Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv zpráviček 1)

 

11.12.2011 - Zemřelo bílé kotě Kopretinka, které bylo zatím v karanténě. Nechali jsme ji prohlédnout veterinářkou, která určila příčinu smrti selhání srdce následkem katabolizmu.  Nejsme odborníci, ale ať tomu bylo jakkoliv, malá bílá Kopretinka již na nás shlíží z obláčku a je jí určitě dobře.
 
Musíme stáhnout z nabídky kocourka Zvonečka, protože se  nám pořád nedaří doléčit jeho oči.
 
A jedna dobrá zpráva - umístila se bílá krasavice Krásulka. V novém domově prý bude mít dostatek rukou na kvalitní péči a nezbytné hlazení.
 
 
7.12.2011 - Nový přírůstek je nesmírně půvabný, tříbarevný pro štěstí a okatý pro radost.- Jmenuje se Sašenka něžná.
 
 
Prostřednictvím našeho emailu sa na nás obrátila paní Pješčaková a pan Učík, zda-li bychom jim nepomohli s inzercí na nalezenou tříbarevnou kočičku.
 
 
4.12.2011 - Přidávám  pana úžasného - zašedlé stříbro smíchané s rozlitým laté  Zvonečka Modroočko.
 
3.12.2011 - Přidávám do nabídky krásnou dvojici - černého Méďu Obeliska a bílou Krásulku sněžnou.
 
1.12.2011 - Podívejte se na naše nové přírůstky. Většina z nich je hodně zdevastovaných a tak zůstanou delší dobu mezi nově příchozími a budou se léčit nebo jen vykrmovat. Je vidět, že se zima začíná hlásit o slovo a kočky to mají venku čím dál těžší.
 
28.11.2011 - Podařilo se nám nafotit a roztřídit vyšívané záložky a obaly každý zvlášť a zařadit je do našeho charitativního krámku. Můžete se podívat zde.
 
13.11.2011 - Kocour Fofínek konečně přestal užívat léta, dotančil  a pustil se do ručních prací. A nám v dárcích přibylo šest párů hotových fusekliček. K tomu přihodil dvoje prstové rukavice. Račte se podívat, jestli nějaké nepotřebujete.
 
31.10.2011 - V našem sulejovickém depozitu někdo hodil přes plot dvě koťata - Černobílou Hrozinku a Šedivou Čupřinku.
 
 
30.10.2011 - Podívejte se na naše malé cukrové vatičky - v nově příchozích kočkách je maminka Eliška a její děti Proužek a adoptovaná Bambulka.  Elišku jsme již dali rovnou do nabídky mezi hendikepované kočky.
 
29.10.2011 - Včera odešel do nového domova Hrášek mosiámek.  V přepravce se šmydlal  a moc se mu tam nelíbilo, tak doufáme, že cestu ustál bez ztráty hvězdičky a neudělal po cestě moc velkou ostudu.
Mezi nováčky si zapíšeme dvě mouradla, cca půlroční holčičky, které jsou již vhodné k umístění. Podívejte se na Píštinku prťavý ocásek a Lisu mouradlo.
 
 
27.10.2011 - Dovolujeme si Vás pozvat na 13. umísťovací výstavu koček v Praze, kterou bude pořádat Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi a bude se konat dne13.11.2011.
 

umistovaci_vystava

 
 
 
 24.10.2011 - A štěstí se usmálo na Rezavou Mydlinku a Okatou Ufinku. Obě již mají nový domov.
 
23.10.2011 - Včera odešel do nového domova černý kocourek Twist. Shodou náhod tam na něj čekal kocourek jménem Oliver.  Tomu se říká osudové setkání. Twistík hned poslal rychlou zprávu, že se mu tam líbí a dostalo se mu vlídného přivítání.
 
19.10.2011 - Tulinka odešla do nového domova, šla i s oběmi dětičkami.
 
 
10.10.2011 - Mám jednu špatnou zprávu. Ztratila se Cassie, čistokrevná mainská mývalí kočička. Je to soukromá kočička paní Zárubové, kterou dostala kdysi jako dárek.  Cassinka trpí potravinovou alergií a musí mít speciální výživu. Máme určité důvody se domnívat, že byla odcizena a že ji chce ten člověk prodat.  Pokud byste ji někde poznali v nabídce na internetu nebo Vám ji někdo nabídl ke koupi, dejte nám vědět do azýlku.
026.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9.10.2011 - Špulinka whiskasová  dostala okamžitě nabídku, která se neodmítá a tak si sbalila raneček a odešla do nového domova. Také na Bondíka Pišingra se usmálo štěstí a  je zamluvený, zůstává v azýlku do doby, než mu odezní drobné zdravotní potíže.
Další zprávou je smutné oznámení, že zničehožnic zemřela Andělka bez nožičky, která trpěla lupusem a chtěli jsme si jí nechat na dožití. Při tomto rozhodnutí nikdo netušil, že  to dožití bude tak moc blízko. V každém případě odešla přes noc a nejspíš se netrápila. 
 
 
 
4.10.2011 - V nabídce pokračujeme se Špulinkou whiskasovou.
 
3.10.2011 - A máme tady říjen, který otevře Okatá Ufinka.
 
30.9.2011 - A další v nabídce je rezavá půvabná holčička Rezavá Mydlinka.
 
29.9.2011 - Do nabídky dávám Bondíka Pišingra, je přesladký rošťák. A další je Pišta Obřík.
Máme nová koťata. Jedni sourozenci jsou černobílí poschoďáčci - chlapečkové. Další je kočička Tulinka a její 2 děti, zatím jsou v karanténě mezi nově příchozími.
 
 
26.9.2011- Clementinka odešla do nového domova. Čekali tam na ní Šerinka, Safírek a Dykoušek. Stihla už poslat nové fotky a vypadá to výborně, nová kočičí rodinka ji přijala  v klidu. Clementinka se nestyděla zabrat Dykískovi  jeho pelíšek.  Ale vypadá to, že jí bude odpuštěno.
 
 
17.9.2011 - Majdalenka již  u nás není, odešla do svého domova. Přejeme jí hodně štěstí.
 
Ráda bych poděkovala milým dámám, které pro nás uspořádaly druhé kolo ve vyšívce a ruční práci, kdy pro náš azyl vyrobí překrásné knižní záložky, pouzdra na mobil, prostírání,  sáčky na šantu, vyšívané jehelníčky - a to všechno s motivem kočiček (jak jinak).
Všechnu tu krásu uvidíte na výstavě, kterou v Praze pořádá 2.10.2011 PSOZ (bližší info zde ).  Co se neprodá na výstavě, dostane svoji fotku a bude v naší internetové nabídce dárků.
 
s6309987.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7.9.2011 - A již se nám hlásí Nahatá Majdalenka, která už není hanbatá, ale krásně se po léčbě oblékla do kožíšku. Vypadá náramně a já jí držím palce, aby se někomu zalíbila, protože je z ní kouzelná maličká kočička.
Další zprávou je příchod mrňavé zrzavé krasavice. Jsou jí sotva 4 měsíce, je celá rezavá a velmi přítulná. Dostala jméno Mydlinka. Celozrzavých koček - holčiček - bychom na prstech ruky spočítali, dívali jsme se pořádně, podle nás je to holčička.
 
6.9.2011 - Další slečna, která přichází do nabídky je Cindy chlupinka. Je krásná a milá.
 
4.9.2011 - Do nabídky postoupila Suki rarášek - černé koťátko s bílou hvězdičkou na prsíčkách.  Taktně pomlčím o jejich zlodějských rejdech a vyzdvihnu její veselou a hravou povahu.
Bohužel máme i smutnou zprávu - zemřela ubreptaná Brenda  - malé podměrečné koťátko, které se k nám dostalo v papírové krabici za bouřky.
 
2.9.2011 - V karanténě v nově příchozích máme 2 nová koťata - krabicoví plaváčci, dále přerostlého kocourka Pištu a nakonec je tu Andělka, zdevastovaná kočička bez nožky.
 
31.8.2011 - A už je nemáme, Pucánek a Pucinka odešli spolu do nového domova. Myslíme, že se jim tam bude moc líbit. Jsme moc rádi, že zůstali pohromadě .
 
26.8.2011 - A máme další dvě krásná koťátka - Pucánek a Pucinka od terezínských kasáren. Jsou kouzelní a přítulní. Věřím, že dlouho u nás nezůstanou.
 
22.8.2011 - V nabídce přibyla kočička Clementine , která by potřebovala ozdravovnu nebo pořádné lázně. Její stav a její kožíšek je žalostný. Přitom by to mohla být tak krásná kočka.
 
 
suki-zlodejka.jpg
 
19.8.2011 – Byla jsem fotit v azylu. Nejdůležitější zpráva je ta, že malé kotě Suki je ve výtečné formě. Je krmená opravdu kvalitně. Následující fotku bych nazvala: Jak jsem přišla o chlebíček. Stačilo se jen otočit a už tam byla, potvora jedna mrňavá drzá! Po tomhle odhalení ji už asi neudáme.
 
 
15.8.2011 - Slíbili jsme paní Zajíčkové pomoc se nalezením nového domova pro její kočičku Miu. Její povídání najdete zde.
 
13.8.2011 - A dneska jsme umístili Hamánka a jeho sestru Lusy. Šli spolu, tak jim nebude smutno.
 
10.8.2011 - Do nového domova odešel Kája mazlík, Elegance ze sklepa a Tečka mosiámková. Posíláme jim podrbání za ouškem a přejeme jim hodně štěstí.
 
 5.8.2011 - Podívejte se na nové přírůstky. Máme 5 nových odrostlých koťat, říkáme jim zkráceně Mosiámci. Najdete je v Kočkách k osvojení.
 
