Jdi na obsah Jdi na menu
 


červenec - září 2019

8. 10. 2019

26.9.2019

Z jarmarku v Litoměřicích jsme si za prodané zboží a s vašimi dary do kasičky přivezli nádherných 3549,- Kč. A setkání s některými z vás bylo také naprosto dokonalé. Děkujeme, že jste, děkujeme, že pomáháte.

Pomáhat můžete i od zítřka do neděle v Lounech na výstavě Člověk v přírodě. S kým se tam potkáme?

program-na-vystavisti-cvp-2019.png

Od naší příznivkyně, paní V., jsme dostali mnoho krásných dřevěných dekorací a dalších drobností. Některé jsme již prodali v sobotu na jarmarku v Litoměřiích, jiné budeme mít od pátku 27. září do neděle 29. září v Lounech na výstavě Člověk v přírodě. A něco půjde do aukce. Doufáme, že se aukce zase rozeběhnou - poslední dvě nebyly tak úspěšné, jak jsme doufaly a pro naše kočičky vynesly jen velmi málo.

20190913_121657.jpg
Po cestě z Litoměřic jsme se stavěly ještě v Chotěšově. Již před nějakou dobou nás oslovila místní obyvatelka s prosbou o pomoc. Na její zahradu chodila kočička, která vždy porodila a koťata se poděla neznámo kam. Paní to bylo moc líto a tak se spojila s námi, zda bychom nepomohli. Takže v sobotu nám volala, že se kočičku podařilo odchytit. Holčička je celá černá, plašší, a hlavně byla vyděšená, takže na nás syčela a prskala. Platné jí to nic není, na kastraci stejně jela. Po zotavení se vrátí na původní místo - paní ji tam krmí

20190921_185658.jpg

Včera jsme přijali asi 3 měsíce starého kocourka z Chotiměře. Malý má z chladu zanícené oči, ale jinak je až na svrab v uších a neskutečný hlad v pořádku, i když vypadá zanedbale. Kocourek pochází z lokality, kde se údajně pohybuje více kočiček a koťat. Tohoto kluka vzala paní nálezkyně z rukou dětem a když viděla, že je v takovém stavu, zavolala nám. A teď příjde ta dobrá zpráva: kocourek opravdu nebyl dětmi týrán, jen si s ním hrály jak si má normální člověk s malým kotětem hrát. Pravděpodobně se společných her zúčastnil častěji, protože je suprově vymazlený.
Kocourkovi se určitě bude hodit i krásné škrabadlo, které jsme obdrželi darem od rodiny z Třebenic.

chotimer.jpgskrabadlo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

23.9.2019

Krásný pozdrav z domova od našeho kocourka. Vypadá, jako by tam byl už alespoň 3 roky, že? Poznáte o koho se jedná? Nápověda: chybí mu zadní nožička a svůj život málem ukončil zavěšený a napíchutý na plotě. Kdo hádá, že jde o Drápka, hádá správně. Drápek odjel do nového domova, foto je z rána po adopci. A my máme obrovskou radost, že se do smečky takto úžasně začlenil během několika málo hodin.
Drápek teď dělá radost v prověřené rodině naší dlouholeté příznivkyně paní G. Moc za něj děkujeme, Drápek je ve skvělých rukou

70263958_664969013913707_9119512821330083840_n.jpg

Nadační fond Slza zvířat nepomáhá jen jako celek, ale i jako jednotlivci. Včera si přijela pro vybranou kočičku jedna slečna z jejich týmu s babičkou a dědečkem. A jak se to stává dost často, odjeli domů s úplně jinou. Prostě si vybrala ona je, nechala děti dětmi, hupla dědečkovi na klín, pak si dokonce vlezla sama do jejich přepravky a nedočkavě vykukovala, kdy už pojedou domů. Během těch pár dní, kdy byla po kastraci v klidovém režimu bez koťátek, si asi řekla, že už se starala dost (kromě svých třech i o ty dvě adoptovaná) a že nastal čas, aby se taky někdo staral o ni. Děcka jsou soběstačná, krásně papají, během příštích dní budou naočkována a můžou také hledat nový domov.
Děkujeme Ester s babičkou a dědečkem, že jí poskytnete dobrý domov.

