže snad začneme naše miláčky umísťovat do adopcí nebo dočasek.
Určitě stále prosíme, kdybyste někdo měl nějaký nápad nebo možnost pomoci, jste vítáni.

8.12.2015

Průběžně vás informujeme o odchytu toulavých kočiček v Lovosicích. Ke dnešku jich máme už 18 a dalších cca 10 tam ještě čeká. Jsou mezi nimi velcí starší kocouři, velmi divocí a zlí, takže ty po kastraci vrátíme do původní lokality. Některé kočičky, a hlavně koťata, ale zústanou u nás už jen kvůli tomu, že některá jsou nemocná a malá koťata by zimu nepřežila určitě, byť by byla jakkoli mírná. Je to zoufalá situace, už nemáme místo ani ve voliérách a nutně bychom potřebovali nějaké kočičky umístit do rodin. Také bojujeme s financemi za lékařské služby a krmivo.

Ke všemu nám dnes přibyla tři čtyři koťata z Mrkles.

Jedno místečko se nám bohužel uvolnilo. Ano, bohužel. Nechali jsme odejít kocourka Boubínka, asi 10ti letého, který u nás žil celých 6 let. Trpěl zeleným zákalem a kromě toho opakujícími se záněty dásní, které odolávají antibiotikům. Před dvěma měsíci mu paní doktorka odstranila několik zkažených zubů, ale diagnostikovala mu opakovaný zhoubný nádor v tlamičce. Boubínek bojoval až do konce, pořád měl chuť k jídlu, ale nádor stále rostl. Brzo by mu znemožnil dýchání a už začínal mít i bolesti, nádor se tlačil do hlavičky a utlačoval mu očičko.

Miláčku, pozdravuj tam nahoře za duhovým mostem.

12301602_907486335972796_3574667321296707947_n.jpg

6.12.2015 - večer

Dnešní trh hodnotíme jako úspěšný. Prodali jsme zboží za krásných 975.- Kč a další 300.- Kč byly dary pro náš azyl. Za to vděčíme všem nakupujícím, kterým není lhostejný osud kočiček a kteří navíc získali i hezké drobné dárky pro své blízké. Největší dík ale patří paní farářce CČSH, ThDr. Lence Selčanové, ředitelce centra Hláska, protože nám jako podporu našeho azylu přenechala polovinu prodejní plochy určenou na charitativní prodej věcí pro její organizaci. A aby toho nebylo málo, zítra bude prodej v náš prospěch pokračovat opět pod záštitou paní farářky, taktéž v restauraci - kulturním domě Říp.

12316364_1090345727644825_651494341498068504_n.jpg

6.12.2015

Kdo to má blízko do Roudnice nad Labem nebo si jen tak chce tuto druhou adventní neděli udělat výlet, přijďte se podívat na adventní trh do restaurace Říp na Husově náměstí. Budeme tam :-) Trhy začínají v 10.00 hod.

A pro koho je to daleko nebo má jiné plány, může pomoci našim kočičkám třeba hlasováním ve vánočním přání portálu Mall.cz:

https://stromprani.mall.cz/?praniid=31831

Hlasování se provádí kliknutím na hvězdičky dole vlevo.

Děkujeme za naše kožíšky :-)

4.12.2015

V úterý jsme v jedné z lovosických lokalit začaly odchytávat větší množství toulavých (a vyhozených) kočiček, a to s pomocí dvou krmiček. Poprvé jsme přivezli 6 zvířátek, dvě šla hned na kastraci. Dnes 2 a jsou již také po kastraci. Vzhledem k času, kdy můžeme do vet ordinace dorazit, paní doktorka větší množství nezvládne, a navíc ani my nemáme dostatek prostoru a klecí na umístění  kočiček po kastraci. Kočiček je tam ještě asi 20 různého stáří, a to za předpokladu, že se tam opět záhadně nějaké nové neobjeví. Většina zvířátek se bude vracet zpět do lokality, krmičky se o ně dobře starají a kočičky mají i své zázemí s boudičkami. Dnes nás paní doktorka trochu podezřívala, že jí nevezeme toulavá zvířatka, jak jsou vypasená :-) Extrémně mazlivé kočičky a věkem mladé (tedy s nadějí na umístění) ponecháme u nás a budeme jim hledat nové domovy.

