Jdi na obsah Jdi na menu
 


průběh "operace kočky od horního nádraží"

18.1.2016

Článek první - přebráno z FB od kolegyně Dany

Bohužel jsme nuceni reagovat na zlé jazyky. Jak víte, náš azyl uskutečnil na konci roku 2015 odchyty toulavých opuštěných koček v lokalitě horního lovosického nádraží, a to ve spolupráci s Městem Lovosice a Policií ČR.
Doneslo se k nám, že jedna místní paní pochybuje o naší solidnosti. Podle jejího vyjádření prý "ošklivé kočky zabíjíme a necháváme si jen ty hezké. Ptá se proč je nevracíme zpět".
K této pomluvě tedy uvádím: odchycených kočiček bylo víc než 30. Z nich 8 jsme již vykastrované, očkované a přeléčené vrátili na místo. Dnes bude vypuštěna také jedna a v příštích dnech postupně dalších 5. Malá koťata vypustit nemůžeme vůbec, nepřežila by zimu. Tito pomlouvači by si měli uvědomit, že kastraci je možné provést jen u zdravého zvířátka - nemocné se musí nejdříve léčit. Po kastraci kočičky je nutná delší rekonvalescence (u kocourka je kratší) a vypustit je lze až při vynikajícím zdravotním stavu. Přitom ty divoké a nepřizpůsobivé jsou bezpečně umístěny ve voliérách a pokaždé je musí paní Jana znovu odchytávat do oddchytové klece, nelze na ně sáhnout. Od listopadu jezdí s kočkami na kastrace cca 2x týdně. Proč nás lidé takto napadají? Kdo z nich si umí představit, kolik je to času, námahy a peněz? Kdo z nich někdy nějaké kočičce pomohl? My v azylu pomáháme kočkám bez jakékoli hmotné odměny, nemáme žádnou mzdu a paní Jana často přispěje azylu i ze svého důchodu.
Jsme charitativní organizace, pracujeme srdcem a odměnou je nám láska.

 

Článek druhý - taktéž přebráno z FB od kolegyně Dany

K předchozímu článku je ještě nutno dodat, že zdravotní stav odchycených koček byl špatný i díky zcela nevhodné stravě. Paní, která se zde o kočičky stará a z důchodu jim kupuje granule nám potvrdila, že někteří "pomocníci" zde dávají kočkám zbytky lidského jídla, nebo jídlo zkažené a smradlavé. Kočky to snědí, protože jinak by umřely hlady. Výsledkem jsou těžké poruchy a onemocnění zažívacího traktu, těžký průjem a dehydratace a končí to onemocněním jater a ledvin. Ty šťastnější pak v útulku čeká dlouhodobá léčba a někdy doživotní dieta.
Nejhorší jsou potraviny rostlinného původu - tedy rohlík v mléce, knedlíky, těstoviny, omáčky, brambory a podobně. KOČKA JE ŠELMA - MASOŽRAVEC.
Příkadem lidské hlouposti je černobílý kocourek, který u paní doktorky po narkóze vyzvracel (naštěstí) igelitový obal od párku. Pokud by se býval igelit dostal do střev, kocourek by neměl šanci na přežití.

9.1.2016

V této chvíli (krátce po poledni) paní Jana vypouští další kočičky po kastraci a zdravotně vyšetřené a ošetřené (tedy zdravé) do původní lokality u horního lovosického nádraží.