70662697_2346442432077172_164317782228336640_n.jpg

19.9.2019

Černý Mikeš z Ústí nad Labem má domov. Vzala si ho k sobě naše kolegyně. Ještě předtím ale navštívil veterinu. Mikešek špatně jedl, bylo vidět, že má bolesti. Paní doktorka našla zanícenou ránu po odstraněném zubu. Mikešek byl ošetřen, dostal antibiotika a a už je z něj v rámci možností zase zdravý kluk.

Celý týden ale byl jinak ve znamení příjmů.

Díky houbařům už je dalším dvěma černým prďolkám dobře u nás v azylu. Našli je  známí "na podlesí" v lese u cesty v krabici. Snad tam nebyly dlouho, měly veliký hlad, ale jinak vypadjí zdravě. Dostaly hned první základní ošetření, tj. odčervení a zasypání proti blechám. Když se pořádně nacpaly, trošku si odpočinuly a pak si začaly hrát. Když už měly štěstí na záchranu, doufáme, že budou mít štěstí a najdou brzo svůj domov.

A další příval koťátek, tentokrát i s mourovanou mámou. Jedno mrně je mourované jako ona, další dvě jsou černé s bílou náprsenkou a pacičkami. Volala nám naše příznivkyně, že se objevily u příjezdu k jejich farmě pod Oblíkem. Loni přes náš azyl nechávala kastrovat všechny kočky a kocoury, co se kolem farmy pohybovali. Koťátka jsou podobně stará, možná jen o malilinko větší než ta z lesa, tak jsme je zkusili dát dohromady, děti se hned skamarádily a máma asi neumí počítat, takže jí bylo za chvíli fuk, jestli má děti tři nebo pět. Je hrozně hubená, ale přítulná, lidí se nebojí, nechá se hladit. Mamka je v této chvíli po kastraci. Děti jsou 4 kluci a 1 holka.

70732252_2331597180228364_6190069401442582528_n.jpg70496511_2331608686893880_5280837318939246592_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další příjem kotěcí. Že tohle kotě má bodlinky není od věci. Ježeček má totiž úplně stejné potřeby jako kočičky. Včetně množství jídla. Proto jim u nás říkáme bodlinaté kočičky.
Konkrétně tento je velmi malý a určitě by nepřežil ani pár nocí, které jsou již chladné. Předpokládáme, že to zdaleka nebude do zimy příjem jediný.

jezek.jpg

Další zvířátko, které bylo  u paní doktorky, je letargický, nemocný kocour, kterého nějaká dobrá duše krmila přímo na ulici, ale bohužel neodhalila jeho špatný zdravotní stav. Na první dotek měl horkou hlavu a čumák, těžce, sípavě dýchal, jeho kůže je samý strup a po zvednutí se zjistily ještě dvě boule na břiše, které jsou podle paní doktorky tukové, a by se mohly časem při správné stravě vstřebat. Už jsou chladné noci, takže při pobytu venku pravděpodobně nastydl, paní doktorka mu hned nasadila antibiotika a přes neuvěřitelné množství strupů na kůži objevila až podrobnou prohlídkou blechy, které nejspíš mohou za alergii na jejich kousnutí. Na léčbu kožního problému a likvidaci blech dostal přípravek. Navíc mu našla i jeden úplně vyviklaný zadní zub, který mu hned vyndala. Až se vyléčí, bude z něj neuvěřitelný chlupatý krasavec.

70820999_2337473812974034_3743926359177560064_n.jpg

Na kastraci byl ještě rezavý kocourek, který se nastěhoval do prádelny domu v Lovosicích u horního nádraží, kde bydlí skvělá paní, která chodí denně krmit místní kočičí kolonii. Ještě trošku "pod vlivem" ho paní přijala zpátky. Mezitím mu připravila v prádelně přepychovou rezidenci a bude se o něj pár dní starat, aby se plně zotavil. Foto je jen ilustrační, nějak jsme ho při tom  shonu nestihly vyfotit.