2.8.2011 - A zde je  poděkování   dvěma půvabným slečnám, které se přidaly mezi naše sponzory.
 
Další zprávou je příchod postarší dámy - kočičky Chery, naší bývalé chovankyně. Chery je již přes 10 let a byla po osmi letech vrácena k nám do útulku, protože její paní se již o ní nemůže postarat z důvodu, že ji pobolívají nohy při čištění záchůdku. Cherinka je velmi zmatená, krčí se v karanténě a nechápe, co se děje. Příliš nekomunikuje a stále čeká, že si pro ni panička přijde. Přes všechno, co si o tom já sama myslím, jsem ráda, že ji vrátila zpátky k nám a Chery neskončila někde na ulici. Silně zvažujeme, že ji nebudeme dávat do nabídky, jednak je již postarší dáma, jednak se nechce družit a nás jedna kočka na dožití nezabije.  Aspoň tohle pro ni můžeme udělat. Až si zvykne, pustíme ji do výběhu a necháme ji, aby si vybrala, kde bude trávit čas lelkováním.
 
chery.jpgNa všech fotkách na mě plazila jazyk, z šesti fotek  to zvládla na pěti a šestá je rozmazaná. Opravdu s námi nechtěla mluvit. 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
31.7.2011 - Další kočička v karanténě se jmenuje Nahatá Majdalenka, stačí se podívat na její fotky a hned bude jasné, jak přišla ke jménu.
 
30.7.2011 - Přidala jsem novou fotku Suki - malého kotěte, které je u nás od lahvičky s mlíčkem  a zatím se jí velmi daří. Vypadá čím dál líp, je velmi živá a akční, tak snad bude v pořádku.  A hned za ní je nové kotě - dostalo jméno Cindy a vypadá jako reklama na úspěšnou odtučňovací kůru, za kterou dostalo kožich.
 
25.7.2011 - Tentokrát pomáháme najít nový domov pro dva domácí kočičí sourozence, nejlépe aby přešli z domova do nového domova. A ještě lépe- spolu.... ach jo. Budu jim držet palce, protože jsou oba nádherní a krásně se k sobě mají. Článek o  Arniem  a Leele  najdete zde.
 
11.7.2011 - V nabídce koček jsou 4 malá koťátka, jsou to sourozenci, kteří byli objeveni v uzamčeném sklepě. Naštěstí jsou všichni v pořádku. Podívejte se na
Elánka, Idylku, Twistíka a Eleganci.
 
8.7.2011 - Malé černé kotě, které se piplalo flaštičkou, vypadá jako malý hnědý imperátor, drze všechno proleze a všechno jí patří. Je to holčička a je sladká -
SUKI čokoládový kožíšek.
 
 2.7.2011 - Do nového domova odešel Vaska a Mufínek. Přejeme jim hodně štěstí a hodnou rodinu.
 
27.6.2011  Podařilo se nám najít domov pro pejska Beníka. 
 
22.6.2011 - Nesmělý krasavec, tak bych nazvala Mufínka kouřového , který k nám dorazil z alergické rodiny.
 
17.6.2011 - Máme nové kotě, vypadá dost uboze,  snad se ho podaří  vypiplat. Ztratil při velkých deštích zbytek rodiny.
 
11.6.2011 - Základní kynologická organizace Litoměřice pořádala benefiční agility závody Pejskové pro kočky.  Naše číčulky  dostaly od pejsků pěkný dárek.
 
10.6.2011 - V sobotu 18.6.2011 se uskuteční 10. ročník benefičního open air festivalu na podporu útulků na Ústecku. Všichni jste srdečně vítáni. Bližší
  
1.6.-2011 - Dneska mám, bohužel, smutnou zprávu. Jednooký Drápek byl nalezen na silnici, kde ho nejspíš srazilo auto. 
 
 30.5.2011 - A hned skvělá zpráva, všechna koťata byla okamžitě rozebrána. Zlé jazyky tvrdí, že nejspíš pro jejich namodralý kožíšek.
 
27.5.2011 - V našem depozitu přibyla 3 koťata (asi pětitýdenní), která byla zachráněna při vypalování trávy.
 V obci bylo odchyceno několik toulavých kocourů,  byli vykastrováni a opět vypuštěni.
 
23.5.2011 - Přečtěte si o skvělém výsledku  kočičí koledy, která se konala začátkem května tohoto roku.
 9.5.2011 - A dneska je tu velká změna! Do nabídky nepřidáváme novou kočuli, ale malého kouzelného pejska. Jmenuje se Beníček a vypadá jako reklama na roztomilost.
 
8.5.2011 - Podařilo se najít nový domov pro 5 koček.  A všechny byly v nabídce na velikonoční koledu, takže možná zvýšená reklama zafungovala. Máme z nich velkou radost, jedná se o Rendíka, Damiánka, Sofinku, Justýnku a Kristiánka. Díky jejich odjezdu se dostala řada  na několik náhradníků, kteří se již nedostali do velikonoční koledy, ale takhle jim bezpracně spadlo do klína vykoledované  krmení umístěných kolegů.  V azylu lze vidět 5 usmívajících se kočiček, které si mnou packy a tečou jim sliny. (Kromě těch dalších 11, které již netrpělivě čekají až dorazí granulky a konzervy).
 
30.4.2011 - Do nabídky virtuální adopce přidáváme pohlednou a plachou Šarlotkou.   Její děti pravidelně končily v žumpě a ona sama nemá moc důvodů věřit v lidskou dobrotu. Přesto dělá velké pokroky a není totální plašan, ovšem na umístění to není.
  
24.4.2011 - Ráda bych znovu upozornila na na akci Kočičí koleda, které se také účastníme.  Je to akce, kde si můžete vybrat libovolně kočičku a poslat jí dárek. Velmi pěkně je to napsané v článku, který si můžete přečíst tady.
 
18.4.2011 - V našem depozitu přibyla překrásně mramorovaná kočička
 
13.4.2011 - Přidáváme do virtuální adopce Mínu z věznice, která je notorická útěkářka.
 
6.4.2011 - Do nového domova odešla jedna z kopistových sestřiček - mouratobílá fešanda s černým nosánkem Miky kopistová.  Přejeme jí hodné majitele a vždycky plnou mističku.
 
 28.3.2011 Kočičí přání - koleda
Od velikonočního pondělí 25.4. do Dne matek 8.5. bude probíhat akce na podporu koček a koťat  v útulcích. Jejím cílem bude sehnat prostředky na nákup krmiva a financování veterinárních výdajů spojených s péčí o nalezená koťata a jejich matky.
 Jak to funguje? Na stránkách www.kociciprani.cz najdete profily jednotlivých koček a koťat a jejich přání. Vyberete si zvíře, jehož příběh vás zaujme, a dárek pro něj můžete donést osobně, koupit přes e-shop nebo peníze na něj poslat útulku na účet. Fotografie „vaší“ kočky s dárkem budou následně  zveřejněny na webu.
 „Kočičí koleda“ navazuje na úspěšnou vánoční akci „Strom splněných kočičích přání“, kterou spolupořádalo OS Devět životů a díky které kočky v útulcích získaly více než 96 000,- korun.
 
25.3.2011 - Do nabídky dárků jsem přidala fotku krásných vyšívaných  záložek   které jsou k dispozici u paní Míly.
 
23.3.2011 - A další umístěný fešák - Popínek popínavý liánek - měl štěstí na novou rodinu. Popřejeme mu, aby se mu u nich dařilo, měl stále  plnou mističku a vždycky našel hodné ruce k pohlazení kožíšku.
 
21.3.2011 - Umístili jsme Fialku a Lobelku z pod keříčku.
 
20.3.2011- Přidáváme do nabídky kocourka s  pohledem divoké šelmy, ovšem jako obvykle je to jen póza. Damiánek, co má kožich skoro jako levhart, je domácí typ a svou divokost si odbude lehkým proběhnutím po dvorku.
 
16.3.2011 - V neděli 20. března 2011 pořádá  Pražský spolek ochránců zvířat  24. jarní umísťovací výstavu opuštěných koček, která se bude konat v prostorách ŠVEHLOVY SOKOLOVNY, TJ SOKOL Hostivař, U Branek 674, Praha 10. Přijďte se podívat na kočičky, kocourky a koťátka. Ti všichni zde budou hledat nový domov.
 
Najdete tam i náš stánek s paní Mílou, která bude nabízet kromě krmení i naše dárky.  Na ukázku tu mám fotku nového sortimentu, kterým rozšiřujeme nabídku. Dostali jsme nabídku od paní Denisy, že pro nás s kolegyněmi vyšije záložky do knížky s motivem koček. Vůbec jsem netušila, jak krásné budou. Zde je jejich ukázka, tyhle poveze Míla na výstavu k prodeji. Ty, které zůstanou, dáme do nabídky na web.  Ještě mi nedá, abych neudělala reklamu webovým stránkám paní Denisy, protože nejsme jediní, komu "vyšívačky" pomáhají.
 
13.3.2011 - Přidáváme do nabídky černého kocourka- Popy popínavého liánka . Jméno zcela odpovídá jeho povaze, je to mrňavá sladká liánka.
 
11.3.2011 - Vrátil se nám Melounek z libochovické trojky, zřejmě si nesednul s domácí kočičkou.
 
4.3.2011 - Minulý týden se v našem azýlku natáčel pořad Chcete mě, na jeho vysílání se můžete podívat již tuto neděli 6.3.2011 na ČT2 v 11,35 hodin.
 
 28.2.2011 - Umístili jsme Melounka z libochovické trojky. Mrňata měli štěstí, zbývá už jen Dodánek. 23.2.2011 - Do nabídky přidáváme Pohledného Nožičku.
 
