Jdi na obsah Jdi na menu
 


► NABÍDKA KOČEK

Na této stránce najdete kočky z útulku Černiv určené k adopci, které hledají nový domov u dobrých lidí. Mnohdy mají za sebou nejen těžké období, ale i těžká zranění nebo nemoci. Kočičky v nabídce jsou vyléčené a připravené začít život v nové rodině.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

Příspěvky

Dědeček Soudeček

10. 2. 2020

10.2.2020

Kocourek byl nalezen na sklonku r. 2019 v Lovosicích. Hlavu měl klíšťaty tak posetou, že jen při pohlazení z něj padala v závějích.

Majitel se nenašel. Našel však nový domov, bohužel ne na dlouho. Majitelům se vrátila jejich kočka. Prý se spolu nesnáší. Hledáme opět pro něj nový domov.

A takto si užívá mazlení s manželem paní Jany.

84106302_2633209163400496_6850389823992102912_n.jpg

 

Kája

1. 1. 2020

2.2.2020

kočička je již kastrovaná :-)

2.1.2020

Hravá, nechává se opečovávat starší kočkou, mazlivý. Ale temperamentní. Kája má delší srst, nechá se česat. Potřebuje kámoše. Asi 6 měsíců.

kaja.jpg

 

Míša

8. 12. 2019

16.12.2019

a je po mužské ozdobě - tu si nechala v ordinaci paní doktorka.

8.12.2019

Z kotěte Míši je krásný lumpík, zdravý a hravý :-)

14.7.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-misa.jpg

Ve středu jsme měli telefonát s prosbou o pomoc - jak jinak, že. Volali dvě dámy z jedné  hrdelské firmy, že se v objektu již druhý den nacházejí čtyři koťata. Dě holky a dva kluky jsme přijali. Jde asi o 3 měsíce staré děti neznámé matky i otce. Majitel, taktéž neznámý. Jen pro něj je slovo kastrace asi slovem sprostým nebo proti přírodě. Vyhození drobečků už ale ne.

Koťata vypadají zdravá, ale uvidíme, zda karanténa projde bez  problémů. Jeden nikdy neví, co si sebou nalezená zvířátka nesou.

 

Rozárka

8. 12. 2019

8.12.2019

rozarka.jpg

Minulý týden přibyla do skupiny mušketýrů v Lounech další čičinka - Rozárka. Objevil ji  na půdičce pes paní Marty z ježčí vesničky, ale chytit se nedala.

Cestou na kastrace přivezla paní Jana s kolegyní Martě "odchytovku" a před polednem se kočička chytila. Marta má kočky také, ale starší a jak říká, doufá, že je přežije, ale kotě, vzhledem ke svému věku, si nechat netroufá. Kočička je asi 6-7 měsíční tříbarevné kotě a lidem moc nedůvěřuje. Po vyndání z klece nebyla agresivní, nechala si prohlídnout ouška, zoubky, kožíšek, vyndat klíště, zasypat pudrem proti blechám i dát odčervovací pastu a na klíně při hlazení vrněla. Když má možnost, tak před člověkem drží odstup, ale s kočkami se přátelí od prvního okamžiku a na gauči si hned oblíbila polštář a hajinká na něm.

Rozárka byla hned druhý den na veterině. Neběhá, neskáče, jen mezi nábytkem přechází, kam dosáhne, skočí nejvíc tak z gauče. Podle ještě nedorostlých všech zoubků je opravdu maximálně sedm měsíců stará a je březí. Kotě by mělo mít koťata? Je drobounká, nezvládla by porod, dnes byla na kastraci. Ještě že přišla na tu půdičku a mohla být odchycena, kdyby rodila někde sama, neměla by téměř žádnou šanci, že to přežije a koťata už vůbec.

 

Kofi

4. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kofi.jpg

Kofi se s maninkou a sourozenci přitoulala na jednu lovosickou zahradu. Majitelé ale o kočičky nestáli, vyháněli je, dokonce po nich házeli různé nářadí a kameny.

KOFI je krásná duhová. Čokoládová přechází do černé. Jen je škoda, že se trochou bojí. Když se vezme na ruku, tak ale neprotestuje.

 

Violka

3. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-violka.jpg

A další příval koťátek, tentokrát i s mourovanou mámou. Jedno mrně je mourované jako ona, další dvě jsou černé s bílou náprsenkou a pacičkami. Volala nám naše příznivkyně, že se objevily u příjezdu k jejich farmě pod Oblíkem. Loni přes náš azyl nechávala kastrovat všechny kočky a kocoury, co se kolem farmy pohybovali. Koťátka jsou podobně stará, možná jen o malilinko větší než Portos a Dartaňan z lesa, tak jsme je zkusili dát dohromady. Děti se hned skamarádily a máma asi neumí počítat, takže jí bylo za chvíli fuk, jestli má děti tři nebo pět.  Všichni byli odčerneni a odblešeni.