70931718_2337552269632855_1159396361079095296_n.jpg

Jednou za čas potřebuje paní Jana trošinku odreagování, na včerejší odpoledne neměla naplánované žádné akce, tak jsme chtěly vyrazit aspoň na dvě hodinky do lesa, odreagovat se, načerpat energii, případně přinést nějakou houbičku. Už čas odjezdu se pár hodin protáhl, protože se rozbil zámek u budovaného KDD a před odchodem je potřeba zamknout. Naštěstí je jedna kolegyně zdatný "Ferda Mravenec - práce všeho druhu" a starý nějak odstranila a vyměnila ho za kompletní zámek s FABkou i štítky. Už jsme nasedaly do auta, když zavolala paní z Evaně, že je s kotětem, které vyndala sousedovic psovi z tlamy, v Lovosicích na veterině na vyšetření, že není zraněné, ale pan doktor u něj zjistil také "KOŽNÍ SVRAB" (jako už několik koček, které se k nám odsud dostaly už dřív), je začervené a dost podvyživené. Podal mu injekčně Dectomax a Triavit. Zachránkyně ani jejich sousedé kočky nechovají právě z obavy, aby jim psi neublížili, tak se na nás obrátili o pomoc. Je to černá holčička s pár bílými chloupky pod krkem, díky podvýživě se dá těžko určit věk, může být 5-6 měsíců stará. Kotě bylo nejspíš hračkou pro vnoučata na prázdninách, děti odjely a koťátku chybělo muchlování a začalo hledat lidskou společnost, je děsný mazel. Jely jsme se tedy projít na chvíli do lesa na Evaň a cestou zpět kočičku vyzvedly. Začervená je opravdu hodně a přípravek zabral, už cestou domů se červi snažili dostat ven a ona nám zpívala, (nemňoukala žalostně, vážně to znělo jako zpěv), možná cítila, že od teď se už bude mít mnohem líp. A tak dostala už v autě jméno NELA (Nelinka - krásné že). V azylu dostala hned najíst a napít, pak jí pí Jana namazala postižená místa na hlavě, kolem čumáčku, na uších a na loktech. Oproti předchozím kočičkám se svrabem, nejsou zasažené plochy tak veliké. Na nový domov nebo hraní s ostatními koťaty si bude muset počkat v karanténě, než budou paraziti, kteří nemoc způsobují, zlikvidovaní.

 

 

13.9.2019

Minulý týden v pátek jsme přijali malé koťátko do lounského depozita. Máme příznivkyni Lucii nedaleko odsud a když jí ráno volala kamarádka zootechnička, že našla u hodně frekventované silnice v Černčicích u Loun malé kotě, městský útulek po zkušenostech s minulým nálezem rezavobílého Broučka ani nezkoušely, dala jí  telefon a kamarádka ho přivezla. Po zasypání blech spapala se šklebením pastu na odčervení, trochu i jídla a mezitím už začaly omámené blechy padat. Bylo jich asi 70. Zatím to vypadá, že jsme je zabily všechny. Asi se jí hrozně ulevilo a tak usnula a spinkala spokojeně přes 3 hodiny v kuse. Než se malá Esterka stačila rozkoukat, už se na ní ptala rodina z Prahy. Rodina se líbila kočičce i naší depozitářce, takže od středy je malá Pražandou :-)

ester.jpg

V sobotu slavila své první narozeniny nadace Slza zvířat, která vzala pod svá křídla i náš azyl. Byli jsme pozváni na ples, který se moc vyvedl.

Obrovský obdiv a díky patří všem mladým lidem a že jich není málo, kteří se jakýmkoliv způsobem v NADAČNÍM FONDU SLZA ZVÍŘAT angažují. Díky jim za jejich volný čas, který místo řádění s kamarády věnují úžasné práci pro lepší život zvířátek. Začínáme věřit, že i díky VÁM nebudou ani v budoucnu slova SOUCÍTĚNÍ A LÁSKA KE ZVÍŘATŮM neznámá slova. DĚKUJEME

ples.jpghost.jpg

 

 

 

 

 

 