22.2.2011 - Od paní Janouškové z nadace Psí domov jsme dostali věcný dar ve formě 50 kg piškotů pro naše (psí a kočičí ) mlsné jazýčky a ještě fontánku na pití. Mockrát děkujeme. A dobrá zpráva je, že jsme umístili Standíka, Anežku a mourovatého Oldříška. Přejeme jim hodně štěstí do nového domova a hodné páníčky. Špatná zpráva je, že zemřel Adámek mouratý, který byl ve virtuální adopci. I jemu přejeme hodně štěstí a spokojenosti v lepším světě.
 
19.2.2011 - V Praze v Kongresovém centru se uskutečnila mezinárodní výstava koček, kterou pořádala ZO Felis Club a díky obětavosti jedné naší příznivkyně, která zde vystavovala svého siamského kocourka, byla našemu azýlku umožněna prezentace a také možnost umístění kasičky na dary pro obyčejné kočky bez domova. Bylo vybráno 2.927,- Kč a navíc jsme dostali krmení. Všem, kteří se o to zasloužili, naše kočky mnohokrát děkují.
 
14.2.2011 - Do virtuální adopce přidáváme dvě krásné, leč nedisciplinované krasavice. Pohladit se to nedá, ale misky vymetou raz-dva. Jmenují se Kulaťoučká Elinka a Bertička bez očka.
 
12.2.2011 - Zemřel Valentýnek z hnojiště, povídání o jeho posledních minutách najdete v jeho článku až úplně na konci.  
 
11.2.2011 - V nabídce je malá fešanda Odetka rarášek.
 
10.2.2011 - Děkujeme firmě O2 za krmení, které naše kočky přivítaly s nadšením. Najdete zde fotky a povídání.
 
A teď jedna smutnější zpráva - zemřel stříbrný kocourek Bobánek, který ani nebyl v nabídce, protože byl stále jednou nožkou napůl cesty k Nejvyšší kočce. Byl to veliký kamarád pejska Valentýnka, dělal mu společnost v pelíšku a Týnek ho tak nějak přijal za vlastního, protože pajdal stejně jako on. Oběma nesloužily zadní tlapky a oběma se zdravotní stav chvíli lepšil a chvíli horšil. Bohužel Bobánek, na rozdíl od čiperného Valentýnka, před nedávnem zemřel. Celé to jeho zmatené přestávání chodit, tahání zadních tlapek za sebou, pak zase skotačení, bylo velmi divné. Nechali jsme mu proto udělat pitvu, abychom věděli, co bylo příčinou jeho smrti. Bobánek měl velký nádor na játrech a následně tekutinu v břiše. Okamžitě nás napadla FIP, ale testy ji nepotvrdily, takže s největší pravděpodobností za jeho stav mohly nefunkční játra a rostoucí nádor. Přesto si myslíme, že Bobánek měl velké štěstí, že se dostal k nám a i když se nikdy nedostal do vlastní rodiny, měl se dobře, byl zaopatřený a dokonce měl skvělého kamaráda v Týnkovi. 
Posíláme pozdrav Bobánkovi nahoru do božího kočkária.
 
8.2.2011 - Přidáváme do nabídky krásnou černobíllou Faltinku hebký chloupek.
 
5.2.2011 - V nabídce najdete nového černého krasavečka - je to Standík černý miláček. A další fešák je mouratobílý René Moulínek.
 
 2.2.2011 - Přibyly nové fotky Valentýnka, byl u holiče (paní veterinářka ho ošmikala), stále mu trochu slzí oči, ale jinak nemá zdravotní potíže. Vypadá spokojeně a stále je při chuti. Snědl nám půl třeného banánku.Fotky jsou zde.
 
17.1.2011 - Do nabídky dáváme Anežku, Dodánka a Melounka z libochovické trojky. Jsou kouzelní. Snad budou mít štěstí a najdou hodné lidi.
 
13.1.2011 -Do nabídky vstoupili dva bráškové - Oldříšek rezavý čumáček a Něžný Kristiánek.
 
7.1.2011 - Přidala jsem nové fotky Valentýnka do jeho alba.
 
A musím Vám ukázat fotku, která se mi povedla při focení nových koťat z libochovického domova důchodců. Jsou jeden jako druhý, skoro jako přes kopírák a jsou nesmírně muchlací typy. Za pár dní půjdou do nabídky. Seznamte se s Melounkem, Dodánkem a Anežkou.
 
trojka.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 9.12.2010 - V koťatech k zamluvení je stále Bobánek  stříbrný kocourek, bohužel ho nebudeme dávat do nabídky, prozatím zůstává v azylu na pozorování. Více povídání najdete u jeho fotky.
 
 
7.12.2010 - V nabídce přibyla Barevná Boženka - kočička mírná a klidná, domácí typ.
 
6.12.2010 - Blíží se konec roku, takže pokud někdo potřebuje potvrzení o finančním daru pro svého pana účetního, může  nám napsat (azylekcerniv@centrum.cz) a já předám paní Zárubové, nebo může přímo zavolat do azylu a požádat o potvrzení (416 591 322).
 
Nový přírůstek je krásný veliký kocour - Maximální Max. Kdo taky miluje velké kocoury, přijde si na své.
 
 A v článku o Valentýnkovi je krátké povídání o novém členovi našeho azýlku -
Bobíkovi.  Bude financován z příspěvku na léčení Valentýnka.
 
4.12.2010 - Zemřel kocour Džejár, byl to nezdolný fešák s překrásnýma očima. Nikdy nešel do nabídky, protože by ho každý musel okamžitě vrátit. Byl totiž přítulný a nesmírně mazlivý, ale  měl slabost pro boty, kabelky, kouty a cokoliv jiného, co mu padlo do oka - značkoval jako o život.  Soukromě jsme mu říkali - ochcávač kabelek a snažili jsme se před ním chránit každou návštěvu. Přesto se někdy stalo, že byl rychlejší.  A stejně to byl nejoblíbenější kocour v azylu, měl totiž krásný okatý čumák, pronikavý pohled a dokázal se vetřít na každý klín.  Odešel v poměrně vysokém věku,  do azylu se dostal již jako hodně dospělý kocour (8-10 let) a zde strávil krásných 8 let naštváváním posluhy, které načůral do boty.  Kdo jste měl tu čest ho  při návštěvě azylu zahlédnout, dokonce jste byli poctěni  a vetřel se na Váš klín, vzpomeňte si na neobvyklého kocoura Džejára. Byl opravdu domácí typ, vychoval spoustu koček a koťat a dal jim první lekci o lidech - lidi budou přesně takoví, jaké si je vychováš - a šel očůrat botník.
 
1.12.2010 - Tak malá oprava :  Na výstavě nebude Míla Dlouhá se svým krámkem s krmivy, ale bude tam její šikovná maminka s naším charitativním obchůdkem. A ještě chci poděkovat všem, co nám poslali zbytky vosků a jiné věci na výrobu svíček, moc děkujeme, všechno zužitkujeme buď  hned nebo na další výstavu.
 
V nově příchozích je fotka spící růženky  - ovšem toto je temperamentní kocourek René, který je jinak k nezastavení.
 
29.11.2010 -  Pokud zdraví dovolí, tak i náš azýlek se zúčastní 23. umísťovací výstavy koček v Sokolovně, kterou pořádá  PSOZ a o.s.9 životů.  Plakát si můžete prohlédnout zde.  Všichni jste vítáni.   Jako většina útulků i my  zde budeme mít svůj charitativní krámek. Výstavy se zúčastní i obchod www.24tlapek.cz , který není nikdo jiný než naše pomocnice Míla D., která se nám stará o rozesílání dárků z krámku, takže v jejich stánku s krmením najdete i naše  výrobky.  Letos jsem se pustila do výroby svíček já a protože jsem nakonec  zvítězila nad zákeřností vosku, dovolíme si Vám nabídnout obnovený  sortiment - ručně vyráběné svíčky, zároveň prosím o shovívavost. Pokud máte doma staré zbytky vosku, rádi je přijmeme pro výrobu dalších svíček. Může to být jakýkoliv zbytek, i ušpiněný, barevná směs,  co dům a hřbitov nabídne. Umím si s tím už poradit.
 
22.11.2010 - Dnes je konečně dobrá zpráva - Rozinka a Dousínek odešli do nového domova. Přeji oběma hodné  nosiče krmení, obětavé pokojské  a vytrvalé hladiče kožíšků.
 

20.11.2010 - Boženka zemřela.  Nechám ještě pár dní její fotky na stránkách, nějak nemůžu smazat fotky a udělat tečku. S kočkami je to jako s lidmi, někteří chodí  kolem nás a ani si jich nevšimneme a jiní se jen mihnou a stejně si je budeme pamatovat navěky, včetně jména, barvy kožíšku, způsobu mňouknutí...

Na tohle platí jediné zaklínadlo: VŠECHNY JE NEZACHRÁNÍME. Aspoň nezemřela hladová v ledovém blátě.

 

18.11.2010 - Podívejte se na nové fotky příchozích koťat. Bohužel statistika je nedobrá, protože ze 4 příchozích koťat přežilo pouze jediné.  Kdo trošku nahlédl do reality kočičích útulků a zná nástrahy a nemoci, které na oslabené mrňousky bez mámy čekají,  nebude se nad tím moc divit.  Někdy stačí podvýživa, někdy vnitřní nemoc, která není na první pohled poznat.   Přidala jsem fotky dalších dvou koťat, která k nám přišla - Špuntilka s tříštivou zlomeninou a téměř mrtvá Boženka.

 

16.11.2010 - Do nabídky přišel nádherný mouratý kocour velké postavy a krásného polodivokého vzhledu. Jmenuje se Bohatýr Vaska a je to milý fešák.

 

6.11.2010 - V nabídce přibyl hendikepovaný kocourek Jednooký Drápek. Je to pohodový kocourek. Prosím, neříkejte mu, že je hendikepovaný, on to zatím nezjistil a tak díky své kocouří sebejistotě po mě při focení házel očkem.

