Jdi na obsah Jdi na menu
 


prosinec 2018 - únor 2019

24. 3. 2019

28.2.2019

Do našeho azylu se dostala rozbolavělá malá kočička Stefany. Holčička je celá pokryta svrabem a strupy do té míry, že jí kůže zcela ztvrdla a praská do hlubokých bolestivých kráterů. Pokud chcete kočičce přispět na léčbu, můžete tak učinit zasláním libovolné částky na kterýkoli z našich účtů.

 

Z lounského depozita odešla do nového domova tříbarevná kočička Majda. Situace okamžitě využila mladinká Elinka a neohroženě obsadila postel i náruč naší depozitářky Ireny.

22.2.2019

Nové domovy dostaly tento týden dvě kočičky přímo z azylu: SKALNIČKU si vybrala slečna z Litoměřic jako kamarádku ke své kočičce, která je smutná a potřebuje parťáka na hraní.
Druhá šťastlivka je šedobílá LILI, bude bydlet v domku a bude mít spoustu místa na provozování kočičích lumpárniček, protože Lili je živel nabitý energií.

A dneska si přijela paní Anička s manželem z Frýdku Místku pro Žili s Lukym. Původně chtěli želvičku Žili. když se ale dozvěděli, že je kámoška s Lukym, okamžitě souhlasili, že si je vezmou oba. Nejenže pro ně jeli skoro přes celou republiku, zaplatili víc než adopční poplatek, ale ještě přivezli nemalou částku pro ostatní útulkové kočičky. Obrovské díky Vám.

 

Také připomínáme, že v neděli 24.2. se bude vysílat pořad Chcete mně? tentokrát s kočičkami z našeho azylu.

img_20190206_121607.jpgimg_20190206_124327.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.2.2019

Z adopce se nám vrátila zpět Bohunka Druhá - Gouda. Holčička v novém domově zkolabovala, velmi těžce se jí dýchalo. Majitelé okamžitě kontaktovali veterinární kliniku, kde kočičku umístili do kyslíkového stanu a provedli všechna dostupná vyšetření. Nic se ale neukázalo. Po stabilizaci stavu si Goudičku paní Jana odvezla zpět do azylu. Kočička vylezla z přepravky, rozhlédla se kolem, začala pusinkovat ostatní kočičky a také řádit, jako by se jí nikdy nic nestalo. Domníváme se, že šlo o těžkou formu stresu, Gouda se u nás narodila a nové prostředí asi nezvládala. Pro jistotu ještě necháme udělat specializované vyšetření srdíčka. Kočičku samozřejmě teď znovu nabízet nebudeme, musíme jí dát čas.

I takto mohou dopadnout příběhy kočiček. Tu z následujícího příběhu u sebe měla v depozitu v Litoměřicích kolegyně Lída. Nikdy není pozdě na hledání ztraceného miláčka, nikdy není od věci se o ztrátě kdykoli a kdekoli zmínit:

Možná si vzpomínáte, jak jsme loni začátkem zimy hledali majitele černobílé kočičky. Nikdo se neozval, kočička si u mne zvykla a tak jsem usoudila, že si ji nechám. Dnes byla u nás v obchodě nakupovat paní, chtěla něco pro kočičku, šla na návštěvu. A mezi řečí mi řekla, že taky měla kočičku, ale že se jí v září ztratila. Že jí ji někdo asi sebral. A že byla černobílá. Zbystřila jsem."No, já mám doma černobílou kočičku. Loni jsem ji odchytávala v ulici Kosmonautů. Jak ta vaše vypadala?" "Měla černý čumák." "Tak tu mám asi doma!" Paní hledala v telefonu a když mi ukázala fotografii, byla to Bára, tak jsem kočičku pojmenovala. Takže kočička se jmenuje Máša a dnes se vrátila do původního domova. A já mám velkou radost, že se vrací domů a že paní J. má taky radost. Jen nevíme, co se stalo, že kočička odešla až tak daleko. Možná ji prohnal pes, možná hledala kamarádku, možná obojí. Vidíte, má smysl hledat, pokud se vám kočka nebo kocour ztratí. A sdělená radost, dvojnásobná radost.