Naše paní Jana je opravdu neuvěřitelná žena činu. Minulý týden se na ŽENĚ REGIONU v Ústí nad Labem seznámila s další nominovanou paní, která věnuje svůj čas pomoci finančně slabým matkám s dětmi v Domově sv. Máří Magdaleny na severu našeho kraje. Pomáhá jim hlavně psychickou podporou a pomocí, a snaží se jim ukázat, že na světě je i dobro, přestože ho dosud nepoznaly.
Někteří lidé nám ve snaze pomoct posílali do aukcí, jarmarků apod. i všemožné oblečení. To se bohužel dost špatně prodává, takže se nám nahromadilo docela velké množství oblečení, bot, povlečení a paní Jana přišla se skvělým nápadem, že jim to darujeme. V domově je erární vybavení, ale obyvatelky nemají žádné osobní věci a děti ani své hračky.
Kolegyně nakoupila v prodejně bohušovické mlékárny jogurty a jiné mléčné výrobky pro děti a v neděli spolu s paní Janou vyrazily na cestu do Jiřetína pod Jedlovou.
V domově mají nedostatek ovoce a mléčných výrobků pro děti, takže naše dary byly s nadšením přijaty.
Pokud chcete také pomoct vytvořit přijatelnější podmínky pro tyto děti a jejich budoucí život, zavolejte paní Ducháčkové na tel. 606 212 651, ona ví nejlépe, co právě nejvíc potřebují.

70014723_2328539850534097_7851434911280922624_n.jpg

4.9.2019 převzala paní Jana s dalšími dámami, které se dostaly do finále, na krajském úřadě ocenění Žena regionu za Ústecký kraj. Sice nebyla vyhlášena vítězkou, ale pro nás, kdo ji známe a kdo víme, co vše pro zvířátka dělá, je vítězkou absolutní. Už jen proto, že vše dělá s láskou a ve svém volném čase a ne proto, že je to náplní její pracovní smlouvy.

screenshot_2019-09-13-instagramovy-prispevek-od-azyl-pro-opustene-kocky-lucky-----zar-9--2019-v-4-48-utc.png

Včera večer k nám přivezla děvčata z Ústí nad Labem černého Mikeše. Mikeš chodil na krmné místo už dlouho. Jenže začal chřadnout. Paní krmičky tedy Mikyho vzaly na kontrolu. Veterinář odhalil velmi špatné ledvinové hodnoty. Kcourek musí držet dietu, a to se na krmném místě nedá dodržet. Tak je Miky u nás. Na dožití, stravu a byt. Mkešek je velmi kontaktní, vůbec se nebál a hned se věnoval misce s jídlem. Tuto činnost tedy vykonává stále a s obzvláště velkým nadšením. Pokud se zrovna nechce mazlit. 

img_20190912_172339.jpgimg_20190912_172010.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.9.2019

Dvě kotěcí holky, které přišly ve stejný den. Dvě kotěcí holky, které hned druhý den našly společný domov. Takto to máme nejraději :-)

69663451_2300053106716105_2918120765108781056_n.jpg69221433_2300051923382890_8359103365677842432_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kočička Vlček, která je původem z Kadaně a v útulku už je nejmíň 8 let, musela na operaci. Tahle kočička původně žila s dalšími v bytě pod podlahou. Je to plašan, tudíž neumístitelná. Nedávno se jí začaly kazit zuby, měla zhnisanou čelist, musela na operaci. Dostává každý den infuzi.
Odpoledne ten samý den jela paní Jana do Lovosic pro kočku s koťaty, Už jsem o tom psala. Na radnici opravdu paní poradili, ať schová granule a kočku vyžene, že oni jí s ní pomáhat nebudou a hlavně, že nebudou financovat odchyt a kastraci. Asi jsou na tom moc špatně s financemi, když dávají lidem takovéhle úžasné rady. Kočka za lidi nemůže, určitě měla původně nějakého majitele. Jenže on ji nenechal vykastrovat a kočka, když na ni přišly její dny, vyrazila za kocourem. Kočička je už po kastraci a měla v sobě zase 7 zárodků. Koťata jsou obě holky a jsou nádherné :-)

69542051_2304494816271934_8682790174326784000_n.jpg

Do nabídky přichází kočička Gina. Asi 4 měsíce stará kočička se pohybovala v Libochovicích na frekventovaném místě a hrozilo jí nebezpečí. Majitel se neozval.

Náš poslední příjem. Jedenáctiletý kocour. Pokrytý svrabem, vyhublý. Zachránit se ho nepodařilo.