V každém případě nás dnes vyšetření dalšího kocourka, léky a kastrace vyšli na více než 3000.- Kč.

img_20151202_173056.jpg

 

 

 

 

 

 

 

img_20151202_173117.jpg

 

 

 

 

 

A pokud máte dojem, že v jedné z přepravek vidíte krásného dlouhorstého kocourka, zrak vás neklame :-)

 

1.12.2015

Do našeho obchůdku jsme přidali Pexeso - hračku pro děti i dospělé.

Doslova před pár minutami jsme se dověděli skvělou zprávu. Na náš kastrační program toulavých kočiček přispěla Nadace na ochranu zvířat částkou 5000.- Kč. Máme obrovskou radost, můžeme nechat vykastrovat více kočiček a tak zase ubude nechtěných koťátek, která  často umírají v bolestech a bez pomoci na ulici. Program zaštiťují svými odbornými znalostmi  skvělé lékařky MVDr. Tešnarová a MVDr. Beranová z veterinární ordinace v Roudnici nad Labem.

29.11.2015

Na včerejším jarmarku ve Vchynicích naše kolegyně Lída a Dana utržily 530.- Kč. Na to, že dostaly místo v samotném a špatně přístupném koutečku daleko od vstupu, to vůbec není  špatné.

Já s Janou jsme se snažily o prodej v Třebenicích. Byla strašná zima, ale hlavně skoro celou dobu hodně sněžilo, takže jsme museli své zbožíčko chránit jak se dalo. I tak naši příznivci utratili a do kasičky vhodili ve prospěch kočiček krásných 808.- Kč. Pomalu začínáme uvažovat, zda bychom nepořídili prodejní stánek, který by nás a hlavně  věci na prodej před nepřízní počasí chránil.

Při poslední aukci na naši výzvu opět několik dražících nereagovalo. Marně přemýšlíme, co je k tomu vedlo. Náhlá složitá situace nebo si prostě jen tak hrají? Proč někdo přihazuje v aukci, ve které vydražené věci snad vůbec nemíní zaplatit a vyzvednout? Že by si opravdu někdo myslel, že mu věci pošleme a budeme čekat, jestli se teda nesplete a peníze nepošle? Ano, kdysi jsme to tak dělali, ale po první špatné zkušenosti jsme od tohoto modelu upustili. Je nám to moc líto, všechno, co utržíme, jde pro kočičky. Již několikrát jsem se zmiňovala, že energie i nejrůznější cesty souvisejjící s péči o kočičky platíme ze svého soukromého příjmu, nevyplácíme si žádné apanáže (a víme, že  v některých útulcích si z kočičích peněz proplácí a vyplácí naprosto vše) - každá koruna od vás, dárců, dražících a nakupujících, pomáhá jen a pouze kočičkám. Tím víc nás bolí jednání některých dražitelů. Těm poctiivým, kteří o věci opravdu stojí, a také je zaplatí a vyzvednou si je, posíláme velké díky od nás i kočiček, kterým takto moc pomáhají.

26.11.2015

img_20151127_184305.jpgDnešní návštěva přijela až z Chomutova. Rodina je našimi dlouhodobými příznivci a kočičkám přivezla něco na zub. Za všechny naše chlupáče se ujal vstupní kontroly i kocourek Dráteníček.

Mimo dobrot přivezla návštěva i vlastnoručně vyrobené svícínky. Ty si můžete zakoupit zítra 28.11.2015 od 14.00 hod na Paříkově náměstí v Třebenicích. Koná se tam adventní trh, na kterém také budeme :-) V krámku máme připraveny i svíčky, mýdla a oblíbené pohankové polštářky.

