Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Rubriky

Příspěvky

Jimmy

1. 7. 2019

6.7.2019

Jimmy dnes ráno překročil Duhový most. Devastace jeho tělíčka v důsledku otravy byla již příliš velká.

1.7.2019

Kocourek z pole pod Milesovkou. Kocourek byl nalezen dětmi, jak bezvládně leží uprostřed pole. Dostal jméno Jimmy a je na tom hodně špatně. Dehydratovaný, hladový, ale přitom má potíže s příjmeme potravy i vody. Je to jen kostřička potažená kůží. Sotva z něj vymáčkli pár kapek krve na testy kočičch nemocí. Ty naštěstí vyšly negativně, tak má Jimmy snad ještě šanci.

 

Rodinka z chatové oblasti u Poplz

8. 6. 2019

 

30.6.2019

Bohužel ani jedno z koťátek nepřežilo ošlklivou nemoc - kalicivirozu. Jejich tělíčka nebyla dosud dostatečně vyživena, aby si s touto hrůzou dokázala poradit.

3.6.2019

V sobotu byl Den dětí, tak jsme si jich z chatové osady nedaleko Poplzí přivezli hned pět. Maminka se ten den odchytit nepodařila, navíc o mimina už ani nejevila zájem. Měli jsme docela dilema, zda koťata nechat na místě a čekat na maminu nebo je odvézt. Nakonec vyhrál odvoz. Mimo jiné nám totiž nahlašovatelka posléze sdělila, že den před tím byla koťátka roztahána po poměrně velké ploše a kočka se nestarala kde jsou.
Nakonec jsme se přesvědčili, že rozhodnutí bylo správné - běžně koťata bez maminky nepřevážíme. Kočičku se podařilo odchytit hned ráno, ale přestože byla přidána ke koťatům, nezájem se prohluboval.
Koťatům jsou asi 4 týdny a začínají sama jíst, přesto je nutné dokrmování každé 3 hodiny ve dne v noci. Spolu s koťaty jsme si přivezli asi 19 klíšťat a nejspíš to není číslo konečné.
Kočička jich měla 20 a také to není určitě vše.

 

Dixi

16. 3. 2019

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-dixi.jpg

V Čížkovicích byl nalezen tento kocourek, dostal jméno DIXÍK. Je starý cca 4 – 5 let, už kastrovaný. Při příjmu měl rýmu, kterou zvládla antibiotika. Má postavu podobnou jako peršanky, nejspíš je kříženec exotické kočky. Jeho huňatý kožíšek byl tak zdredovaný, že ho paní Jana musela ostříhat. Jinak je hodný, žádný divoch a až mu kožíšek doroste, bude z něj velký fešák.

 

Nikolka

16. 3. 2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-nikolka.jpg

Niki našli při procházce za vesnicí u lesa v roští. Nebyla v nejlepší kondici, takže si před kastrací ještě několik dní užívala ošetřování a péči. Po zotavení z kastrace může odejít do nového domova.Je jí asi 8 měsíců.

 

Jaruška

18. 9. 2018

img_20180916_184747.jpgimg_20180916_184753.jpg

 

 

 

 

 

 

img_20180916_184819.jpgimg_20180916_185131.jpg

 

 

 

 

 

 

V neděli 16.9.2018 nám byla nahlášena pravděpodobně tři koťata, která se pohybovala kolem starých pražců na železniční stanici v obci Úpohlavy. Hledali jsme všude kolem, ale našli jsme jen tuto holčičku. Kočičku se po několika desítkách minut podařilo uplatit rybičkami a chytit do ruky. Docela nás překvapilo, že Jaruška je přítulná. Vypadá to na vyhozené kotě. Spíše jsme předpokládali, že je to kotě od maminy z nedalekého kravína a bude tedy divoké. Měla sice blešky, ale ouška jen trochu špinavá, bez svrabu. Kočičce je asi 6 týdnů a naštěstí již sama papá. V azylu dostala odčervovací pastu a zásyp proti bleškám. V karanténě se rychle zabydlela, ale paní Jana přesto raději spala ve stejné místnosti. I když o spaní se moc mluvit nedalo. Jaruška celou noc proplakala.

Po odchytu Jarušky jsme další dvě hodiny hledali zbylá koťata. Bohužel jsme našli pouze jedno, a pro to naše pomoc přišla již pozdě. Mourinka (nevíme pohlaví) byla nalezena mimo dosah uprostřed narovnaných pražců již bez života. Údajné třetí kotě jsme nenalezli vůbec.

img_20180916_181418.jpg

 

 

Hedík

25. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-hedik.jpg

Kocourek Hedík se narodil 20.5.2018 kočičce Hedvice. Přežil jako jediný - maminka i ostatní sourozenci odešli k Velké kočce.

Hedík si bohužel nedokáže sám hrát, takže v novém domově musí mít kamaráda přiměřeného věku. Velmi lpí na člověku, dává mu přednost před ostatními kočičkami. To však není dobře. Takto závislé kočičky velmi trpí, pokud se s jejich dvojnožcem něco stane, a do té míry, že často umírají steskem. Hledáme tedy člověka nebo rodinu, která by ho "nutila" hrát si s jinými kočkami, ale zároveň dovedla odměřit potřebnou lásku tak, aby Hedík na druhou stranu netpěl jejím nedostatkem.