69819122_2312904022097680_8345371706692468736_o.jpg

 

Edit: Mobil nalezen :-) Do 24 hodin by měl být plně odblokován a připraven opět přijímat vaše telefonáty, zvláště pak s domluvením schůzek ohledně adopce našich kočiček :-)
 
PROSÍM O POZORNOST!
Paní Jana přišla o svůj mobil. Po nějakou - doufáme že jen velmi omezenou - dobu je k dispozici v rámci možností pouze na pevné lince 416 591 322.
Mobil měla v obalu typu knížky, převážně růžovém. Pokud se o něm dozvíte, prosíme o zprávu. Ke ztrátě došlo mezi obcemi Slatina a Libochovice - náměstí
Děkujeme

28.8.2019

HLEDÁME MAJITELE
Mourovaté kotě nalezeno u kostela v Libochovicích. Podle nahlašovatelů tam běhalo již tři dny. Nemá známky toulavého zvířete, k lidem je vstřícné. Muselo však žít v domácnosti bez dalších zvířat - na kočky i psy syčí, bojí se jich. Když se některé z ostatních zvířat přiblíží dle jeho uvážení moc blízko, začíná být i agresivní.

libochicke-kote.jpg

Ze situace v útulku jsme zoufalí - vyčerpaní, na kraji sil. Fyzických, psychických i finančních...Samý příjem, příjem, příjem... Kotě za kotětem...A umístění už dlouhé týdny žádné... Jako by náš útulek někdo proklel...

Příjem č. 1:  krásnou asi 4 měsíční holčičku jsme vyzvedli po oznámení na Městské policii v Lovosicích. Je bílá s tříbarevnými znaky na hlavě a ocásku.

69095756_2299224630132286_7365466770557108224_n.jpg

Příjem č. 2: Další rezavobílý klučíček se k nám dostal z obce vedle Loun. Mladí lidé ho našli při vyklízení starého baráku někde zaklíněného a protože mají s sebou dva velké psy, které na kočky zvyklí nejsou, měli o něj strach, takže pro něj honem hledali bezpečí. Zkoušeli i přes obecní úřad, kam by ho mohli odvézt do útulku. Dozvěděli se, že obec má sice smlouvu s městským útulkem v Jimlíně, ale bohužel jen na psy. Kontaktovali útulek, kde jim sdělili, že by kotě přijmout mohli s tím, že by u nich pobyt obnášel denní poplatek 100kč do doby umístění. To pro ně nebylo reálné, takže hledali dál, až se dopátrali k nám. Pro kotě jsem po domluvě s paní Janou jela, protože jsem poblíž, a přivezla ho odpoledne do azylu. Při příjmu vypadal zdravě, až na strašnou spoustu blech, které mu pak do noci Jana včera vybírala a byl určitě i začervený. Je mu tak ke dvěma měsícům, ale zatím sám moc nepapá, tak je nutné ho přikrmovat. Před rokem jsme z této obce přijímali i tříbarevnou Majdu, která stále v depozitu čeká na nový domov, se třemi koťaty (ta už domov mají), které místní útulek odmítl přijmout, přestože nálezkyně jim pomáhaly s venčením psů.

zrzave.jpg

Příjem č. 3: asi 4 měsíční nádherná, přítulná, kočička připutovala odněkud z lesa u Štětí. Divoké lesní zvíře to určitě není, jak je vidět i z obrázků a tak, jak se do lesa dostala, ví opravdu asi jen Pán Bůh

kocka.jpg.jpg

Příjem č 4: večer přinesla ještě jedno černé koťátko ve velmi špatném zdravotním stavu sousedka paní Jany. Zahlédla ho u místní hospody u chodníku. Když pro něj šla, pokřikovali na ni místní "milovníci zvířat" od hospůdky, ať na něj radši vůbec nešahá, že je ňáký nemocný. Nejspíš mělo nějaké vnitřní zranění stejně jako u krámu před nedávnem nalezená ježurka od některého z místních psů, které nejen že majitelé nechají volně pobíhat, ale i ubližovat jiným zvířatům. Koťátko dostalo antibiotika, vitamíny, trošku se napilo, za chvíli to ale vyblinkalo a bohužel se nedožilo rána..

cerne.jpg.jpg

 

 

25.8.2019

Páteční  příjem - malé asi 2,5 měsíce staré kotě. Nalezeno u svého mrtveho sourozence na krajnici. Pro paní Janu to nebyl vůbec hezky pohled. Druhé koťátko bylo totiž úmyslně zabito některým z projíždějících.

screenshot_2.jpg.png

Obdrželi jsme také do aukce krásné podzimní dekorace. Říkáte si podzimní? Není brzy? Není. Již za týden jdou naše děti opět do školy a podzim je na spadnutí. S koupí těchto dekorací budete připraveni přivítat podzim v celé jeho kráse
Spolu s tím jsme dostali i kozlíkové kočky a šantové pytlíčky.
Dárkyni moc děkujeme

podzimni-d-ekorace.jpg.jpg

 

18.8.2019

Postupně aktualizujeme popisy u našich kočiček  k adopci. Původní popisky necháváme - některé kočičky jsou u nás dlouho, nikdo o ně nestojí... Je ale dobré vidět, jak se mění v čase nejen vzhledem, ale i povahou.