 

A následuje zpravodajství z našeho pražského depozita prostřednictvím paní Báry Nekolové :-)

Dne 18. 1. 2019 jsme byly v jednom z mnoha kravínů v jižních Čechách. Útulků je zde málo a v útulku Kočky České Budějovice jsou zavaleni prací. Vedle kravína bydlí maminka naší příznivkyně, a když ji paní Valerie opět navštívila, nemohla se již dále dívat na zubožená koťata v kravíně. Přestože zde útulek Kočky České Budějovice provedl kastrační program, stále se zde koťata objevují, lidé se tak nezodpovědně zbavují nechtěných koťat svých nekastrovaných koček. Celkem jsem odvezli 6 koťat, o 3 z nich se postaral spřátelený útulek. K nám putoval rezavobílý kluk, mourovatý kluk a tříbarevná kočička. O situaci v kravíně jsme informovali útulek Kočky České Budějovice a ti nám potvrdili, že tento kravín mají na "čekačce" na kastrační program na jaro. Přestože pár kočiček mělo střihy v uších, několik nekastrovaných se objevilo.
Koťata, která jsme přivezli, byla velmi hladová, hubená a měla rýmu. Po důkladném odčervení a krmení se začala brzy zakulacovat. Rezavobílý kocourek je z nich nejmenší a velký mazel, tříbarevná kočička a mourovatý kluk jsou plašší, ale na společnost lidí si pěkně zvykají. Fotky v karanténní kleci jsou po přivezení ze dne 18.1. Všechna tři koťata vyhlížejí již nové domovy. Čeká je očkování a bohužel v případě tříbarevné kočičky a mourečka také vymazlování.

V neděli 3. 2. 2019 jsme se zúčastnili umisťovací výstavy koček na Praze 9, v areálu kulturního centra Plechárna. Výstavu pořádal útulek Kočičí domov Sluníčko, útulkovému týmu děkujeme za organizaci a pozvání. Výstava byla povedená a mnoho kočiček našlo nové domovy. Za náš azyl jely na výstavu kočičky z pražského depozita - Andy, Alžběta a Bandurka. Z výstavy se umístil Andy, Alžběta je zamluvená. Za krásné domovy děkujeme.

13.2.2019

Do nabídky přichází Zuzanka z Polep. Kočička je vykastrovaná a při té příležitosti jí byla odstraněna i velká boule na bříšku, která byla pozůstatkem po kousnutí psa.

3.2.2019

Do nabídky přichází krásná mourovatá kočička Maruška, kterou jsme přijali od lovosického čalounictví. Když se podíváte do jejích krásných zelených očí, dali byste jí pětikorunu. Tak proč jí nedat rovnou domnov, který by ráda našla u starší paní nebo v jiné klidné domácnosti?

Ve středu 6.2. opět přivítáme v našem azylu štáb pořadu "Chcete mně?" Natáčecí den bude jako vždy pro všechny velmi náročný kočičky nevyjímaje, ale výsledek bude určitě opět stát za to. Podívat se na něj můžete 24.2.2019 v obvyklém čase kolem poledne.

30.1.2019

Kocourek Lipánek a kočička Beátka našli společný domov. Přijela si pro ně celá rodina, příjemní rodiče a dvě nadšené děti, které se na kočičky moc těšily. Děti jsou už větší a s kočkami zacházely moc hezky a jemně, takže se všichni okamžitě skamarádili. Lipánek s Beatkou budou bydlet v domě se zahradou a to je moc dobře, protože jsou zvyklí lítat venku. A hlavně že mohou zůstat spolu, což je pro ně moc důležité, nedají jeden bez druhého ani mňouk.

Domov nově hledá starší kocourek Macík. Bydlel se svým pánem v lovosickém domově důchodců, ale po smrti svého majitele musel pryč.

28.1.2019

V našem azylu bydlí další černý čertík - Forest. Kocourek byl odchycen v Chotěšově s nemocnou nožičkou.

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-forest.jpg

21.1.2019

Vážení příznivci našeho azylu. Paní Jana se snaží posílat všem dárcům potvrzení. Bohužel se jí dopisy vrací, máte změněné adresy apod. Letos je to zase o něco více vrácených zásilek než vloni. Krom pocitu úplně zbytečné práce a zmařeného času bychom za peníze, které dáme za poštovné za jeden vrácený dopis mohli koupit jednu konzervu pro naše kočičky. Pokud chcete peněžní dary uplatnit, napište nám a nebo kontaktujte přímo paní Janu 777 444 373.

