Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podmínky osvojení kočky

Protože je azýlek umístěn v rodinném domě paní Zárubové, prosíme, abyste si s ní telefonicky domluvili návštěvu (416 591 322, 777 444 373).

 

Kočka do rukou osvojitele

Kočičky předáváme pouze do vlastních rukou osvojitele, nikoliv zprostředkovaně pro někoho dalšího.  Tím chceme zamezit  případům, kdy se kotě stane nechtěným dárkem a skončí později vyhozené na ulici. 

Kastrace kočky

Při předání kočky se osvojitel zavazuje ke kastraci (pokud již kočka či kocour nejsou kastrovaní) a k tomu, že pokud se o kočku nebude moci v budoucnu starat, vrátí ji do péče Azylu.  

Příspěvek na kočku

Příspěvek na vybrané zvířátko je za vakcinaci a kastraci kočky či kocoura. Za vakcinované kotě tedy zaplatíte 350,- Kč, za dospělou vakcinovanou a kastrovanou kočku (či kocoura) 600,- Kč. Skutečné náklady na veterinární péči jsou zhruba 3-násobné. Kočka dostane s sebou platný zdravotní  průkaz s vyznačeným očkováním.  Dále dostanete ke kočičce předávací protokol, ve kterém budou informace o kočce a jejím stavu při předání, případně doporučení k individuální péči.

Zpráva o kočce

V tomto protokolu se zavazujete podpisem, že během následujících 14 dní podáte zprávu o tom, jak se kočce v novém domově daří.  Buď telefonicky nebo e-mailem, to bývá nejčastější, protože nás potěší fotka, jak si kočulky zvykají.  Vyhrazujeme si právo neohlášené kontroly našich svěřenců v novém domově, pokud se nový majitel neozve a nepodá zprávu o stavu kočičky.

Vlastní přepravka na kočku

Prosíme zájemce, aby si pro domluvenou kočičku přinesli vlastní přepravku (sice v azylu nějaké na prodej jsou), ale stejně nový majitel bude v budoucnu  svojí vlastní přepravku potřebovat k převozu na veterinu  apod.