Mýtus - kočka se o sebe postará sama. Jasně že ne, nejsou to tvorové z jiné planety se spoustou superschopností. I Superman a Spiderman docela často ocenili pomoc od běžných lidí.

mytus_kocka.jpg

17.8.2019

A máme zda další přírůstek, s kterým někdo hodil - tentokrát do zahrady letního bytu v Obřicích. Kocourkovi je asi 10 týdnů a dostal jméno PITY. Léčíme svrab v uších a velký průjem. Pity je veliký mazel, takže určitě nejde o toulavé kotě od toulavé matky.

20190815_194438.jpg

No a aby těch příjmů nebylo málo, máme další dvě koťata z Chotěšova. Jsou asi čtyři měsíce stará, hrozně bázlivá až útočná. Odchytila je paní, ke které je přivedla jejich máma na krmení pro ježky, matku se paní snaží odchytit taky, aby se mohla dát vykastrovat. Koťata už jsou dost velká a jejich socializace bude hodně složitá, pokud se podaří vůbec. Pokud potřebuje v hospodářství pomoc s likvidací myší, zavolejte a domluvte se na 777444373

kote1.jpgkote2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pozadu nezůstaly ani ježčí řady. Včera rozšířila skupinu ježků v útulku tahle holčička. V Černivi u krámu viděla apatického ježečka sousedka paní Jany a přinesla ho. Záchrana jejího života je dost nejistá, je hrozně hubená, má třes nožiček. Paní Jana jí hned vychytala víc než sto blech a odstranila velké množství klíšťat. Obrovské množství malinkatých klíšťat má ale ještě kolem ocásku a očiček, takže ani nevidí. 'Vzhledem k jejímu špatnému zdravotnímu stavu není možné aplikovat žádný přípravek proti klíšťatům. Navíc má ošklivou hnisavou rýmu a nejí. Dostává antibiotika, vitamíny a tekutiny pomocí stříkačky do pusy.

jezek.jpg

15.8.2019

Před týdnem nás opět navštívili z nadace Slza zvířat.  A opět naše kočičky dostali krásné dárky. Děvčata z nadace a p. Zimmermanna tentokrát s paní Janou uvítala za lidi pouze naše kolegyně Irena - na nás ostatních naši zaměstnavatelé vyžadovali podání výkonu, za který nás platí. Podívejte se na reportáž, kterou o nás Slza uvedla na svých stránkách :-)

O víkendu jsme - jak bylo avizováno - postávali se stánkem na tradiční libochovické pouti. V sobotu pršelo a byla zima, ale ani to nezabránilo našim příznivcům nás navštívit. Mimo fanoušky z FB přijeli i rodiče Marušky a také se dostavila rodina Káji včetně Jeho kočičího Veličenstva. Nevěřili jsme svým očím - Kája je krasavec nad krasavce, nádherná hustá srst jak samet už dávno nepřipomíná tu hrůzu svrabem slité deky na jeho kůži. V každém případě jsme na pouti utržili za zboží a v darech krásných 3100,- Kč.

Včera jsme přijímali krásnou mourinku, ještě koťátko. Někdo ji hodil přímo na dvůr městské policie. Asi aby strážnící neměli moc práce s chytáním... Holčička dostala jméno Poli.

9.8.2019

ZVEME VÁS NA POUŤ
kdy? 10 - 11.8.2019
kam? Libochovice
Ano, rok se s rokem sešel a máme tu opět tradiční libochovickou pouť se spoustou atrakcí, stánků a večerním hudebním programem. A tak nějak i s vítáním nového školního roku a podzimu.
Letošní pouť ale pro náš azyl bude tak trochu jiná. Poprvé na ní totiž budeme mít svůj stánek i my. Sice poněkud stranou od hlavního dění, ale s požehnáním Městského úřadu Libochovice s bezplatným záborem veřejného prostranství. Přijďte se na nás podívat, koupit nějakou maličkost nebo i dárek na Vánoce (ano, ano, za pár týdnů jsou tady ) - máme připraveny věci i pro dětské nákupy A kdo bude mít zájem, ukážeme mu i budoucí KDD, i když to tam zatím vypadá spíš jako zřícenina...
Kudy k našemu stánku Vám ukáže mapička, kterou jsem přiložila - místo našeho stánku je vyznačeno jasně zelenou barvou.