Nejen já, ale i kolegyně Marta Zedvorka vyrábí krásné svíce. Jsou vyrobené z čistého vosku a sušených bylin. Již několikrát jste měli možnost je vyzkoušet. Tentokrát peníze, získané prodejem, poslouží ježkům. Nabízíme 6 druhů a dvě velikosti. 14,5 x 3,5 hoří 9 hodin a stojí 60 kč. 17,5x4,5 hoří 18 hodin, cena 120 kč. Pokud o nějakou svíci máte zajem, pište objednávky na cerna.ludmila11@seznam.cz. Objednané vám po zaplacení pošleme poštou a nebo si je můžete vyzvednout po předchozí domluvě v prodejně Bonifác v Litoměřicích. Poštovné cca 80kč.
Heřmánek - žlutý- uklidňuje, hladí duši
Levandule - fialová- inspiruje, přináší příjemné myšlenky
Mateřídouška -bílorůžová - dodává energii
Růže - růžová - symbol lásky a přátelství
Šalvěj - bílá - zajistí klidné prostředí
Yzop - modrá - prevence před nežádoucími vlivy

50437914_1954633544591398_7783742236671344640_o.jpg

Bohužel stále vás nemůžeme seznámit s výsledky akce Kočičí přání. Toto kolo provází velké problémy způsobené nepochopitelným zařazením webu KP do spamových stránek ze astrany Microsoftu. Tyto problémy se tým Přání stále snaží vyřešit. Nejhorší je, že v důsledku toho nejen náš azyl stále čeká na platby, které nepřicházejí. Samozřejmě se vždy najde nějaký dárce, který si svůj dar nakonec rozmyslí nebo prostě nemá z různých důvodů na úhradu. Letos je ale počet těchto nesplněných prání enormní. Aniž bychom chtěli někoho očerňovat nebo jinak poškodit, rozhodli jsme se zde "zveřejnit" naše dvě zatoulané platby. Dárci mohou patřit mezi ty, kterým nepřišlo upozornění na rezervaci a pokud obdarovali více kočiček a útulků (a není to neobvyklé), mohli i ztratit přehled.

Hledáme tedy platby od těchto dárců:

Terka a Luky, mistička 800,- Kč pro Jonáše, rezervováno 1.1.2019 v cca 22,27 hod

Ivana, mistička 100,- Kč pro Natálku, rezervováno 28.12.2018 v cca 10,00 hod

Děkujeme, že pomáháte :-)

13.1.2019

5. 1. 2019 skončila v Kočičím přání akce Vánoce 2018. Obdarovali jste souhrnně za všechny útuzlky 2 534 koček a přispěli 2 669 370 Kč. Obrovský dík patří všem dárcům, ať už přispěli tisíce nebo jen sto korun. Naše čísla ještě neznáme, stále čekáme na dvě platby. Přesto nadále můžete přispívat na náš velký projekt - místnost pro kočičí důchodce. Děkujeme celému týmu Přání za vše, co pro nejen naše kočičky dělají.

Pokud jste během roku přispěli darem našemu útulku, prosím, zašlete adresu na nás azylový e-mail azylekcerniv@centrum.cz. Výzva směřujeme především k příznivcům, kteří nám darovali poprvé nebo dárcům, kteří našemu útulku pomáhají pravidelně, ale změnili si adresu.

Černobílé kotě z Litoměřic dostalo jméno Bertička, protože bylo nalezeno u Alberta, který je v Galerii na Soutoku. Bertička se asi stala obětí dopravní nehody. Krom pochroumaného čumáčku má nemocné oči, vypadá to, že - snad jen na čas - oslepla. Do všeho naráží, stále mňouká a vypadá to, že vůbec neví kde v místnosti zrovna je. Na zítra máme pro kočičku objednané celkové vyšetření.

11.1.2019

Včera jsme přijali další dva azylanty.

Prvním je obrovský bílý kocour z lovosického domova důchodců. Jeho další pobyt v areálu je nežádoucí. Odchyt provedla Policie ČR.