25.11.2015

Do nového domova odjel kocourek Jeníček. Je to již pár dní, ale sám nový pan domácí si nebyl jist, zda ho starousedlíci nebudou šikanovat a kocourek se nebude muset vrátit. Ale vše dopadlo na jedničku, Jeníček je ve svém novém doma opravdu doma - nerozházela ho ani fretka, natož pejsek nebo kočička. Moc by jsme si přáli, aby i ostatní naše kočičky měli takový úžasný domov.

Do záložky transparentního účtu jsem konečně dodala chybějící účty.

A v obchůdku si nově můžete koupit i vážené pohankové slupky. Pár věciček se podařilo prodat, postupně budeme tyto věci buď nahrazovat jinými vzory nebo doplňovat - dle materiálových možností :-)

A kdo nemáte na první adventní advend (sobotu) ještě nějaký neodkladný plán, přijďte se podívat na advent do Libochovic. Stánek zde bude mít Městská knihovna Libochovice a vše, co v tomto stánku najdete ke koupi, je určeno pro podporu našich kočiček.

libochovice_adventni_trh-plakat.jpg

20.11.2015

Pomalu končí listopad a 15.12.2015 se opět rozjede další kolo již zmámého Kočičího přání, ve kterém můžete obdarovat naše kočičky.

A komu se nechce čekat, může nám již nyní přispět na nákup nové germicidní lampy. Toto zařízení je v každém azylu naprostou nezbytností. Kočičky prakticky v 99 % přicházejí nemocné a nemoci se často šíří vzduchem, kapénky ulpívají na věcech kolem i na těch, které máme na sobě. I když každá příchozí kočička je nejdříve v karanténě, nemůžeme zamezit přenosu nemoci úplně. A že je právě karanténu nutno čistit a desinfikovat nejvíce, o tom není pochyb.

Svou troškou na lampu můžete přispět zde: http://kociciprani.cz/projekt/Germicidn%C3%AD+lampa+pro+lep%C5%A1%C3%AD+zdrav%C3%AD+ko%C4%8Di%C4%8Dek+z+Lucky/67

Poděkování patří nejen paní Bedekové, která již jako první a  stálý dárce přispěla. Doufáme, že nám zůstane věrná i nadále a děkujeme všem, kteří naše kočičky nenechají bez dárku pod stromečkem.

A pamatujte - každá koruna se počítá :-)

19.11.2015

Dnes jsme nechali vykastrovat další dvě kočičky a jen jsme přijeli domů, obratem jsme jeli zpět na veterinu.

Tentokrát s naším Boubínkem.

boubi.jpg

Kocourkovi se na tvářičce udělala z ničeho nic velká boule. Boubínek je vůbec takový zdavotní smolař. Má zelený zákal, takže prakticky nevidí. Měl problémy se zoubky, takže v tlamičce už mu toho moc nezůstalo. Před časem bojoval s rakovinou a zdálo se, že nad ní vyhrál.  Opravdu jen zdálo... Ta bestie se vrátila. Ten velký útvar v pusince je opět  rakovina. Boubínek dostal léky a uvidíme, zda se podaří hrdinský čin v boji zopakovat. Je vidět, že pusinka ho bolí, ale granulky dlabe s chutí nezměněnou :-) Tak uvidíme, jak bude tentokrát vše probíhat, pokud by se ukázalo, že boj nezvládá, trápit ho nenecháme :-(

17.11.2015

Do nabídky postupují kocourci Truldík a Netík. Oba jsou zdraví a není důvod nepokusit se jim najít své doma.

Po kastraci jsou kočičky Teniska, Netík a Zlatuška.

Kastraci podstoupila i kočička Nova, která posléze odjela do nového doma s Terezkou. Novička se nám bohužel po třech dnech vrátila zpět do azylu. Podle zprávy majitele se zdá, že Terezka se v novém domově začala chovat dominantně a Nova to nezvládala, začala být bojácná a smutná. Po nutné době karantény se vrátí kočička do nabídky.