 

1.11.2010 - Umístili jsme Mecháčka, který tu byl docela dlouho. Doufejme, že se mu bude v novém domově líbit a nebude moc zlobit.

A v  nabídce se objevuje další krasavice - je černobílá a je to sestřička Miky kopistové. Jmenuje se Piky kočičí husky - kopistová.  Pracovní jméno jí přischlo, protože se opravdu podobá huskymu.

 

30.10.2010 - Nové fotky VALENTÝNKA v jeho albu. Valentýnek byl k nezastavení, vypadal úžasně, voněl úžasně, proháněl se s kocourkem Bobánkem,  který ještě nedávno skomíral vedle něj v pelíšku. Oba měli zadní nožky nějak chromé. Tulili se k sobě, hřáli si tělíčka, oba vypadali, že je čeká nedobrý konec , a hle - oba běhají jak Jágr v reklamě na ochranu kloubů. Povšimněte si, prosím, jak Týnkovi krásně povolila páteř (je to trochu záhadou), ale kladné věci přijímáme bez reptání  a jen žasneme, jak dovádí s Bobánkem, je jako utržený z řetěžu  a radost ze života  mu čiší z očí.

 

22.10.2010 - A je tu další krasavice - Miky kopistová s rozkošným černým čumáčkem.

A v nově příchozích kočkách jsou 3 mrňousci, kteří k nám dorazili v hodně dezolátním stavu. Prozatím jsou v karanténě, výkrmně a marodce - 3 v1.  Jmenují se Koudík, Žužu a Sisi.  A v této chvíli je jim srdečně jedno jak na ně voláme, hlavně že nosíme jídlo a necháme je v teple.

 

19.10.2010 - Máme nové krasavice v nabídce, jedna je tříbarevná Rozinka sultánka zelenooká, druhá je Justýnka chlupatý ocásek.

A přidala jsem několik nových fotek Valentýnka do jeho alba, bohužel po celou dobu mojí návštěvy chrněl jako zaplacený spáč, takže jsou to pouze variace na pelíškové  téma.

 

4.10.1010 - Podařilo se umístit černou kočičku Helenku a rezavobílého kocourka jménem Frank.  Ale největší radost nám udělala  hendikepovaná Lucinka se strženou tlamičkou, která také našla nový domov. Zejména jí - hodné a trpělivé kočičce - přejeme hodně štěstí.

 

27.9.2010 - Do nového domova odešla drobounká kočička Ivanka, které nabídl  bydlení kocourek Montík. Ivanka byla přivítána velmi přátelsky a tak mu za odměnu zabrala jeho plyšové iglů a paničku.  Snad je Ivanka dostatečně velká krasavice, aby to stačilo k tomu, že jí Montík odpustí a  za hlubokého nádechu a výdechu ji pozve i ke svým mističkám.

 

16.9.2010 - Omlouvám se za překlep, který jsem vyplodila v popisku Bobánka. Napsala jsem, že byl ve velmi ničemném stavu a tak veterinář navrhoval kastraci. Samozřejmě jsem myslela utracení. Nechtěla jsem vyděsit čtenáře novými veterinárními praktikami v Litoměřicích.

 

14.9.2010 - Další přírůstek v azylu je avizované černé kotě, že kterého se vyklubal čiperný rošťáček jménem Badýnek z kočárku.

Dále se podívejte na nové kotě, které dělalo společnost pejskovi Valentýnkovi v době, kdy oba měli stejné problémy se zadními tlapkami. Dneska jsou oba na nominaci na olympiádu. Zatím je připravené v koťatech k zamluvení, protože mu jsou cca 2 měsíce. Jmenuje se Bobánek Mamí.

 

13.9.2010 - Do nového domova odešla Dalmatinka a Hluchá Josefínka. Oběma přejeme hodně štěstí, dobré lidičky a plné mističky.

 

10.9.2010 - Do nabídky přibyl nový chlupatý fešák, sotva vylezl z přepravky po kastraci, hned jsem ho blejskla, vůbec se nerozčiloval, klidně šel ke mě, jako kdybych byla známá kámoška nebo přinejmenším oblíbená krmička z jeho rajonu. 

Jmenuje se Chlupatý Nugátek a přestože je v této chvíli lehce zdecimovaný kastrací, oškubaným kožíškem a změnou prostředí, vidím mu do duše , že je okamžitě připraven se stát oblíbeným mazlem kohokoliv, kdo bude často a rád krmit svého kocourka.

 

8.9.2010 - Do kočičího nebe odešla Rozárka se zlomenými tlapkami, která byla ve virtuální adopci, stala se obětí trávicí mánie - každoročně někdo ve vsi sype otrávené granule proti krysám na veřejné prostranství.  Rozárka stačila dojít domů a rozloučit se.

Ve Valentýnkově fotoalbu přibylo pár nových fotek a v článku je krátké povídání o jeho stavu.

 

1.9.2010 - Do azylu přišel nový přírůstek, sice máme pořád stop stav, dokud nesnížíme počty koček na únosnou míru, ale tohle byla kritická situace. Naše kolegyně šla na procházku s kočárkem a již z dálky viděla, jak nějací mrňaví parchanti hodí malé černé kotě na frekventovanou silnici a čekají, co bude. Kotě se snažilo ze silnici utéct a vždy běželo zpátky za těmi holomky. Oni ho znova odnesli na silnici a tak se to opakovalo. Takže naše kolegyně v okamžiku, když procházela s kočárkem kolem kotěte na silnici, čapla ho a schovala do kryté kapsy kočárku. Zatím se neví, jestli to je kluk nebo holka, ale to není podstatné, hlavně že ho nic nepřejelo.  Pořád mi hlava nebere,  jak je možné, že v současné době, kdy  je osvěta již na poměrně slušné úrovni, že  tahle děcka nevědí, že tohle je trestný čin - pokud pominu, že to je eticky neúnosný čin.  Jakou morálku asi mají jejich rodiče?

 

30.8.2010 - Do nového domova odešla malinká Předinka spřádavá.  Držíme jí palce, aby se jí v novém bydleníčku líbilo.

 

25.8.2010 - Nové zprávy o Týnkovi - veliké zlepšení jeho stavu. V jeho albu jsou nové fotky.

 

25.82010 - Do nového domova odešli dva malí lotři, Ušatý Smolíček a Paleček puntíkaté bříško. Oba šli společně, takže se určitě nebudou v novém domově bát.

 

18.6.2010 - Další zprávy o výsledku biopsie z kůže na Valentýkových zádíčkách najdete zde dole.

 

16.8.2010 - Do nového domova odešla Perleťová Nelinka. Ani se v azylu příliš neohřála a již si odnesli jako kamarádku pro kocourka. Přejeme jí, aby ji kocourek přijal rád a s nadšením.

 

4.8.2010 - A máme tu dceru Dalmatinečky záhonkové, je to  stejně něžná a půvabná Perleťová Nelinka.

 

3.8.2010 - Do nabídky přibyla něžná Dalmatinečka záhonková.

 

27.7.2010 - V nabídce přibyla něžná drobná kočička Ivanka  a černý maličký kocourek Dousínek škádlivý tulínek.

NOVÉ FOTKY A  ZPRÁVY O VALENTÝNKOVI V ČLÁNKU.

 

 

16.7.2010 - Do azylu přišla staronová kočička Keny - původně  s přezdívkou Evropská koule, protože její tehdejší podoba byla spíše oblého tvaru. Nyní se, bohužel, vrátila a mezitím se  z ní stala velmi kultivovaná kočička oblejších tvarů, která si rozhodně nezaslouží přezdívku Koule.   Povídání o jejím osudu najdete v nabídce - Keny - evropská kočka. 

 

13.7.2010 - V článku o Valentýnkovi jsem přidala komentář paní Zárubové, její poděkování za účast a morální podporu. A hlavně za finanční podporu, bez které by se v tehdejší situaci nedal Valentýnkův stav nijak řešit.

 

7.7.2010 - Do nového domova odešla Krásnokožíšková Felinka.  Přejeme jí hodně štěstí a  aby jí to vyšlo.

 

4.7.2010 - Podívejte se na nová koťata, která jsou již vhodná k umístění. Jsou to Paleček puntíkatý pupíček, Předinka Spřádavá a Smolíček ušatý., Fialka z pod keříčku a Lobelka z pod keříčku.

 

29.6.2010 - Založila jsem Valentýnkovi album fotek. Jeho dnešní fotky najdete zde.

26.6.2010 - Nové zprávy z vyšetření Valentýnka najdete na konci článku.

 

21.6.2010 - Podívejte se na mouratočerného kocoura Mikeše, který se postrádá v Praze - Kolovratech. Zde je letáček s fotkou a číslem.

 

17.6.2010  - Podařilo se najít domov pro Žoržetku nudličku.  A dále do společného domova odešly naše dvě chráněnky, Hermínka černá jako noc a Globuska marketová (ta ještě nebyla v nabídce, pouze v čerstvě příchozích.) Globuska udělala na paní asi moc dobrý dojem, takže odešla s  novou kamarádkou.

 

14.6.2010 - V nabídce máme dvě mouraté Letušky - Levou a Pravou. Jsou vhodné jako myšilovkyně.

 

Do nabídky také zařazujeme Bohouška přítulného, nalezeného pejska světlého kožíšku a bezvadného charakteru.

 

10.6.2010 - Podařilo se nám umístit již 9 ježků. Stále však zůstávají v nabídce, máme jich opravdu hodně, asi se jim u nás líbí.  Takže  k mání  jsou 2  ježčí gentlemani a jedna ježčí maminka s 5 ježčaty. Foto ježátek je v článku o Týnkovi z hnojiště.

