Jdi na obsah Jdi na menu
 


► Čím nám můžete pomoci?

Pomoc našemu útulku nemusí být pouze jen finanční. Rádi přijmeme i jiné formy, které nám velmi pomohou pro samotný provoz nebo potěší kočky a pejsky, které zde máme.

Kočičí útulek Černiv u Lovosic

Peněžní pomoc

 • Můžete nám pomoci rychle a jednoduše tím, že pošlete příkaz s jakoukoliv částkou na účet azýlku  a máte jeden dobrý skutek na svém kontě.  
 • Nebo trvalý příkaz na menší - nebo větší - částku podle vašich možností měsíčně. To je takové nejuniverzálnější a nejoblíbenější - číslo běžného účtu je 1005659319/0800 u České spořitelny nebo můžete využít transparentní účet 4049930389/0800 tamtéž.

Granule nebo konzervy

 • Pak je tu možnost poslat našim kočkám krmení ve formě granulý nebo konzerv, které sami zakoupíte.
 • Rádi bychom se za kočky přimluvili za kvalitní granule. Nejedná se o marnotratnost nebo rozmazlenost. Mnohé kočičky přicházejí do našeho útulku v zuboženém stavu, vyhublé na kost, začervné, a tak potřebují kvalitní stravu, která jim pomůže se znovu postavit na nohy. Kočičky mnohdy po levných granulých zvrací a chřadnou nebo stravu vůbec nepřijímají.
 • Jak poznáte nekvalitní granule? Najdete je v obchodních řetězcích Tesco, Billa, Penny atd. Často zde můžete vidět pytel 10 kg za 100 - 200 Kč. Kilo granulý je tak stejně drahé jako kilo mouky.
 • Značky, které se nám neosvědčili: Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling, levné granule velkých obchodních řetězců.
 • Kvalitnější granule najdete v obchodech s chovatelskými potřebami.
 • Nechcete nebo nemůžete cestovat? Granule lze koupit na internetu a nechat je poslat na naši adresu "Jana Zárubová, Černiv 30, 410 01 Lovosice". Můžeme doporučit například internetový obchod zoohit.cz, který je mezi chovateli a útulky velmi oblíben pro své nízké ceny na trhu, velký výběr a hlavně profesionální přístup.
 • Více informací najdete v článku Kvalitní krmivo pro kočku.

Zbytky látek

 • Nevyužité zbytky nových látek, z kterých můžeme ušít polštáře, tašky, hračky pro kočky.

Keramika a dekorace

 • Pokud máte tvůrčího ducha, přivítáme do našeho bazárku dar výrobků rukodělných s motivem koček. Ať již keramiku, polštářky, šperky nebo dekorace - fantazii se meze nekladou.

Máte zbytky vosku ze svíček?

 • Protože já osobně vyrábím svíčky, prosím o zbytky svíčkového vosku k další recyklaci na nové svíčky (případně vámi již nevyužité svíčkové knoty, formy na svíčky, plíšky ke knotům a jiné svíčkopotřeby), které taktéž prodáváme ve prospěch našich kočiček.

Vosk nám můžete dodat několika způsoby

- zasláním na naši adresu
- fyzicky do našeho azylu (v nepřítomnosti paní Jany lze     i pověsit tašku s voskem na kliku u vrátek - není to živá věc, tedy nehrozí týrání vosku)
- fyzicky na adresu Pivovarská 159, Libochovice - také zde stačí položit na schody ke dveřím
                                -  předáním na faru CČSH v Roudnici nad Labem Husovo nám. 60, ThDr. Lenka Selčanová                            - předáním do našeho spřáteleného obchodu s chovatelskými potřebami Bonifác v Dominikánské ulici 6 v Litoměřicích - mapa zde.
- zřízením sběrného místa vosku v Ústí nad Labem, Lovosicích a Praze (v Praze je podmínkou umístění na trase ulice Zelený pruh - Budějovická - metro Vyšehrad - Holešovice - Letňany s možností krátkodobého parkování v blízkém okolí zdarma)

Prací, čistící a desinfekční prostředky

 • Přímo v azylu uvítáme čistící prostředky, desinfekční prostředky, papírové utěrky.
 • Prací prostředky na praní pelíšků a dek - například Lanza, Tide nebo Ariel a Persil, které mívají v obchodech velmi výhodné akce.
 • Desinfekční prostředky - vzhledem k velkému počtu kočiček musíme dbát na čistotu, proto upotřebíme i desinfekční prostředky na kočičí toalety, misky, hračky, přepravní boxy, pelíšky a deky. Abychom neohrozili zdraví našich svěřenců, tak lze  použít pouze bezchlorové prostředky. Nemůžeme tedy používat napří. Domestos, Savo apod. Vhodnou volbou je například Sanytol, Chirox, příp. jiné prostředky zde.
 • To je pomoc tzv. z druhé strany - pak je tu i možnost spolupráce bližší.

Staňte se naší "chůvou"

 • Můžete se stát jedním naším depozitem. To je spolupráce, kdy si soukromá osoba vezme k sobě nějakou kočku z azylu, aby ji dala do pořádku, obstarala veterinu, kastrování, očkování, péči o zdraví, vymazlit do mazlovata - pokud se čičulka nechá.
 • Náklady spojené s kočičkou (strava, veterina, léky apod.) umístěnou v depozitu hradí náš azyl nikoli "chůva".
 • Kočičku pak vyfotíme a dáme do nabídky k umístění a vy si vezmete další kočku, která  potřebuje pomoc. Někdy se takhle odchovávají zejména kočky s koťátky, než jsou vhodná k umístění, protože je s nimi hodně práce a v útulku na ně zbývá málo času k mazlení. To předpokládá, že máte s kočkami nějaké zkušenosti.