 

Sněženka

3. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-snezenka.jpg

Krásná tříbarevná kočička, asi čtyřletá. Ostatní kočky nemusí, preferuje samotu. Není to vyložený mazel.

 

Drobek

3. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-drobek.jpg

Obrovský kocour, nejspíš má někde v rodokmenu britského kocoura.Je vhodný do domku se zahrádkou, večer v teple, přes den venku. Je mu asi 6 let.

 

Sandra

3. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-sandra.jpg

Sandra je asi pětiletá kočička, kastrovaná. Byla by vhodná do domácnosti, kde by byla sama. Je hodná, upřednostňuje samotu. Před lidmi neprchá, ale je spokojená ve svém domečku, odkud sleduje okolí.

 

Riki

3. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-riki.jpg

Tenhle krásný velký kocour je starší.Je kamarádský, upřednostňuje ženskou společnost, pány prý moc nemusí. Nechá se česat. Projevila se u něho alergie na blechy, proto by byl vhodný do domácnosti, kde to lze ohlídat.

 

Slzička

3. 12. 2019

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-slzicka.jpg

14.7.2019

Ve středu jsme měli telefonát s prosbou o pomoc - jak jinak, že. Volali dvě dámy z jedné  hrdelské firmy, že se v objektu již druhý den nacházejí čtyři koťata. Dě holky a dva kluky jsme přijali. Jde asi o 3 měsíce staré děti neznámé matky i otce. Majitel, taktéž neznámý. Jen pro něj je slovo kastrace asi slovem sprostým nebo proti přírodě. Vyhození drobečků už ale ne.

Koťata vypadají zdravá, ale uvidíme, zda karanténa projde bez  problémů. Jeden nikdy neví, co si sebou nalezená zvířátka nesou.

 

Péťa

9. 8. 2019

9.8.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-petrik.jpg

Petřík byl nalezen plačící v křoví ve Mšených lázních ještě s bratříčkem.Černobílý kocourek už domov našel, Péťa na něj stále čeká čeká. Momentálně má k hraní další koťata, a tak by si do nového domova určitě chtěl některého z nich vzít s sebou. Petříček je kluk samá tlapka, nevíte, která je přední, která zadní, a plný energie. S ním se určitě nudit nebudete, i když už z něj po čase vyroste krásný dospělý tygr.

 

Jindřiška

26. 6. 2019

26.6.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-jindriska.jpg

Ještě že jsou na světě lidi, kterým není osud zvířat šuma fuk. Chlap jako hora viděl v Roudnici na náměstí po silnici běhat kotě, sebral ho, aby ho něco nepřejelo a ptal se okolo, jestli někdo neví, či je, samozřejmě ničí. Kočičí holčiku vzal hned na veterinu prohlédnout, protože je hodně vyhublá a na zádech má velmi řídkou srst. Tam dostala přípravek na odčervení a pipetu proti parazitům, blech měla spousty, jinak je prý zdravá. Sám má doma taky zvěřinec, takže zavolal do "Sluníčka", popsal jim situaci o záchraně a byl prý dost nevybíravě odpálkován, že mají stopstav. Kdo ho nemá??? No a kam myslíte, že volal dál a kočičku přivezl?
Je to asi dvouměsíční děsně mazlivé kotě, jméno dostala po svém zachránci Jindřiška. Příští foto bude určitě lepší, tentokrát jen papala a papala.

 

Stefany

28. 2. 2019

Stefany je konečně po kastraci. Dříve jsme zákrok udělat nemohli, kočička byla příliš nemocná. I tak jsme se o ni báli. Po prodělané kaliciviroze jí zůstala v čumáčku malá dírka. Vše dopadlo dobře :-)

3.4.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-stefany-2.jpg

Stefany už má krásnou srst, všechny breberky paní Jana vyhnala. Kočička ale bohužel onemocněla kalicivirozou. Přesto se ani Stefany ani paní Jana nechtěly vzdát a nakonec nemoc společnými silami porazily. Stefany už zůstal na čumáčku jen malý pozůstatek z této ošklivé nemoci, ale i ten zmizí.