 

9.6.2010 - V naší kočičí LDN zemřely dvě kočičky.

 

7.6.2010 - V nabídce najdete černou kočičku Žoržetku nudličku, která poměrně rychle pochopila, že zdejší dvojnožci slouží jako pokojová služba a tak nás vzala na milost. Stala se z ní klidná a milá kočička.

Podívejte se na fotky jediného koťátka, které zůstalo Moudince medvídkovité. Je to chlapeček a dostal jméno Pinky. Zatím je pouze k zamluvení, k mání bude v červenci.

 

A ještě v článku o Valentýnkovi najdete jeho nové fotky z dnešního letního odpoledne.

 

2.6.2010 - Pod článkem o Valentýnkovi je nová zpráva ze středeční kontroly u MVDr. Vepřeka.

 

31.5.2010 - Máme nové zprávy o Valentýnkovi, již byl na vyšetření  a  jeho motající se stav není od páteře ale od hlavy. Podrobnější informaci najdete na konci  článku.

 

27.5.2010 - Přečtete si článek o Valentýnkovi z hnojiště a dalších jinokočkách v našem azýlku.

 

24.5.2010 - V handicapovaných kočičkách se objevila Hluchá kráska Josefínka, kterou jsme původně inzerovali z jejího druhého domova, ale nyní je již v naší azylové péči, proto je v regulérní nabídce. 

 

17.5.2010 -  V nově příchozích kočkách přibyla černá pidikočka, která je bázlivá, takže zatím zůstává na zvykání, než ji dáme do nabídky. Dostala jméno Žoržetka nudlička - protože vypadá jako poloviční kotě.

 

12.5.2010 - V nabídce nových kočiček jsou další duše. Je to půvabná tříbarevná kočička Rákosová Delta, která byla nalezena u místního potoka.  A další je Fejzynka se světlým flíčkem na tvářičce.

 

10.5.2010 - Do azylu byla přinesena kočička Moudinka medvídkovitá, která právě porodila 6 koťátek. Je v karanténě.  Její fotku najdete zde - koťata k zamluvení. 

Dále dorazila Globuska marketová a Těhulka Micinka - obě najdete v sekci Nově příchozí.

 

6.5.2010 - Rozhodly jsme se, že přesuneme Snížka Strašpytla do virtuální adopce, protože selhaly pokusy o jeho umístění z důvodu nadměrné vylekanosti.

 

5.5.2010- Máme nové fusekličky v nabídce, jsou pletené na 4 jehlicích  ze vzorovací příze.  Sice bude za chvíli léto, ale  v posteli není nikdy dost teplo. V nabídce jsou zobrazené jako posledních 6 fotek. Jsou mezi nimi i jedny krajkové kotníčkové.

 

26.4.2010 - Větší radost ovšem přineslo umístění černé fenky Sáry, která se dostala do rodiny, kterou již okupuje naše chovankyně Pemulka trpaslíček.

 

25.4.2010 - přidala jsem novou fotku Péti Soldíka, jak vypadá jeho čumáček po léčbě.  Posuďte sami, zázrak se sice nekonal, ale aspoň to nemá živé na sliznici.

 

19.4.2010 - Tento víkend našla nový domov krásná tříbarevná kočička Dlouhonohá Výměnka. Už nám volala, že nový domov jí vyhovuje a splňuje její očekávání.  Budeme jí přát hodně štěstí a dlouhý život v pohodlí.

 

13.4.2010 - Nabízíme k prodeji velkou přepravku  -letecký přepravní box na velkého psa (nebo několik menších koček).

 

Bohužel mám smutnou zprávu pro všechny, kteří sledovali osud rezavobílé kočičky Pavelky, která začala život jako hračka pouličních výrostků.  Nějakou dobu to vypadalo, že se už bude zlepšovat její zdravotní stav, dokonce se jí  ztratily zvětšené uzliny, ale pak ze dne na den začala přímo před očima uvadat a zemřela.  Přijmi jí, Nejvyšší kočko, s láskou, protože za tu chvíli, co s námi byla,  nám stačila urvat kus srdce a předvést nám tolik kočičí lásky a odevzdanosti, že se s ní těžko loučíme. Tak trošku jsme to očekávali, protože byla opravdu slaboučká a její zdraví bylo chatrné.  Byla již skoro velká kočka a přesto stále vypadala jako malé neduživé škvrně. Okatá Pavelko, doufám, že je ti v kočičím nebíčku  moc dobře a přeji ti samé radosti a slasti, kterých se ti tady nedostalo.

 

Obrazek

Krásné svátky jara Vám přejí všechny kočky z Azylu LUCKY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.3.2010 - nepotřebujete nutně malého černobílého králíčka? My bychom jednoho volného měli.

 

29.3.2010- v nově příchozích máme nového kocoura, dostal jméno Košour ušatý - alias Ouško. Dostal na frak od nějakých kočičích kolegů, protože měl prokousnuté stehno a orvané uši. Je pěkný, dobře stavěný a vypadá, že z něj bude milý kluk.

 

Zašívací Pikolka odešla do nového domova. Přejeme  jí hodně spokojenosti, zašívací místečko a stále plnou mističku.

 

26.3.2010 - Ač to zní jako blbost, tak se  hledá domov se zabezpečeným výběhem pro hluchou bílou kočičku, která si mermomocí nutí procházky na zdravém vzduchu. Přečtěte si článek SOS  o JOsefínce.

 

24.3.2010 - Z nově příchozích koček se nám dostal do nabídky mouratý kocour s původně delší srstí Velký Čingischán, který se změnil ve vlezle mazlivého okupanta.  Je opravdu neuvěřitelný mazel.

 

23.3.2010 - Přibyla nám nová kočička s bílým kožíškem a několika málo černými a rezavými flíčky. Jmenuje se Dlouhonohá Výměnka a je prototypem hodné a mazlivé kočičky.

 

15.3.2010 - Do nových domovů odešli tři naši chovanci - je to Vrnivý Audík, Márty Ťutínek a Tříbarevná Puntilka.  Držím palce, aby se všichni dobře zabydleli a našli nové kamarády.

 

10.3.2010 -  V listopadu loňského roku jsme zveřejnili prosbu  o  pomoc při hledání  domova pro Billiho. A dostali jsme zprávu , že se našel domov pro bílého hluchého kourka Billiho. ,

 

8.3.2010 - Do nového domova odešla Zindulka flíčkatá, je klidná a hodná kočička, tak jí přejeme hodně štěstí.

 

2.3.2010 - Za přečtení stojí úvaha kocoura Belmonda o jídle. Ozval se nám z nového domova a svým osobitým způsobem popsal strasti kocoura zvyklého na popelnicový raut při přechodu na běžný jídelníček.

 

26.2.2010 - Máme nového kocoura v Nově příchozích, je to velký štramák, sice ostříhaný, ale má své kouzlo. Dostal jméno Velký Čingischán. Ovšem krutý je pouze k misce jídla, nedá jí žádnou šanci.

 

22.2.2010 - S velikou radostí oznamuji všem, kteří smutně sledovali osud modré britské krasavice Amálky, že již našla nový pěkný domov.

 

17.2.2010 - Do nového domova odešla Bublinka garsonková utěšitelka. Jsem ráda, že si i taková postarší kráska našla svojí paničku a opatrovatelku. Budeme jí přát klidný a hodný domov.

 

16.2.2010 - Prosíme o přečtení článku SOS - Péťa Soldík má nemocný čumáček a my bychom rádi věděli, jestli se již někdo s něčím podobným setkal.

 

15.2.2010 -  Do nového domova odešel Mostík šedokožíškový. Odešel do vyzkoušeného domova, protože tam na něj již čeká bývalý kolega Usměvavý Kolínek a další dva rošťáci.

 

11.2.2010 - Rezavý kocour záškodník kousavý -  Neviditelný Kryštof, - který byl ve virtuální nabídce, zemřel. Veterinář konstatoval ,že to byl prasklý žaludeční vřed.   Vzhledem k tomu, že Kryštof byl neošetřovatelný kocour, nešlo zabránit rozvoji nemoci,  doufáme, že příliš netrpěl a Nejvyšší kočka ho přijala s láskou a  pochopením.

V nově příchozích kočkách máme nového kocoura, velmi pohledného modrošedého kožišníka, který je ovšem napáskovaný mezi  konzervami a zdí. Jmenuje se Boboušek modravý. Musíme počkat, až sám vyleze a bude ochotný se k někomu nacpat  na byt a na stravu.

 

9.2.2010 - V nabídce najdete krásnou bílou kočičku s rezavými šmouhami  Bublinku utěšitelku, která hledá klidný domov s jedním členem domácnosti, a nebude jí vadit ani miniaturní byteček jako klícka.

 

7.2.2010 - Máme další várku nových koček. První v nabídce se ocitl  Vrnivý stříbrný Audi, který bude ozdobou každé domácnosti.

Míša Belmondo - postarší zlodějný tulák nevalného kožichu a chování - se dostal do novinářského domova. Jak to vypadá, když má podat pravidelnou zprávu, si užijete tady.

 

 

 

 


4.2.2010 - Do nového domova odešel Švihourek puntilkový. Budu mu držet palce, aby se mu tam líbilo.


1.2.2010 - Do nabídky dáváme Dubinku, která se již vyléčila a  nabízí se jako samostatná společnice do slušné rodiny.

 

30.1.2010 - Podívejte se, jak vypadá dárek pro kočku od firmy O2 Telefónica, zejména ty žravější typy z něj byly nadšené.

 

26.1.2010 - SOS - Modrá krasavice Amálka musí  do světa a hledá si tímto  novou rodinu. Přečtěte si článek.

 

25.1.2010 - Přečtěte si výroční zprávu o činnosti azylu, kterou napsala paní Zárubová.