50265664_1941725152548904_6782740142005157888_n.jpg

Druhým příjmem je kotě, asi 5 měsíců staré. Pobíhalo na frekventované silnici u Litoměřic směrem k Lovosicím. Zachránkyně si všimla, že má u nosíku krev, zastavila a koťátko odchytila a po domluvě přivezla k nám do azylu. Děkujeme za záchranu života.

50259502_1941744315880321_2281516043866210304_o.jpg

K Martě Zedvorka, do naší ježší vesničky, přivezla jedna paní malé ježky, šest kousků, protože se o ně nemůže starat. Aby jich neměli u Marty moc, dva si odvezla paní Jana. Krmit ježečky je stejně finančně náročné jako krmit koťata. A musí se jim topit. Proto prosíme o pomoc. Můžete-li, přispějte na transparentní azylový účet 4049930389/ 0800. Do zprávy napište ježci, ať víme, pro koho peníze posíláte.  Děkujeme

50217141_1940565389331547_2510257399231676416_o.jpg

A zde jsou fotky pejsků, kterým po dohodě s veterinářkou Dr. Tešnarovou potřebujeme najít domovy:
První je pes, jméno DANNY. Má černo-šedo-bilou barvu, je mu asi 10let. Očkování pravidelné podložené očkovacim průkazem.
Druhý je pes, jméno CHICO. Má zrzavou barvu a jsou mu 2 roky. Je to kříženec čivavy s jezevčíkem. Očkování pravidelné podložené očkovacim průkazem.
S pozdravem Plihalová, kontakt: pinki07@seznam.cz

49756049_1940410999346986_9134736401630232576_n.jpg49711498_1940411179346968_5119569079455186944_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1.2019

Nejen kočičky, pejsky a ježky máme v azylu. Zase se nám sem dostal zakrslý králíček, holčička Růženka. Sama byla agresivní, ve společnosti morčat je klidná a mazlivá. Pokud máte doma morčátko a chcete k němu kámošku a nebo chcete poskytnout domov téhle chlupaté slečně a vzít si k ní i morče, volejte paní Janu, 777 444 373

50103926_1936407656413987_4960738100767621120_n.jpg

Hodná KELINKA má konečně domov. Se svým novým člověkem odjela do malého bytu v Děčíně, ale bude mít k dispozici i zabezpečený dvorek. A hned nám přišel hezký dopis:
„Dobrý večer, tak mám Kelinku doma. Nejdřív ukrutný mazílek. Pak jsem si šel lehnout. Když jsem usínal, byla na gauči. Když jsem se vzbudil, byla fuč. Byt 1+1 jsem rozebral do šroubku. Nic. Neměla možnost utéct, ale prošel jsem i celou ulici. Hledal jsem ji doma i venku dvě hodiny a nic. Pak jsem se chystal do práce, vylezu ze sprchy - frajerka sedí na gauči. Než jsem se otočil, byla zase fuč. Pak už se rozkoukala, je to neskutečný mazílek. Byl jsem ráno v práci a přestěhovala si hračky co byly pohozené na zemi na gauč. A co mě překvapilo, když přišel kamarád na kafe, tak taky na chvilku vylezla a nechala se i od něho pohladit. Jedno je jisté, jestli se někdy bude stěhovat tak se mnou, ale ne ode mě. Zatím se mějte, krásný večer. Honza + Kelinka“

50027875_1936581593063260_8649562941525327872_n.jpg

Pro malého zraněného ježečka a ještě jednoho jeho kamaráda si přijela o víkendu paní Lucie s manželem. Oba se zabývají záchranou ježků a našim dvěma drobečkům poskytnou bezpečný domov. Už jsme také dostali fotky mrňousů. Mají prý teď ještě na spinkání krabice, ale objednali jim už dřevěné boudičky. Ježeček se zraněnou hlavičkou moc dobře prospívá.

 

5.1.2018

Pokud vám doma chybí kočičí dušička, máme jich hodně, co hledají dušičku člověčí, která by je přichýlila. A pokud nedáte na pověry, máme i kočičky černé a černobílé. Zrovna včera jsme přijali další černobílou krásku, Zuzanku z Polep. Zuzanka je sice zatím v karanténě, ale pak bude také hledat lásku a gauč někde u láskyplné duše.