Za poslední měsíc jsme měli krom výše uvedených i dalších 20 kastrací. Krom již dříve přijatých koťat od lovosického nádraží jsme pomohli vykastrovat plaché kočičky ze tří různých lokalit. Po kastraci se některé z nich vrátili zpět do lokality. Některá zvířátka ale vypadala na to, že by se dala socializovat do lidské společnosti. Ta zůstala u nás a uvidíme, jak se se vším srovnají.

 

img_20151111_115055.jpgPo kastraci je i tento zrzeček (na fotce krátce po zákroku). Kocourek se jednoho dne objevil ve statku sousedícím s azylem a vypadal velmi nedobře. Nemohl se postavit na zadní nožičky, ale byl tak vystresovaný, že bolest nebolest, před člověkem utíkal a nedal se chytit. Paní Jana tedy rezignovala a nechala ho vždy najíst s ostatními venkovními kočičkami, v klidu a bez honění. Po několika týdnech se zdálo, že kocourek se lepší, nožičky pomalu začaly plnit svou funkci a kocourek si již vyskočil i na okno. Po nějaké době se nechal i pohladit. Trpělivost paní Jany se vyplatila, kocourek se nechal odchytit a pro jistotu hned druhý den putoval k paní doktorce. Při kastraci byl zároveň důkladně zrevidován jeho zdravotní stav. Vzhledem k tomu, že chodil na menáž do azylu, výživový stav je dobrý. Potíže s chúzí způsobil úraz, při kterém kocourek urpěl zlomeninu pánve. Ta je v této chvíli již zhojená, ale chůzi tento úraz navždy poznamenal. Nikdo jsme nechápali, jak je možné, že kocourek našel cestu k nám a že vůbec došel. Ve vesnici ho nikdo nezná. Včera ho paní Jana vysvobodila z karanténní klece a Zrzek se okamžitě přestěhoval do venkovního výběhu, který odmítá opustit.

9.11.2015

Naši noví obyvatelé jsou černý kocourek Trulda a tříbarevný kocourek (ano, čtete dobře) Colorek.

 

Do nového domova dnes odjela tricolorka Terezka. Původně měla jet sama, ale rodina sebou nakonec vzala i kočičku Novu, která se nestačila ani nominovat do nabídky.

2.11.2015

Na záložku transparentního účtu jsme přidali účty za nákup krmení, veterinární péče a nového pelíšku.

 

Naše příznivkyně uháčkovala ve prospěch našeho azylu krásné polštáře. Velikost cca 40 x 40 cm, s dutým vláknem, prací vcelku. Každý polštářek má malou kapsičku, v které je "překvapení" - hračka nebo figurka. Pokud máte o polštářek zájem, volejte přímo paní Zárubovou 777 444 373 - nabídka je omezena :-)

1.jpg2.jpg

 

 

 

 

 

 

4.jpg5.jpg

6.jpg

3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.10.2015

Do obchůdku jsme přidali spoustu nových věcí - tašky, myši se šantou a také oblíbené polštářky s pohankovými slupkami :-) Nakoukněte, za chvíli jsou Vánoce, určitě najdete vhodný dárek pro lidi i zvířátka.

Znovu si dovolíme poprosit o zbytky svíčkového vosku, který recykluji a vyrábím svíčky do obchůdku a na trhy.

Dále prosím o darování  zbylých vámi nevyužitých látek na výrobu polštářů, tašek a hraček. Látky prosím pouze nové, které zbyly např. po ušití halenky nebo z výprodejů (tam ostatně nakupuji i já). Děkuji.

 

24.10.2015

Dnes máme velký den. Vlastně velký je spíš pro kočičku Evičku a brášky Šimonka a Matouškem. Všichni tři dnes odjeli do svého DOMA :-)

22.10.2015

Včera se paní Jana při soukromé cestě do Prahy stavila v Mallu a nakopila pro kožíšky nějaké krmivo a stelivo. Účet je jako vždy v záložce transparentního účtu.

Večer pak odjel do nového domova v Nížebohách kocourek Honzíček. K dispozici má rozlehlou usedlost.