 

V dárcích nám přibylo velké množství  klíčenek s motivem kočky nebo tlapky. Jednotlivě je uvidíte tady. Dají se odeslat v obyčejném dopise. ObrazekObrazek

 

 

Do nového domova odešel i Míša alias Belmondo. Hodně štěstí fešáku.

 

 

 

 

 

 

 

 

22.1.2010 - Do nového domova odešla Papulínka, odešla spolu s dalšími dvěmi kámoškami. Budeme jí držet palce, aby byla v novém pelíšku spokojená.

 

21.1.2010- Neztratili jste v Praze tříbarevnou krasavici s evropským čumáčkem? Přečtěte si výzvu.

 

20.1.2010 - Právě odešel do nového domova Usměvavý Kolínek, kocourek souměrné statné postavy a veselého ducha.  Zanedlouho za ním poputuje i Mostík, jen co se přeočkuje. Přejeme mu hodně štěstíčka, vlídné přijetí od domácího kocourka a samé dobroty v mističce.

 

19.1.2010 - Přidáváme Šťastnou Hoblinku z borečských hoblin.

A podívejte se na černou fenku Sáru, která  hledá nový domov.

 

18.1.2010 - Další krasavec v nabídce stojí za shlédnutí, pokud ovšem milujete Belmonda .  Míša obřík - alias Belmondo čeká na svého člověka.

 

15.1.2010 - V nabídce je nová kočička - Ocelově šedá Papulka s něžným srdíčkem.

 

14.1.2010 - Na začátku roku v azýlku proběhlo natáčení pořadu Chcete mě? 

Vysílat by se mělo v pátek 15.1.2010  na ČT 2  v 17,40 hodin. Opakování pořadu je tady.

 

5.1.2010 - Ve virtuální adopci máme další báječnou nechytitelnou kočičku - Tvrdohlavá Janinka s nemocnýma očima.

 

4.1.2010 - do nových domovů odešli Sebastiánek a Smoukinka.  Přejeme jim hodně chlupatého štěstíčka.

 

29.12.2009 - Umístila se Melody povídavá a máme z toho velkou radost, protože to byla moc milá kočička a bylo na ní vidět, jak ráda by patřila do poněkud menší smečky, kde by naplno mohla rozvinout svůj smysl pro ochočování člověka.

Pak je tu horší zpráva - stahujeme z nabídky Péťu Soldíka a Pavelku okatici, protože veterinář nedoporučil v jejich současném stavu  umístění. Do doby, než se vyléčí nebo se nerozhodne o jejich osudu, nebudou nabízeni k adopci.

 

22.12.2009 - Přidávám další malé kotě, je to tmavě zašlé stříbro s tuze vděčným pohledem. Dostalo jméno Pepinka stříbrná a jednou bude krásná kočka.

 

21.12.2009 - Dobrá zpráva - těsně před vánoci se našel nový domov pro roztomilého  Pé'tu vetíka.  A největší radost mám ze dvou umístěných kočiček, které potřebovaly svého páníčka jako sůl. Jsou to Půvabná Emča rybníčková a  také moje kulaťoučká favoritka - Slzička, modelka XXL.  Všem třem nerozdílně přeji hodně štěstí v nových rodinách, aby na ně byli hodní, pořádně je rozmazlovali a měli je rádi jako vlastní.

 

20.12.2009 - v nabídce kočiček přibyla kouřová kočička Smoukinka činčilová. A v nabídce dárků přibyly kočičí a psí panfotle. Určitě se podívejte, jsou moc pěkné.

 

 

15.12.2009 - Přidáváme další dvě kočičky, jsou to sourozenci, Beruška medulka  a Honzík sprintér.

 

12.12.2009 - V azylu se nashromáždilo větší množství drobných věcí, kterými nám lidé chtěli pomoci.  Protože se  jedná o věci spíše korunových částek, kdy není možné každou jednotlivou věc nafotit a nabízet na internetu, přišel by nám vhod někdo, kdo má schopnosti prodejce, a pomohl by nám tyto drobnosti prodat.  Jsou toho asi 2 velké krabice.   Pokud byste nám někdo dokázal pomoci přidat nějakou korunu do rozpočtu díky prodeji, budeme moc rádi. Kdo se cítí na takovou pomoc, ať se ozve přímo paní Zárubové  na tel. 416 591 322 (je tam i záznamník) a domluví se s ní  na předání.

 

4.12.2009 - Přidala jsem další soupravu šály a rukaviček, podívejte se, jestli by se Vám nelíbila jako vánoční dárek.

Nová  kočička v nabídce je Prskavka - tichá společnice.

 

1.12.2009 - Další nový kocourek je Dobeš zálezlík, co se moc nesnaží, spíš medituje.  A potom je na marodce v nově příchozích Dubinka - krásná a hodná kočička se zánětem v  bolavé tlamičce.

 

30.11.2009 - Do nového domova odešla Oddaná Dorinka. Posíláme jí pozdrav, aby se jí tam líbilo.

A další nový kocourek je Péťa vetík mazlinkátor.

 

28.11.2009 - Nová kočička v azylu se jmenuje Zašívací Pikolka. Je to mourinka typu pepř a sůl. A další je  Zindulka flíčkatá. To je typická česká krasavice.

 

23.11.2009 - další nabídka volných kočiček, které prosí o nový domov. Tentokrát jsou z Horoměřic a stará se o ně maminka naší spolupracovnice. Jsou to Micinka a Mourinka.

A jedna lepší zprávička - do nového domova odešla Viculka jiřinková a Nastěnka s modrýma očima.

 

20.11.2009 - Přečtěte si nabídku bílého kocoura Bilyho, který byl kdysi v našem depozitu a znova hledá nový domov.

 

 

14.11.2009 - Mám tady malého krasavce s černým mramorem na kožíšku, který se přestal bát lidí.  Jmenuje se Sebastiánek - mramorovaný medvídek ze Zálezel.

 

12.11.2009 - Jedna hendikepovaná  kočička  je Lucinka se strženou tlamičkou. I když dneska na ní už nic nepoznáte.

A mezi novými fešáky se objevil Mecháček s proužkatým bříškem.

 

10.11.2009 - Další kočičky v nabídce jsou Felinka - krásnokožíšková samotářka a Viculka jiřinková.

 

8.11.2009 - Nová krasavice v nabídce, je to Modelka s velikostí XXL a divukrásným kožíškem - Slzička.

 

4.11.2009 -  Další nová kočička v nabídce je Oddaná Dorinka.  A mezi hendikepovanými můžete vidět Pavelku okatou nohatici.

 

3.11.2009 - Další mrňousci přibyli v nabídce koček, jsou to sotva odrostlá  koťata, která se do azylu dostala každé samo, ale osud mají podobný, někdo je nechtěl. Cecilka Klubíčko,  Váleček Pumlíček a Péťa Soldík .

A jeden lehce odrostlý puberťáček, který se pyšní černobílým kožíškem jde do nabídky - Usměvavý Kolínek.

 

2.11.2009 - Včera odešel do nového domova krásný kocourek Mramorovaný Šimonek. Budu mu držet palce, aby se mu tam líbilo.

 

28.10.2009 - A další kočičí puberťáčci jdou do nabídky mezi dospělé - Červánek rozkošný a Melody povídavá. Jsou jeden hezčí než druhá a nechápu, jak je možné, že nikoho zatím neoslovili.

 

27.10.2009 - Před nedávnem odešla do nového domova krásná rezavobílá  kočička Pomněnka, na její fotky od nejútlejšího mládí v azylu až po fotky z nového domova se můžete podívat tady.  Do nového domova šla dělat společnici černobílé kočičce Natálce, která ovšem ze začátku hodně trucovala, protože se do Pomněnky zamiloval její psí kamarád Falco a chtěl si ji nechat úplně pro sebe.  Ještě musím napsat, že jí doma přezdívají Babú - jako Bambulka.

 

26.10.2009 - Přesouváme některá odrostlá koťata k zamluvení do kategorie koček  k osvojení, protože už jsou poměrně velcí. První z nich je Honzík Mau, šedopuntíkatý fešák, další je Veverka Želvičkovitá.