Pokouším se napravit nenapravitelné. Všem (nejen) našim příznivcům přejeme i v novém roce 2019 hodně štěstí, zdraví, pohody a lásky.

49075576_1922583067796446_7477575845163302912_o.jpg

2.1.2019

Právě jsme se dověděli jednu nehezkou věc týkající se akce Kočičí přání!

Akce je z neznámého důvodu na spamlistu Microsoftu. Proto nechodí maily s instrukcemi, certifikáty a poděkování na hotmail, outlook, tiscali a možná další domény.  IT Kočičího přání na tom pracuje, omlouváme se za nepříjemnosti.

A s tím možná souvisí i to, že několik málo plateb se nám zatím nepodařilo dohledat. Prosíme, pokud víte, že jste některou z naših kočiček obdarovali nebo ji nasypali do mističky a marně čekáte na pokyny k zaplacení, ozvěte se nám na e-mail azylekcerniv@centrum.cz ideálně s informací o jakou kočičku jde a zda o misku nebo dárek. Případně pod jakým jménem jste přispívali - to už dohledáme a informace pošleme.

Děkujeme za trpělivost a za dary našim kočičkám. Některé už své dárky převzaly, ale ve světle této události zatím zasílání fotek a poděkování o pár dní pozdržíme.

29.12.2018

Včera jsme vás informovali o zraněném ježkovi a dnes přinášíme dobrou zprávu. V průběhu léčení se ukázalo se i druhé očičko, pravá strana
hlavy je po napadení deformovaná, ale přesto prospívá. Ovšem díky doživotnímu handicapu bude nutno mu hledat domov - nebude možno ho vypustit zpět do přírody.

img_20181229_145847_resized_20181229_095701234.jpg

Do nabídky přichází rodinka, která byla vahozena v pískovně v Chotěšově: Valinka, Křemílek, Nugetka, Skalnička a jejich maminka Fany.

Dárky nám stále do azylu přicházejí. Naše příznivkyně p. Tracy - Angličanka žijící v Praze - našim kočičkám poslala něco na zub a na hraní.

149_1546115893177_resized_20181229_093836394.jpeg

Také děkujeme za krásný vánoční dárek paní Vendy M. Kočičky pro nás vlastnoručně vyrobila a budou zdobit naši zahrádku.

48958835_1922484424472977_4144835855174860800_n.jpg

Smutné jsou ovšem některé kočičky v Kočičím přání. Na svůj dárek stále čekají Luky, Hugo, Merida, Adélka, Bandurka, Viktor, Libuška, Máslík a Kiri. Víme, že dárky jsou finančně náročnější, ale stále doufáme, že i tyto kočičky se ze svého dárku radovat budou. A kdo nemá na dárek, může kočičkám z našeho azylu nasypat třeba do mističky. Každá koruna se počítá, není malých částek. Děkujeme za podporu.

 

28.12.2018

Před několika dny slečna zachránila toto zraněné ježčí miminko, nechala ho ošetřit u veterináře a přivezla ho k nám do azylu. Ježeček měl zraněný obličej a čelist. Jeho zdravotní stav se  zlepšuje po aplikaci ATB a mastičky (na fotografii). Dokonce hezky baští a tak doufáme v uzdravení. Velké díky patří slečně, která ho zachránila.

V tomto divném podzimnězimním počasí se bohužel mnoho ježků ocitá v podobném nebezpečí - je příliš teplo a ježečci se budí. Při hledání potravy, které je naopak velmi málo, se snadno stanou obětí nějakého neštěstí.

49161965_1921155871272499_9020370244400578560_n.jpg

Strom splněných kočičích přání pomalu narůstá na velikosti. O dárky nebo příspěvek do mističek prosí našich 60 kočiček, velká část z nich by uvítala hlavně nový domov. Toto přání se již splnilo kocourkovi Zrzkovi, který se nakonec vrátil ke své nálezkyni. Dárek kocourek sice stačil převzít, ale přenechal ho svým méně šťastným kamarádům.

zrzek.jpg

27.12.2018

Před Vánoci jsme měli několik milých návštěv a od jedné z nich jsme dostali i milý e-mail:

Vážená paní Zárubová,
děkuji za dnešní úžasnou prohlídku vašeho krásného Azýlku pro zvířátka (
beru pejsky a kočičky ).