A opět jeden stesk :-( Další aukce a další dražitel, který se děvčatům na FB dosud neozval s adresou :-( Pokud opakovaná výzva bude neúčinná, kolegyně se nejspíš pokusí věci nabídnout další dražící s druhou nejvyšší nabídnutou cenou, tak buďte ve střehu :-P

15.10.2015

Konečně se podařilo vykastrovat kocourka Kempíka. Klučík už byl na cestě na veterinu asi třikrát, ale pokaždé ho cesta tak vystresovala, že narkoza by pro něj byla nebezpečná. Tentokrát to konečně vyšlo :-)

Naše malé želvinky byly propuštěny z karantény a rovnou odcestovaly do dočasky do našeho spřáteleného útulku. Stále se nám úplně nepodařilo vyřešit situaci s panleukopenií a nechceme riskovat jejich životy.

Svou pozemskou pouť ukončila kočička Neviditelná. Holčička byla - jak již jméno napovídá - neošetřovatelná a opravdu neviditelná. Krmení mizelo, ale jíst jsme ji nikdy neviděli, maximálně záblesk jejího kožíšku. Kočička zemřela na akutní selhání ledvin.

13.10.2015

Domov hledáme ještě pro dvouletého Kocoura a pětiměsíční brášky Šimona a Matouše.

12.10.2015

Do nabídky dnes postoupili a o vaši přízeň se ucházejí následující kočičáci:

Evička, Teniska, Bertík a Kebulka - Radka.

Nádherná Zlatuška je postupem věku čím dál krásnější. Ta její medově zlatá špička ocásku je prostě dokonalá :-) Věřili byste, že už je jí půl roku a nikdo se za celou dobu o ni nezajímal?

10.10.2015

Jako každý podzim se nám v azylu vyskytla panleukopenie :-(  Po očkování na tuto nemoc včera zemřel malý Obřík.

Do vyřešení této situace nebudeme v žádném případě a bez vyjímky přijímat žádná další koťata. Některý z přijatých kožíšků byl pravděpodobně bacilonosičem. Ne všechna přijatá zvířata lze okamžitě očkovat proti nemocem. Převážná většina se nejdříve musí zotavit po prožitých útrapách a musí dosáhnout určitého přijatelného zdravotního stavu, což někdy trvá i týdny. Jiná zase nelze naočkovat kvůli jejich příliš nízkému věku.

A do rubriky transparentního účtu jsem přidala další fotky nákupů.

7.10.2015

Přidali jsme fotografie dalších nákupů, které jsme hradili z transparentního účtu.

Při této příležitosti si dovolím jednu poznámku. Všimněte si rozdílu mezi výdaji našimi a některých jiných azylů. Nemyslím výši, ale účel.

V našich útratách nikdy nenajdete platby na inkaso - elektřinu, vodu, plyn. Z "kočičích" peněz hradíme pouze jedinou položku mimo, a to dřevo na vytápění kočkária (jeden z prostorů, kde se kočičky pohybují - další jsou obytný dům, vnitřní karantény, vnitřní výběhy). Vše ostatní hradí paní Jana ze svého důchodu.

Nikdy také neuvidíte položku "cestovné". K naší paní doktorce je to cca 20 km, a to znamená cestu autem dobrou půlhodinu. Náklady za benzín hradíme opět ze svých kapes - ať již paní Jana nebo my ostatní, kteří kočičky zrovna vezeme. Stejně jako cesty pro kočičky, které nemůže nálezce přivést sám, a také na nejrůznější akce a trhy.

Prostě si myslíme, že vaše dary a peníze jsou určeny kočičkám a tak je chceme využít právě a jenom pro ně a nikoliv pro naše pohodlí nebo dokonce obohacení.

4.10.2015

V pátek odešla do nového domova mimina ze Slatiny. Máme velkou radost, protože odešla všechna do toho samého.

A když už se konečně uvolnilo místo, přivezli jsme z neplánované dočasky tři malé želvinky. Večer pak naše kolegyně ještě dovezla malého kloučka, který dostal jméno Obřík podle místa nálezu.

1.10.2015

U Velké kočky na obláčku je touto dobou  i Dubinka.