 

Amálka

25. 8. 2018

18.8.2019

Je asi 2,5 roku stará, kastrovaná, hrozně hodná kočička pečovatelka. Loni dělala spolu s Bohunkou druhou matku jejím koťatům, starala se o ně víc než vlastní matka a péče o mláďata jí zůstala a vždy, když se k nám nějaké kotě dostane, hned ho zahrne mateřskou láskou a péčí. Určitě by nebyla šťastná jako jedináček, ale ke kotěti nebo s kotětem z azylu bude úžasná chůva.

 

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka.jpg

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka-s-kotaty.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amálka pochází z Horních Beřkovic, kde se toulala po areálu léčebny. Je to asi 1,5 roku (k srpnu 2018) stará kočička, která při příjmu byla krátce březí. Amálku jsme nechali vykastrovat a je také očkovaná.

Amálka na sebe převzala část mateřských povinností, když pomáhala Bohunce s jejími koťaty a také se starala o koťata po zemřelé Hedvice. Amálka se o koťata stará stále, přestože všechna jsou již mateřskému mléku odrostlá. Je to taková věčná máma.

 

Hedvika

22. 5. 2018

20.5.2018

Naše nová kočička, Hedvika, dnes dopoledne porodila. Porod byl dlouhý a těžký. Koťátka jsou stejně jako u Bohunky abnormálně velká, jedno se rodilo zadečkem a paní Jana musela Hedvice pomáhat. Hedvika porodila celkem čtyři koťátka, jedno bohužel nepřežilo. Nechtěli jsme kočičku po tak náročném porodu rušit, takže fotografie se pokusíme pořídit zítra.

22.5.2018

Hedvika nás k sobě na chvíli pustila, takže jsme mohli pořídit slíbené fotografie. O děti se vzorně stará.

img_20180521_162732.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

obraz9474.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.5.2018

Hedvika se nám nezdála. Byla trochu apatická, stoupala jí teplota. Dnes jsme ji tedy vzali na sono bříška, zda je po porodu vše v pořádku. Nebylo. Hedvika v sobě měla ještě jedno kotě, již mrtvé a v počátečním stadiu rozkladu. Hedvika stejně jako Bohunka podstoupila císařský řez a s ním i kastraci. V děloze se již rozvíjel zánět, proto ta horečka. Po operaci byla kočičce ihned nasazena kapačka, po které se teplota snížila na normální hodnoty a Hedvika mohla s dětmi opět domu.

I ze platí, že kdyby se kočička nedostala k nám, zemřela by v krutých bolestech ze zánětu. A její děti stejně krutou smrtí hladem. Pokud by tedy kočička nezemřela již při porodu, který byl těžký a neobešel se bez asistence paní Jany.

26.5.2018

Hedvika se o koťátka přestala starat a dnes navečer navíc začala zvracet. Péči o malé převzala naše Bohunka, která ke svým pěti vlastní adoptovala tři Hedvičiny.

Hedvika odešla k Velké Kočce 28.5.2018 na celkovou sepsi organizmu po těžkém porodu.

 

Mefistka

20. 4. 2018

mefistka.jpg

Mefistka. Stará kočička s pouhými dvěma zuby, zubožená, vyhladovělá, špinavá. Se silnou rýmou, zánětem v očích a uši plné svrabu a zanícené. Váha? Celých 1,40 kg... Co na to řící? Snad jen to, že kočička byla zvyklá u lidí. Nebojí se, na ruce se držela jak klíště, aby snad zase nebyla někam vyhozena. Při pohlazení okamžitě spouští motůrek a hlavičku tiskne k člověku. Dostala antibiotika a vitamíny, snědla kousek vařeného kuřete. Netušíme, zda se jí podaří přežít, ale k životu má velkou vůli. Kritických bude několik příštích dnů. Kočičku nalezla 7.4.2018 v Jenčicích kamarádka naší kolegyně úplně vysílenou v kotelně svého domu a my jí ještě ten samý den přijali. Paní nálezkyně má sice s toulavými zvířátky určité zkušenosti, ale na takto těžký případ si netroufla.

img_20180407_174413.jpg

Aktualizace 20.4.2018

Kočička se krásně zotavuje, je to mazel veliký. určitě byla součástí rodiny.

Aktualizace 26.4.2018

Mefistka se zhoršila, nejí a zdá se, že nemá vůli k životu. My bojujeme za ní. Od paní doktorky dostala podpůrnou léčbu a dietu.

 

 

Maxík

22. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-maxik.jpg

Maxík je  kastrovaný 5 let starý kocour (k březnu 2018) Má rád kočky, malé psy i děti. Při nálezu měl kožíšek tak zdredovaný, že jsme ho museli ostříhat. Až kožíšek doroste, bude z  kocourka zase krasavec. Ale hlavně je moc hodný, rád se mazlí úplně s každým a tak by nový domov opravdu moc potřeboval.

Maxík by potřeboval domek se zahrádkou. Přímo v bytě bývá poněkud nečistotný. Nedokážeme říci, zda pouze přeznačkovává ostatní kočičky nebo je to jeho stálé chování.