Abych byla upřímná, měla jsem strašný strach, že budu zase plakat, že
chudinky kočičky jsou zavřené v útulku a já jim všem nemůžu dát domov.
A jaké to bylo překvapení... Odjížděla jsem s kolegyní do práce, opravdu s
úsměvem na rtu a celou dobu jsme si o jednotlivých kočičkách i pejskách
povídaly.
Zaujala mě samozřejmě krásná křehoučká koťátka, pak úžasný stříbro šedý
moureček - to je pěkný lumpík, nebo "moje" Jessica - y venkovní
šmudlinky jsou krásně buclaté, vykrmené, prostě úžasné. A kocourek Méďa, to
je kus - škoda že je takový plašánek, nebo hádherný kocourek Kája
Ale číslo jedna pro mě byla Bohunka II . (Gouda - pozn. azlyu) jak jí říkáte.
To je mazlíček největší... ležela mi v náručí a lízala mě, vrněla... to je
prostě k nezaplacení. Určitě po Novém roce, v průběhu ledna až dáme zase
něco dohromady, tak přijedu, přivezu a hlavně pokud dovolíte, přijedu
kočičky pohladit a pomazlit.

Před Vámi klobouk dolů, jak to všechno zvládáte, to je neuvěřitelné. Přeji
Vám, manželovi a všem vašim pomocníkům a pomocnicím v péči o kočičky*
KRÁSNÉ VÁNOCE, AŤ JSOU KOČIČKY, KOCOURCI, PEJSKOVÉ I FENEČKY CELÝ ROK
ZDRAVÝ, ŠTASTNÝ A NAJDOU SVÉ NOVÉ DOMOVY A PÁNÍČKY , KTEŘÍ JE BUDOU MILOVAT
TAK JAKO VY.*

S úctou a pozdravem

Lenka L.

Moc paní Lence - a nejen jí - děkujeme za přízeň :-)

19.12.2018

Charitativní akce na pomoc kočičkám z útulků Kočičí přání běží teprve 4 dny, ale většina našich kočiček již má přislíbené dárky a hodně je jich již zaplacených. Zároveň bohatě přispíváte na náš tentokrát opravdu velký projekt - Kočičí pokoj pro důstojné dožití našich seniorů, tedy KDD (kočičí domov důchodců).

Zároveň do azylu chodí stále balíčky s krmením a úklidovými prostředky. Děti z mateřské školky "Limetka" z Prahy, která je zaměřená na výuku anglického jazyka, pro naše kočičky prodávaly své výrobky a zaslaly nám částku 1740,- Kč.

Děkujeme všem dárcům a podporovatelům, jsme jim moc vděčni za jejich přízeň, bez které bychom se o kočičky starat nemohli.

17.12.2018

vesele-vanoce.jpg

Nejkrásnější dárek dostali naše čtyři kočičky: Mikešek, Josefína, Karlička a Beruška Fany. Všichni odjeli do nových domovů. Mikešek je zařazen do Kočičího přání a již má přislíben dárek, ale prý bude rád, když ho převezme některý z kamarádů v azylu.

14.12.2018

Připravte si telefony, tablety, počítače, protože o půlnoci to začne! Co? Přece můžete začít plnit vánoční Kočičí přání :-) Naše kočičky jsou zvědavé, zda dostanou všechny dárky, které si vysnily.

A drobný dárek si můžete na poslední chvíli dopřát i vy. Máme ještě několik málo kusů kalendářů. Koupit si je můžete teď i osobně v chovatelských potřebách Bonifác v Litoměřicích.

13.12.2018

Včera jsme si udělaly výlet na statek poblíž České Lípy, kde moc milí majitelé potřebovali doplnit smečku myšilovek. Vezly jsme tam 3 kočičky původně odchycené v Bílině. Holky jsou už kastrované, očkované a zdravé, a je pro ně velikým štěstím, že dostanou perfektní domov. Jsou zatím ubytované v domě v kuchyni, ale až si zvyknou, budou moci podle chuti probíhat stodolu a rozlehlé chlévy a celé hospodářství společně se zdejšími domácími kočindami. Vezly jsme s sebou i pytel granulí, ale místní kočičky jsou krmeny ponejvíc masem - prostě paráda. Této skvělé rodině za kočičky opravdu moc děkujeme.