 

28.2.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-stefany.jpg

 

 

V sobotu jsme přijali ubohou kočičku, odrostlé cca 5 – 7 měsíční kotě z obce Evaň u Libochovic. Celé tělíčko i ouška má napadené ošklivým kožním svrabem kombinovaným s nějakým dermatologickým problémem. Pokožka celého těla je ztvrdlá, takže praská. Stefanka nemůže ani pořádně otevřít oči. Fotka je ze včerejška při příjmu. Paní Jana jí tvrdou pokožku změkčuje koupelemi a mastí aloe vera. Pak vyčesává mrtvé brouky svrabu a stroupky. Kočička je naštěstí vlídná důvěřivá beruška a drží statečně při všem ošetřování, jen koupání se jí moc nelíbí. Ale drápky nevytáhne. Jen vrní, ťapká a mazlí se. Paní Jana má bohaté zkušenosti s touto nemocí, takže Stefany bude jistě v pořádku, ale víme, že toto léčení je běh na dlouhou trať.

 

Křemínek

30. 12. 2018

18.8.2019

Je loňské kotě, asi je 9 měsíců starý, plašší kocourek a určitě není vhodný do bytu, protože chce běhat venku. Se svou sestřičkou Valinkou, (pocházejících z pískovny u Chotěšova) a o málo staršími loňskými koťaty Máslíkem a Kiri jsou úžasná smečka lovců, která zlikviduje všechny nežádoucí hlodavce v širém okolí. Nejskvělejší by bylo, kdyby mohli jít všichni čtyři do nového domova třeba do nějakého hospodářského stavení společně. Kromě této smečky je taky velký kamarád s Evženem, tak by si vystačili v domku s možností běhat venku i sami dva. Samozřejmě je kastrovaný.

11.5.2019

Ve čtvrtek se kocourek zúčastnil kastrace. I když dlužno říci, že celou cestu na veterinu nadával a snažil se nám to rozmluvit.

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-kremilek.jpg

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-kremilek.jpg

Křemínek a jeho tři sourozenci byli nalezeni u Chotěšova v pískovně. Objevili se zde nově a vypadá to, že je sem někdo odvezl a opustil.

 

Valinka

30. 12. 2018

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-valinka.jpg

Dvouletá kočička, krásná, ale plachá. Vhodná jako myšilovka na zahradu, kde má nějaké zázemí.

18.8.2019

Je to loňské kotě, asi je 9 měsíců stará, plašší a určitě není vhodná do bytu, protože chce běhat venku. Se svým bráškou Křemínkem, (pocházejících z pískovny u Chotěšova) a o málo staršími loňskými koťaty Máslíkem a Kiri, a Lili s Evženem jsou úžasná smečka lovců, která zlikviduje všechny nežádoucí hlodavce v širém okolí. Nejskvělejší by bylo, kdyby mohli jít do nového domova třeba do nějakého hospodářského stavení alespoň ve dvojicích. Samozřejmě je kastrovaná. Foto je starší, protože před focením uteče.

valinka.jpg

 

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-valinka.jpg

Valinka a její tři sourozenci byli nalezeni u Chotěšova v pískovně. Objevili se zde nově a vypadá to, že je sem někdo odvezl a opustil.

 

Láska

30. 11. 2018

18.8.2019

Láska je asi dvouletá kočička, poslední pocházející z Bíliny z lokality u bezdomovců, kde jsme jich loni několik odchytily a , která ještě nemá domov. . Protože je z velké kočičí společnosti, u nás v azylu o jiná zvířata taky není nouze, žádný problém s nimi nemá. Někdy má ráda samotu a klid, jako právě tady, jindy se mazlí jako blázen a otírá se a olizuje i s každým zvířátkem, které potká. Samozřejmě je kastrovaná i očkovaná. Láska bude s láskou svého (svých) dvojnožců spokojená v bytě se zabezpečeným balkonem zrovna tak jako v domku s bezpečným prostorem kolem, přece jen nezapomněla na volnost a velký prostor, odkud pochází, kde si mohla jít, kam chtěla.

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-laska.jpg

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-laska.jpg

Kočička LÁSKA, původně také z bílinského odchytu, hledá domov. Je už kastrovaná, očkovaná a odčervená. Lásenka má cca 2 roky, je hodná a trochu samotářská, bude potřebovat víc času a porozumění při zvykání na nový domov. Ráda by do bytu kde nebudou malé děti, potřebuje žít v klidu alespoň zpočátku. Uvítala by klidnou kočičí kamarádku.

 

Evžen, švihák lázeňský

29. 9. 2018

3.12.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-evzen.jpg

Evžen má smůlu, nikdo ho nechce. Je u nás už 2 roky, je kastrovaný. Velký mazel a ještě větší pečovatel. V Azylu má za kámoše Křemínka. Evžen by nutně potřeboval domov, jenže jakmile se objeví zájemce, stane se neviditelným. Proto je vhodný do domácnosti lidí, kteří nejsou nároční a počkají si, až si u nich zvykne. Snad se někdo takový najde.

18.8.2019

mladý asi 1,5 roku starý kastrovaný kocourek. Do azylu přišel z lázeňského areálu ve Mšených Lázních s velkou břišní kýlou, která mu byla odstraněna. Je velký kamarád s Křemínkem, tak by bylo moc fajn, kdyby mohli do nového domova v domku odejít spolu.