67884076_2259814627406620_3191599105419771904_o.jpg

1.8.2019

Náš trojnožka Drápek je už úplně v pořádku a hledá místo na gauči. A nejen na něm. Nemylte se, to, že má jen tři nohy, ho vůbec neomezuje. Ani nepoznáte že ho kousek chybí. Kdo ho chce?

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-drapek2.jpg

Následující fotografie je drastická, ale potřebujeme upozornit i na jiné věci než např. množitele. Na věci, které úplně zbytečně stojí milované životy. Bazény na zahradách se stávají v letních měsících smrtelnou pastí pro mnoha zvířata. Spadnou do nich a nemají šanci se dostat ven. Utopení je trýznivá a bolestivá smrt. Pokud své bazény nezakrýváte, tak aspoň zajistěte, aby zvířátko mělo možnost se vyšplhat do bezpečí. Dřevěná deska nebo cokoli, po čem by se kočička mohla vyšplhat nahoru. Polonapuštěné bazény jim nedávají žádnou šanci na přežití. A nejde jen o bazény - hodně lidí má na zahradách a dvorech pod okapem sudy k zachycení dešťové vody. Ani z těchto sudů se zvířátko dostat samo nedokáže. Já osobně mám v takovém sudu silnou polystyrenovou desku.

67839899_333615267521714_1715715202822963200_n.jpg

A teď se vrátíme k těm lepším zprávám :-)

Kočička Maruška se po kastraci vrátila do původní lokality, resp. si ji nálezkyně nechala u sebe. Máme z toho velkou radost, málokdy se to stává.

Naše spolupráce s nadací Slza zvířat se slibně rozvíjí - Info z instagramu nadace: Moc děkujeme HC VERVA Litvínov i KONTU NAŠEHO SRDCE HC VERVA LITVÍNOV a velké poděkování jménem našich partnerských útulků posíláme do Keramost. Ve čtvrtek 25. 7. 2019 předal útočník Jan Bečvář za Konto našeho srdce paletu steliva pro kočky od společnosti Keramost a.s. z Mostu. Obdarovali jsme našeho partnera Nadační fond Slza zvířat z Teplic. Pomoc míří do útulku Teplické kočky, z.s. a druhá polovina pro Azyl pro opuštěné kočky "Lucky" u Lovosic. Děkujeme společnosti http://keramost.cz/ za podporu.

A my děkujeme za krásný dar :-)

 

67761614_2248561865198563_1901378259547848704_n.jpg

 

30.7.2019

To se vám tak někdy hlavou táhnou myšlenky... Dokáží si lidé mimo azyl představit takový jeden obyčejný den paní Jany? Někteří jistě ano - pro ty druhé je zde popis jedné úplně obyčejné neděle (stalo se 28.7.):

Včera měla paní Jana náročný den (a kdy vlastně nemá?). Když dala našim chlupáčům najíst, uklidila záchůdky, rozdala léky, vyčistila uši, vytřela, vyprala a dala sušit již druhou dávku, odjela s naší kolegyní předat nalezeného holoubka nové majitelce. Paní již jednoho holoubka se stejným osudem má, tak si dělají ve voliéře společnost.
Další cesta vedla do Budyně vypustit další z kastrovaných kočiček. Zároveň holky vyzvedly nemocné kotě, hubené, snad už žilo jen tím, že trávilo vlastní kostru. Nikdo ho asi neviděl, když ještě byla šance na záchranu. Na veterinu ho dovezly již mrtvé...
A po cestě zpět narazily na 2 jezevčíky a jednoho yorkšíra, jak si vykračují po silnici. Ve spolupráci s místním úřadem se všem pejskům podařilo najít domov, ze kterého se ztratili.
Takže domu se paní Jana dostala pozdě odpoledne, před domem už na ni čekala paní, které jsme pomáhali s kastrací polotoulavé kočičky Marušky.
A máme večer. dát kočkám najíst, vyčistit uši a záchodky, rozdat léky, vytřít celý azyl a samozřejmě zároveň udělat i lidské jídlo.
Máme 23,30 hod a konečně se může jít na kutě, aby cca v 6,30 začal celý kolotoč znovu: dát najíst kočičkám, uvařit lidem i chlupáčům, rozdat léky..... a dál už to vlastně znáte.