12.12.2015

K pláči a vzteku je dnešní neuvěřitelný příběh. V lovosické lokalitě, kde již dva týdny odchytáváme toulavé kočinky, bylo pro ně 8 boudiček, vyrobených paní, která je krmí a stará se o ně. Schválně jsme lokalitu blíže neurčovali, přesto se našel "člověk", který si dal tu práci, lokalitu nalezl a v noci na dnešek  všechny boudičky vandalsky zničil. Paní Jana už tento nesmyslný čin nahlásila Policii ČR, která bude vandalský čin vyšetřovat, protože odchyty probíhají za její záštity. Protože některé nesocializovatelné kočky budeme po kastraci vracet zpět na místo, paní Jana dnes narychlo sehnala 5 plastových kočičích domečků a instalovala na místo. Kočky totiž zimu bez úkrytu těžko přežijí, a jinam je vypustit není možné, také by nepřežily. Místní obyvatelé (někteří) už na kočky čekají a je jim bez nich smutno. Hlavní je, že už se kožíšci nebudou množit a na jaře ubyde bezprizorních koťátek, což je cílem naším i města Lovosice. Je nám do pláče - jak můžou být lidé tak zlí? Opravdu si ten dotyčný/dotyčná neuvědomuje, jak se kočky starají o pozemky, na kterých žijí? Uvědomil si ten někdo, kolik myší pochytají, zvlášť když poslední zimy byly velmi teplé a hlodavci se množili opravdu geometrickou řadou celých 12 měsíců v roce s minimální nebo dokonce nulovou úmrtností mladých? Nebo je to tomu dotyčnému vlastně jedno, protože on v lokalitě nežije a jeho nenávist ke všemu živému je větší než cokoliv jiného?
Situace je opravdu na hraně možností, paní Jana už má v azylu 90 !!!!!!!!!!!! (devadesát) kočičích azylantů, není jediné volné místečko, všechny klece, gauče, křesla, parapety, stromy a voliéry jsou plné. A všechno to má stále otevřené tlamičky na jídlo, nemluvě o kastracích a léčbě. Paní Jana má navíc již dlouhá léta těžku alergii na kočičí chlupy, kterou se jí dařilo zvládat díky lékům a striktně daným omezením počtu zvířat na max. 60. To se teď poslední dny rapidně mění - Jana má oči oteklé a zanícené, sotva vidí, o bolesti nemluvě. Je jen otázkou času, kdy se přidají dýchací obtíže.
Na  prosbu o pomoc zareagovaly dvě dobré duše, které nám budou pomáhat s inzercí a jinými věcmi, takže snad začneme naše miláčky umísťovat do adopcí nebo dočasek.
Určitě stále prosíme, kdybyste někdo měl nějaký nápad nebo možnost pomoci, jste vítáni.

8.12.2015

Průběžně vás informujeme o odchytu toulavých kočiček v Lovosicích. Ke dnešku jich máme už 18 a dalších cca 10 tam ještě čeká. Jsou mezi nimi velcí starší kocouři, velmi divocí a zlí, takže ty po kastraci vrátíme do původní lokality. Některé kočičky, a hlavně koťata, ale zústanou u nás už jen kvůli tomu, že některá jsou nemocná a malá koťata by zimu nepřežila určitě, byť by byla jakkoli mírná. Je to zoufalá situace, už nemáme místo ani ve voliérách a nutně bychom potřebovali nějaké kočičky umístit do rodin. Také bojujeme s financemi za lékařské služby a krmivo.

4.12.2015

V úterý jsme v jedné z lovosických lokalit začaly odchytávat větší množství toulavých (a vyhozených) kočiček, a to s pomocí dvou krmiček. Poprvé jsme přivezli 6 zvířátek, dvě šla hned na kastraci. Dnes 2 a jsou již také po kastraci. Vzhledem k času, kdy můžeme do vet ordinace dorazit, paní doktorka větší množství nezvládne, a navíc ani my nemáme dostatek prostoru a klecí na umístění  kočiček po kastraci. Kočiček je tam ještě asi 20 různého stáří, a to za předpokladu, že se tam opět záhadně nějaké nové neobjeví. Většina zvířátek se bude vracet zpět do lokality, krmičky se o ně dobře starají a kočičky mají i své zázemí s boudičkami. Dnes nás paní doktorka trochu podezřívala, že jí nevezeme toulavá zvířatka, jak jsou vypasená :-) Extrémně mazlivé kočičky a věkem mladé (tedy s nadějí na umístění) ponecháme u nás a budeme jim hledat nové domovy.