 

img_20180928_141618.jpgimg_20180928_141623.jpg

 

 

 

 

 

29.9.2018

Přijali jsme volání o pomoc pro asi 7 - 8 měsíčního kocourka. Volala paní, která je v Mšených lázních na léčení, že se po areálu pohybuje malý kocourek s velkou boulí na břiše. Kocourek byl dnes na vyšetření a paní doktrorka objevila velikou břišní kýlu. Kocourek je již objednán na zákrok, při kterém bude i vykastrován.

13.11.2018

Evžen je již vykastrován a vypisuje konkurs na tu nejsupr rodinu, které schází takový nádherný domácí.

 

Máslík

28. 8. 2018

18.8.2019

Máslík je krásný kocourek, loňské kotě narozené u nás v azylu, když k nám byla dovezena březí kočika (Bohunka, ta už skvělý nový domov, na rozdíl od svých dětí, má) z Bohušovic. Není vhodný do bytu, protože chce běhat venku. Se svou sestřičkou Kiri a Křemínkem s Valinkou ( 9 měsíční koťata z pískovny), Lili a Evženem jsou úžasná smečka lovců, která zlikviduje všechny nežádoucí hlodavce v širém okolí. Nejskvělejší by bylo, kdyby mohli jít do nového domova třeba do nějakého hospodářského stavení alespoň po dvojicích. Samozřejmě je kastrovaný.

 

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-maslik.jpg

Máslík je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Máslík ani jeho maminka a sourozenci by nepřežili.

Máslík se narodil 9.5.2018 a je dvakrát očkovaný.

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-maslik.jpg

 

Amálka

25. 8. 2018

18.8.2019

Je asi 2,5 roku stará, kastrovaná, hrozně hodná kočička pečovatelka. Loni dělala spolu s Bohunkou druhou matku jejím koťatům, starala se o ně víc než vlastní matka a péče o mláďata jí zůstala a vždy, když se k nám nějaké kotě dostane, hned ho zahrne mateřskou láskou a péčí. Určitě by nebyla šťastná jako jedináček, ale ke kotěti nebo s kotětem z azylu bude úžasná chůva.

 

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka.jpg

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka-s-kotaty.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amálka pochází z Horních Beřkovic, kde se toulala po areálu léčebny. Je to asi 1,5 roku (k srpnu 2018) stará kočička, která při příjmu byla krátce březí. Amálku jsme nechali vykastrovat a je také očkovaná.

Amálka na sebe převzala část mateřských povinností, když pomáhala Bohunce s jejími koťaty a také se starala o koťata po zemřelé Hedvice. Amálka se o koťata stará stále, přestože všechna jsou již mateřskému mléku odrostlá. Je to taková věčná máma.

 

Libuška

29. 6. 2018

18.8.2019

Libunka je asi 16 měsíců stará, očkovaná, kastrovaná kočička. Je přítulná, ale chovat se nechce, jen si třeba lehne vedle a nechá se hladit. Kočička je to nenáročná, může být v bytě a i jako jedináček.

 

img_20181024_171729.jpg

Malá, asi 8,5 měsíce stará a očkovaná kočička, s negativními testy na panleukopenii  ( k prosinci  2018) pochází z libochovického zámku. Holčička byla plachá a paní nálezkyně si ji původně chtěla nechat. Vzhledem k svému věku ale usoudila, že by kočičku nedochovala a dala jí raději šanci na nový domov prostřednictvím našeho azylu. Kočička měla určitě štěstí na nálezkyni. Stále se totiž setkáváme se žádostmi o kotě pro 80letou babičku...

Libuška nám byla předána opečována a vymazlena.

Libuška může odejít do nového domova do domu i bytu.

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-libuska.jpg

img_20180629_174157.jpg

 

Světluška

7. 11. 2017

18.8.2019

asi 3,5 roku stará kočička. Je hodná, ale někdy nevyzpytatelná, nechá se hladit a někdy z ničeho nic najedou sekne. Stále si s sebou nese trochu nedůvěry k člověku pravděpodobně díky dřívějším ne zrovna nejpříjemnějším zážitkům. Navíc má neuvěřitelnou vnímavost na dění kolem sebe, přesně pozná, že se chystá nějaké ošetřování a zmizí.

 

Kočička nalezená v Lovosicích dostala jméno SVĚTLUŠKA. Je asi tříletá ( k listopadu 2018) a nejspíš se ztratila. Světluška je hodná kočička zvyklá na lidi, i když je zatím trochu vykulená.

 

photo0022.jpg

 

 

azyl-adopce-utulek-kocka-svetluska.jpg