Tento den v různých variacích se opakuje 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Osobně paní Janu nesmírně obdivuji - jsem o 10 let mladší, ale tento kolotoč bych neustála.

14.7.2019

Ve středu nám přibyli čtyři noví obyvatelé - 2 kotěcí holky a 2 kluci, všichni z jedné firmy z Hrdel. Nejspíš je tam vyhodil obětavý člověk, pro kterého jsou kastrace sprostým slovem nebo proti přírodě... Naše hrdelská koťata jsou nádherná, dvě mají dokonce (zatím) i delší srst.

img_20190709_175028.jpg

Náš další nový obyvatel sice nemá srst, ale je nedílnou a nepostradatelnou součástí našeho azylu. V pátek konečně dorazil mrazák.

20190712_164650.jpg

Další naše kočička se rozhodla, že už je úplně zdravá a že tedy může vyhlížet nový domov. Samozřejmě požaduje plný servis od svého služebnictva a dostatek úcty a lásky :-) Kdo tohle všechno může a chce poskytnout krásné kočičce Kowince s neobvyklým hnědým mourováním? Kdo ty smutné oči změní na veselé?

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kowi.jpg

7.7.2019

V našem azylu jsme ubytovali dalšího ježečka. Nalezen byl v parku a je to ještě úplné miminko - zoubky mu sotva začaly růst, takže je krmeno stejně jako malé koťátko - mlékem ze stříkačky. Blechy si mezi jeho bodlinami udělali závodní dráhu a zároveň soutěžily s klíšťaty, kterých bude víc. Teď už je malému dobře.

jezci-miminko.jpg

 

Ochranu našeho azylu opustil Jimmy. Bohužel přes Duhový most.crying Kocourkovi se přitížilo a v pátek nad ránem už neměl sílu dál bojovat. Jeho vyčerpané tělíčko podlehlo následkům otravy.

 

Máme ještě jedno úmrtí. Opustil nás i léty prověřený mrazák, který nutně potřebujeme pro uchovávání masa. Takže když jsme se začali radovat, že máme nějakou alespoň minimální rezervu na krmení pro zvířátka a veterinu, ve zlomku okamžiku je vše jinak. Nový je již objednaný, maso z odešlého mrazáku máme v této chvíli postrkané mezi domácnostmi našich členek.

Když se podíváte na náš účet,vypadá to, že jsme na tom naprosto skvěle. Nesmíte ale zapomínat na náš projekt - pokoj pro kočičí důchodce. Blokováno máme na různé práce 32400,- Kč (z rozpočtu 50.000,- Kč), které jste nám již poslali a další peníze, které jsou určeny na koupi kotle a úpravu topení (na to se složili členové azylu). Z celého projektu se nám podařilo zatím dotáhnout do konce komín. Odborné práce bohužel nezvládneme a nemáme zatím nikoho,kdo by nám je provedl. S obavami vyhlížíme zimu - doufali jsme, že naši důchodci již budou mít důstojné bydlení. Nicméně i zde máme jednu lepší zprávu. Za zamýšleným pokojem byla ještě další s oknem. Příčka nebyla nosnou zdí, takže mohlo dojít k jejímu zbourání a máme větší prostor než jsme doufali a navíc i "zadarmo" s přívodem denního světla. Zároveň se nám podařilo bezplatně sehnat starší nábytek, který bude v pokoji sloužit na uložení nezbytností (vyprané pelíšky, deky, pohotovostní lékárna apod.)

1.7.2019

V jeden den dva příjmy. Kočička Maruška z Litvínova - ta by měla v našem azylu "jen" podstoupit kastraci a pak se uvidí. S nekastrovaným kocourkem Jimmym ale bude práce složitější. Jimmy není ve stavu, kdy by mohl podstoupit jakoukoli narkozu. I minimální doba narkozy by mohla být pro kocourka to poslední, co by na našem světě prožil.