A hned tu je lepší zpráva - sotva se Veveruška dostala mezi "velké kočky" , tak si ji vyhlédla nová rodina a ona odešla do nového pelíšku. Držím jí tlapky, aby se jí tam líbilo. 25.10.2009 - Několik dní po příchodu do azylu zemřel Portíček na vysílení organizmu. Začal zvracet šlem a průjmovat, nakonec jen ležel s kapačkou a pak prostě podlehl. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že ho už nebudu vídat každé ráno u vchodu a ani v azylu si ho nepohladím. Odešel tak rychle, že to začalo bolet až nyní. 13.10.200- Mostíček je již po operaci, byla mu odstraněno třetí víčko a vyčištěno očko. Bude na něj vidět, ale nebude zcela zdravé, zůstane již menší a slabší. Snad se pro něj najde někdo, komu to nebude vadit, protože je jinak úplně rozkošňáček a hbitý pudivítr. 12.10.2009 - A další krasavec v našem seznamu má jméno Portíček s knírkem jako mušketýr. 11.10.2009 - Přidáváme do nabídky dalšího krasavce, je jím něžný Mostík šedokožíškový s kulatou držtičkou, kterého najdete v kočičkách s handicapem, protože má jedno menší očičko se zarostlým třetím víčkem. Ovšem na kráse a roztomilosti tím nic neztratil. Podívejte se na něj, vzbuzuje něhu a radost. A jedna smutná zpráva - v našem sanatoriu pro nemocné kočky zemřel kocour Denis. Byl to služebně nejstarší kocour, jeden z prvních, kteří se dostali do tohoto zařízení. Do azylu přišel již někdy před 5-6 lety, nemáme, bohužel ani fotku z té doby. Zemřel na celkové selhání organizmu, prý FIP i FeLV. Takže celkový stav koček v sanatoriu se snížil na 16 koček. Přejeme Denisovi pěkný a měkkoučký obláček, aby se mu dobře shlíželo na zem a svoje chlupaté kamarády, kterým tam nahoře drží místečko. 4.10.2009 - Přibyly fotky tří nových koťat, která pochází z Terezína. Ještě nemají vlastní jména, počkáme, až se trošku začnou projevovat. Ale vypadají velmi pěkně, říkáme jim terezíňátka. 29.9.2009 - Další krásná kočička v nabídce - černá Nastěnka s očima modrýma jako letní nebe. A její 3 dcerušky k pohledání - Hopsinka turbomazlíček. Helenka jako černá káva a Hermínka jako noc. 25.9.2009 - Včera odešla do nového domova Liťulka mumánková. Hopsla pánovi na klín a nic už neřešila. Takže výběr byl jasný a jinou kočku si vzít nemohli, i když na paní si dělaly zálusk další dvě kočičky. Jedna ji dokonce kompletně umyla ruce a druhá se vtírala jako vtěrka. Takže jsme měly "kožichama potvrzeno", že rodina je kočkomilná a byla jimi odsouhlasena jako vhodná. Budeme jí tedy přát hodně štěstí a hlavně aby si rozuměla s kočičkou, která na ní doma čeká. 23.9.2009 - Do nabídky dárků za příspěvek jsem přidala možnost upletení šály, čepice a rukavic dle přání. 21.9.2009 - Musím opravit informaci, kterou jsem po telefonu špatně pochopila. Zemřelo všech 8 Felinčiných koťat, sama je postupně zakousla. Já rozumněla, že jsou mrtvá a tak jsem usoudila, že zemřela slabostí. Minule vypadala totiž velmi špatně, nemocně. Takže opravuji informaci a omlouvám se. 19.9.2009 - Můžete si přečíst příběh Rozárky se zlomenými tlapkami, která je zařazena do virtuální nabídky. 15.9.2009 - Do nabídky k zamluvení koťat přibyla dvě koťata, která adoptovala mladá kočička Felinka, které zemřelo 7 z 8 jejích koťat. 10.9.2009 - Do azylu přibyla nová kočička, který původně přišla jako kocourek, dostala jméno po městě, ve kterém byla nalezena a po své zachránkyni, podívejte se do nabídky na mazlíčka Liťulku mumánkovou. 5.9.2009 - Do sulejovického depozita se dostala kočičí rodinka - Tříbarevná Puntilka a její tři synáčci : Mafourek, Cafourek a Švihourek. Všichni již můžou do nabídky samostatně, protože to jsou kluci jako buci, jsou zdraví a čistotní. Jsou v Kočičkách k osvojení. 4.9.2009 - V Nově příchozích kočkách je Pavelka okatá nohatice, malé zubožené koťátko, které málem nepřežilo kolotoč kolem své vlastní hlavy. A ještě se můžete podívat na nového černého fešáčka, kterému jsme zlomili plachý charakter a už při pohlazení drží jako najatý. Jmenuje se Černoušek povídavý ze dvorka, má zelené oči a začíná vypadat skvěle. 30.8.2009 - Další přírůstek v nabídce je Mouratá Márinka od divokých koťat. Její dětičky jsou již dostatečně velké, že ji mohou postrádat. 29.8.2009 - Do nabídky přidáváme černého Kolíska od Kolína. Je to sympaťák, snad si brzy najde svoje místečko. 27.8.2009 - Mrňavá černá Lucinka se strženou bradičkou je po operaci a vypadá to skvěle, přidala jsem fotky, jak se zotavuje. A v nabídce koček přibyl pěkný malý kocourek Mramorovaný Šimonek s nevinnými kukadly. 26.8.2009 - Černobílá Felinka 18.8.2009 porodila 8 krásných zdravých koťátek. Jsou jí všechna velmi podobná, a jejich fotky najdete v Koťatech k zamluvení. 17.8.2009 V karanténě máme mouratou kočičku Mourinku se třemi divokými koťaty. Jsou moc pěkná, ale aspirují na jména: Syčák, Prskavka a Vzalaroha . 15.8.2009 Jedno koťátko je v Nově příchozích kočkách. Na nový domov si bude muset chvíli počkat, než se mu zahojí tlamička. Bylo totiž na plastické operaci. Nepředstavujte si bůhví co, je to pouze ze zdravotních důvodů, Lucinka má strženou kůži na spodní čelisti až ke krku. 13.8.2009 Máme další nová koťátka a jsou ihned k mání. Podívejte se dolů do rubriky Koťata k zamluvení. Mají jméno Pomněnka a Melody. A v Nově příchozích kočkách máme černobílou krasavici s bílými kotníčkovými teniskami, která čeká na svůj první porod. Jmenuje se Felinka. 12.8.2009 Flíček - obří chlapák našel nový domov. 9.8.2009 V dárcích přibylo nové zboží - kocour Fofínek má v létě s teplými fusekličkami okurkovou sezónu, tak jsem ho nasměrovala na dečky. 5.8.2009 Krásný pejsan Hektor - lovecký ohař - je již v novém domově, kde na něj čekala malá kamarádka Dinit. Podívejte se na fotky. 30.7.2009 Přidáváme další dva něžné sourozence do nabídky koťátek. Podívejte se na Červánka rozkošného a Veverku želvičkovou. 29.7.2009 Přišly nové fotky Komtesy Kájinky, kterak se sžívá se svým spolubydlícím - půvabným mourkem Filípkem. 28.7.2009 Včera odešla do nového domova Holubička něžná sněžná. Budeme jí přát hodně štěstí, čeká tam na ní rezavobílý velký fešák, tak jí budu držet palce, aby si spolu rozuměli. 26.7.2009 Pšenička lázeňský škemral se dostal konečně do nabídky. Jeho kožíšek je již v přijatelném stavu a může si začít hledat spřízněnou duši. 21.7.2009 - Máme další kotě v nabídce, jmenuje se Želinka nohatá, a může již jít do nového domova. A taky máme jednoho rezavého rošťáka, je to Zrzavý Cvrček ze škarpy. 20.7.2009 Do nabídky dáváme novou krasavici - bělostnou Holubičku něžnou sněžnou. Je to opravdu nádherná kočička. Taky máme novou kočičku v Nově příchozích, je to Slzička divukrásný kožíšek a rozhodně se na ní podívejte. A přibyly další fotky koťátek k zamluvení. 18.7.2009 Do nového domova odešla krásná černá šibalka Gábinka, moc dlouho se u nás neohřála. A pak že hezký holky to nemají lehčí! Přečtěte si článek o našem sanatoriu pro FIP pozitivní kočky. 13.7.2009 - máme novou kočičku, jmenuje se Gábinka pusinka a dostala se k nám stopem na silnici, kde si ji naložila naše depozitářka Krista a odvezla ji k veterináři. 10.7.2009- do azylu přibyla chlupatá kočička od vesnických vrat, dostala jméno Slzička. A přibyl další fešák do virtuální adopce, podívejte se na Džejára nezbedu. 7.7.2009- Bílá kočička Kájinka posílá pozdrav nového domova. Má se dobře a posílá nějaké fotky. 4.7.2009 A je tu další fešák z virtuální nabídky. Dneska to je vážně pohledný mourek s apartním hedvábným pupíkem, ovšem pokusy o jeho zdomácnění po něm sjížděly jako kapky deště po pláštěnce. Je to opravdu charakter, vydržel celé dětství prchat a nenechal se zviklat k lásce k lidem. Podívejte se na Adámka mouratého. 3.7.2009 A dnes ji přivezla paní zpátky. Josefínka byla sice umístěná, ale paní ji během dvou dní vrátila, že prý je Josefínka hluchá a protože ji chtěla pouštět ven, tak to vadí kvůli její bezpečnosti. Měli jsme zato, že hluchá není, na nádraží reagovala na přijíždějící vlak. Ani mě se nezdála hluchá, v azylu jsem na ní volala a ona se otočila. Takže zatím píšeme, že není zcela hluchá a budeme ji pozorovat, abysme zjistili víc. Byla v azylu jen pár dní, stihla jen kastraci a půjde teprve na vyndavání stehů. Myslím, že tahle milá bílá holčička si najde nový domov i kdyby byla hluchá. Ale budu jí držet palce, aby aspoň trošku slyšela. 2.7.2009 Včera odešla do nového domova Sličná pana Josefínka z Bílých kožíšků. Čekal tam na ní kocour Čip a pejsek Robin. 1.7. 2009 Modrá britská kočička z SOS našla svůj nový domov, je v pohodě, protože zjistila, že je jedináček a tudíž bude nejmilovanějším členem rodiny. Dostala jméno Izzy. A máme v karanténě nového kocoura Poldíka - zatím zvaný podradiátorový, moc velká sranda s ním zatím není, ale já mu fandím, protože se mi líbí. Má v sobě něco pěkného, sice mi to zatím neukázal, ale já věřím, že to bude jednou mazel. Je navíc hendikepovaný. 