48367368_1899755033412583_803969404810297344_n.jpg

Začínají se nám scházet vánoční dárky pro naše kočičky. U některých balíků odesílatele známe, jiné jsou anonymní. Dnes naše poděkování patří Natálii S, dále paní která od nás měla pejska Julinku a také anonymnímu dárci. Ostatně - děkujeme všem, kteří naše kočičky podporují například i vysokými finančními dary zasílanými na náš azylový transparentní účet.

darky.jpg

Smutný příběh s veselým koncem jsme zažili včera. Ráno zazvonila paní a mezi dveřmi paní Janě strčila přepravku s hezkým zrzavým kocourkem. Že se k ní přitoulal, a že ho nechce kvůli psům. Paní Jana ji přesvědčila, ať nález alespoň nechá vyhlásit obecním rozhlasem. Mezitím si kocourek krásně lebedil a odpočíval u nás v teploučku, byl evidentně šťastný a začal si hrát. No a večer se ozval majitel a hned si pro kocourka přijel, že prý se jim ztratil před několika dny. Kocour tedy spokojeně odjel zpátky domů z výletu. A opět už posté: kdyby byl kastrovaný, určitě by se nezatoulal na víc než na vycházku v řádu hodin...

48357915_1901147999939953_5336580763171160064_n.jpg

8.12.2018

Včera jsme se zúčastnili umísťovací výstavy Mikulášská (nejen) pro kočku v Praze. Bohužel ani jedna z našich vystavených tří kočiček zde nový domov nenašla. U krámku jsme na tom byli malinko lépe. Prodali jsme zboží za 1295,- Kč a příznivci nám do kasičky přispěli částkou 441,- Kč.

Zároveň také probíhal Adventní jarmark v Litoměřicích. Zde byla děvčata mnohem úspěšnější. Za zboží utržila 2480,- Kč a dary do kasičky čítaly 610,- Kč. Děkujeme všem, kdo nás podpořili a všem (nejen podporovatelům) přejeme klidný zbytek Adventu.

47199082_1896115837109836_3068549198627471360_o.jpg

6.12.2018

V sobotu 8.12.2018 nás můžete najít na umísťovací výstavě v Praze. Budeme mít i charitativní krámek se spoustou krásných věcí.

tisk_mikul_pozvanka.png

A kdo to má do Prahy daleko, může náš krámek navštívit i v Litoměřicích :-)

46503294_2102416499824477_4200460672410058752_n.jpg

Smutnou zprávu máme o kočičce Máje. Odešla k Velké Kočce  v noci na 4.12.2018. Mája byla nemocná delší dobu, trápily ji ledviny a močový měchýř. Bohužel Mája patřila mezi neošetřovatelné kočičky a dostat do ní léky nebo absolvovat ošetření byl vždy nepříjemný zážitek. Poslední tři dny odmítala jídlo i pití, a v noci ve spánku nás opustila. Májenko, pozdravuj všechny kočičí dušičky.

Máme ale i veselejší zprávu. Naši prosbu o pomoc s dovozem darovaného dřeva vyslyšeli studenti z Prahy a v sobotu nám hromadu dovezli. Moc děkujeme manželům Zedníkovým za tento dar, nařezání a naštípání dřeva (pan Zedník si fakt máknul...) a studentům za dovoz a pomoc při rovnání. Dřevo musí samozřejmě nějakou dobu ještě vysychat, než se bude moci použít, ale určitě příští rok už bude našim kočičkám vytvářet tepelnou pohodu.

Jen nás trochu mrzí, že se nenabídl nikdo z okolí.

img_20181201_122717.jpgimg_20181201_122729.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera ve večerních hodinách jsme přijali kočičí maminku s dcerou nalezené v Lovosicích. Obě holky putovaly samozřejmě do karantény, přestože vypadají zdravě.

img_20181205_163115.jpgimg_20181205_162943.jpg