26.6.2009 Máme nové přírůstky - dvě nová koťata, která jsou původně čtyři, ale dvě jsou již zadaná. Podívat se na Václava a Toníčka můžete v rubrice Koťata k zamluvení. A ještě tu máme jednu překrásnou bílou krasavici - dostala jméno Sličná panna Josefínka z Bílých kožíšků. 21.6.2009 Ve virtuální adopci přibyla nová kočička, jmenuje se Mášenka - Hedvábný kožíšek. Možná si na ní někdo vzpomene, jednu dobu se o ní hodně psalo v souvislosti se ztracenou odchytovou klecí. 18.6.2009 Lovecký ohař Hektor (jinak velmi krásný stříbrnošedý pesan) hledá nový domov. Nevíte o někom, kdo hledá papírového psa? 17.6.2009 - Přidali jsme další krasavici do virtuální adopce - jmenuje se Sárinka Sardelka, v azylu je od 11.4.2006. 16.6.2009 - Máme nový přírůstek, je úžasný a krásný (máte-li rádi velké mohutné kocoury). Jmenuje se Flíček - obří chlapák. A taky dostal šanci Píďa Miloušek. Píďa se přesunul z virtuální adopce do umístěných kočiček. Je to téměř zázrak, protože jeho zdravotní stav byl složitý. Ale přesto se našla hodná paní, které tohle všechno nevadilo, vyhlédla si ho, a byla srozuměná s tím, že mu bude muset věnovat víc času než ostatním zdravým kočulkám. Mám z toho obrovskou radost, protože Píďa je mazel a velmi toužil po vlastní rodině. Takže si konečně náš tulínek z mrazivých rán na tržnici užije soukromý pelíšek a vlastní paničku. Budu mu držet všechny palce, aby to bylo co nejhezčí období jeho života. Píďo - pliv, pliv pro štěstí. 15.6.2009 Hledá se nový domov pro britskou modrou kočičku. Více v článku SOS. Dostali jsme krásné fotky z nového domova od Zlatého Apola, který šel s ocelově mouratým kamarádem Mikeškem. 14.6.2009 Vrátil se nám zpátky do nabídky kocour Zrzínek, který si naběhl na vidle. Byl sice umístěný, ale vrátil se a tak o něm jeho dočasná pečovatelka Jiřina napsala pár vět, které ho dobře charakterizují a nabízí ho znova do dobrých rukou. 12.6.2009 Dostali jsme do azylu ošklivé ušmudlané káčátko a nějak se z něj postupně vylupuje elegantní bílá holubička. Dostala jméno Holubička sněžná něžná. Zatím je v příchozích kočičkách v karanténě. 10.6.2009 Tak jsme museli Píďu Milouška přesunout do virtuální adopce. Nějak se jeho osud houpe na vážkách. Má zdravotní potíže, které si nejspíš vyžádají dlouhodobé léčení a nejspíš zůstane na dožití v azylu. Uvidíme, jak si povede, jestli se jeho zdravotní stav časem zlepší, budu moc ráda, když bych ho mohla znova vrátit do nabídky. Ale to je asi jenom moje přání. 8.6.2009 Tento víkend odešla do nového domova i tříbarevná přítulnice Růženka. Je to zvláštní, že taková milá krasavice si pobyla u nás dost dlouhou dobu, než se někomu zalíbila. 5.6.2009 Musím ukázat jednu fotku, která mě moc pobavila. Dostala jsem svolení, abych ji zveřejnila. Naše kolegyně Míla, která je hrdou majitelkou několika psů a koček, čeká miminko a tak se připravuje na věci budoucí. Když si chystala zavinovačku k přeprání, tak se v ní uvelebil její maxikocour Miky velrybák a nehodlal opustit ten jemný a voňavý pelíšek. Nakonec z toho byla fotka na památku. Je skvělá, podívejte se. 3.6.2009 Dostali jsme nové fotky kočičky Mayi, která je v novém domově již 3 měsíce. Má se skvěle, jen jedno postěžování bylo, prý přes kvalitní papáníčko musí vždycky ochutnat aspoň trošku lidského jídla. Jo, ty kontejnerové začátky se nezapřou. 2.6.2009 Včera přibyl nový kocour. Přivezla ho paní, která seděla v Lovosicích v parčíku, přijelo auto, zastavilo a když odjelo, seděl na cestě obrovský kocour. Tak ho chytila a odvezla k nám. Je pěkný, bílý s mouratým flíčky, tak dostal jméno Flíček parčíkový. Je evidentně domácí vyhozený mazel, je totiž pěkně vyžraný do kulata, má asi 5 kilíček. Nejspíš někomu překážel jako dědictví, i když divných lidí je spousta, takže důvod mohl být jakýkoliv. 1.6.2009 Tento víkend odešel do nové rodiny Zlatý Apolo. Byl totiž vrácený kvůli údajné plísni kožíšku ve vychrtlém stavu a v depresi. A díky bohu, že ho vrátili. Nějakou dobu mu trvalo, než se zotavil a začal věřit zase lidem. Nová majitelka si ho vyhlédla ještě v takhle mizerném stavu, čekala na něj, než byl uznán schopným další adopce. Doufáme, že všechno bude v pořádku, odešel do nového domova spolu s Mikešem, který byl nový, takže nebyl ještě ani v nabídce. Těším se na nové fotky, protože tam na ně čeká jedna kočičí dáma. 30.5.2009 Začínáme plnit virtuální adopci, protože v azýlku je hodně neumístitelných koček, které z nějakého důvodu nemají šanci na nový domov. Ne vždy je to z jejich viny, ovšem tenhle adept je jasný "Doktor Haus". Jmenuje se Neviditelný Kryštof a můžete se na něj tady podívat. 29.5.2009 Pšenička lázeňský vypadá čím dál lépe, kožíšek se mu začíná vylepšovat, ale na adopci ještě není zralý, teče mu z oka, takže se zaléčuje. Jinak je to mazel a tulínek. A čumáček má pořád takový pohledný, přestože má nemocné očko. A taky už skoro nesmrdí, když se ke mě vinul jako liána, byl cítit už jen malinkato. Těším se, až úplně prokoukne. Zato Prdelka Ježková je hodna svého jména, moc tulivá není a pořád nám ukazuje svoje pozadí, jak od nás odchází na procházku. Snad si zvykne a bude milejší. Jinak to vypadá spíš na "kočku k domu na myšáky". 27.5.2009 - dobré zprávy se šíří stejně rychle jako špatné, bílá fenečka, kterou někdo odložil v lese, má už nový domov. 26.5.2009 Bertík s jedním očkem, který byl krásným příkladem toho, proč kastrovat kocoury, odešel za věčným světlem. Věnovala jsem mu pár vět, protože to byl úžasný kocour, a jeho cesta od tuláka k záďákovi (kocour, co si lehá na zádíčka, abyste mu pošimrali bříško) byla přímo typická. 20.5.2009 Hluchá Kájinka našla nový domov, odešla do Litoměřic s mladou paničkou a já na Kájušku můžu dohlédnout, jestli se jí dobře daří, protože bydlím ve vedlejší ulici. 17.5.2009 Máme 2 nové přírůstky v nabídce. Podívejte se na Emču rybníčkovou a v handicapovaných máme mramorovaného kocourka Píďu Milouška. A taky v dárcích přibyly jedny jahůdkové fusekličky a potkanka Johanka. 14.5.2009 Od včera máme nového kocoura - je to rezavý Pšenička Lázeňský, ještě teď mi smrdí auto, je to pořádný kocour a smrdí jako čert. Bude potřebovat vykrmit a ošetřit než půjde do nabídky. Podívejte se, jaký má pěkný čumáček. 11.5.2009 Jsou tu nové fotky kočičky Mayi, kterak si zvyká na novou postel. 10.5.2009 Dostali jsme velmi urgentní žádost o pomoc pro bílou kočičku, kterou šikanuje babička miminka. Podívejte se do nové rubriky SOS - potřebují pomoc, kterou jsme založili pro právě tyto případy. Nevíte o někom, kdo právě hledá bílou čičinku a dal jí klidný nový domov? 5.5.2009 Podívejte se na nové zprávy Sofinky zelenoočky, která se zabydlela u kocoura Charlieho, který ji občas nosí na tlapkách a občas by ji samou láskou snědl. Článek je umístěný pod první zprávičkou z domova a jsou tam krásné fotky. Ti dva se asi hledali, padnou k sobě jako poklice na hrnec. 5.5.2009 Černá a bílá chlupatička už nejsou v útulku. Rychlostí blesku dostaly nový domov, a přestože jejich kožíšky ještě nejsou přímo výstavní a na bříšku mají ještě stehy, odešly do nového domova spolu. Hned poslaly zprávu, že se mají výborně a strach z nového domova a cizích lidí nemají. Až pošlou fotky, určitě je ukážeme. 29.4.2009 Protože k nám došlo několik objemných balíků s prádlem a látkami, které jsme potřebovali do karantény a jiných prostor, kde se musí často prát znečištěné pelíšky, vyhlašuji prozatím stop na další prádlovou výpomoc. Nasbíralo se jich dostatek na nějakou dobu, takže pokud nepřijde rána v podobě permanentního průjmu celého osazenstva či blinkací série, máme zásobu na nějaký čásek. Všem, kdo přispěli, moc děkujeme. 27.4.2009 Právě dorazily dvě chlupaté potulné krásky. Přišly až z dalekých Karlových Varů (chatuje tam kolegyně). Obě jsou chlupatičky samý dred a klíště, a barvou jsou jako skotská - Black and White. Prý přišly o paničku a skončily na ulici - chápete to? Už teď je znát, že jsou z bytu a jsou to mazlindy tulivé. Tak rychle ostříhat, učesat a nakrmit. Ty tu asi dlouho nezůstanou. 25.4.2009 Do azylu přibyla nová kočičí duše, je to Prdelka Ježková, zatím je po kastraci a tak se ještě moc nerozhlíží a trucuje. Najdete ji v Nově příchozích kočičkách. 23.4.2009 Včera konečně našla svůj nový domov i malá Šamšulka bez očka. Snad se jí tam bude líbit a pošle kočmejlíka s nějakou dobrou fotkou. 14.4.2009 Pustili jsme se do tvorby našich vlastních stránek. Už týden vylepšujeme a plníme tyhle stránky. Já doufám, že nám budou dělat radost a budou prospěšné hlavně našim kočulenkám.

 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář