Jdi na obsah Jdi na menu
 


českolipské nechtěné dědictví

Příspěvky

6.2.2016

7. 2. 2016

2.2.2016

Obě exotické kočičky TEREZKA a LADY jsou po kastraci. Bílá Terezka už má za sebou operaci zoubků a mouratá Lejdynka jede na operaci zubů dnes.

Ještě musím doplnit informace o kočkách a psech z České Lípy. Byly to naše dvě kočky exotky, další kotě, vlčák a dvě bernské fenky, o které už je postaráno. Nyní jsme se dozvěděli, že tam zůstali ještě tři bernští psi - pejsek a dvě fenky. Bohužel dostáváme informace takto sporadicky. Protože už jsme si je jaksi vzali na starost, prosíme vás o pomoc při hledání domova pro tyto tři berňáčky (bohužel nemáme foto).

29.1.2016

Minulý týden byl umístěn mladý vlčák, a nyní i dvě hezké fenky bernského salašnického psa. BARUŠKA a HELUŠKA už mají také nový domov. Vzal si je bratr naší kolegyně Milušky. Holky jsou v Orlických horách moc spokojené.

 

Příchod 9.1.2016

10. 1. 2016

Do našeho azylu byly převezeny dvě fenečky a dvě kočičky po zemřelé paní z oblasti České Lípy. Paní vlastnila ještě kotě britské kočky a 2 feny  bernského salašnického psa, asi dvouleté. Kotě našlo dočasný domov mimo náš azyl. Pejsci budou převezeni s naší pomocí do azylu k panu Mrhalovi do Hněvic.

Fenečka Pigi

pigi.jpg

je prakticky nevyfotitelná. Soustavně pobíhala po místnosti, nezastavila se ani na dvě vteřiny, pokud mi zrovna neležela na ruce.

Pigi je velmi pravděpodobně ve vysokém stadiu březosti - odpovídalo by tomu její chování i vzhled postavy. pokud neporodí do zítřka, pojede na veterinu na sono.

 

Fenečka Bejby

bejby.jpg

Upozornění pro ty, kteří znají pejsky paní Jany: Opravdu to není její pejsek, tato holčička má světlejší čumáček :-) Ale jinak jako by to byla dvojčata :-)

I u Bejby máme podezření na nakrytí, takže také poputuje na kontrolu bříška.

Ani jedna fenečka neměla jméno, paní je oslovovala "holky". Přesný věk taktéž není znám - údajně je jim něco mezi 4  a 5 lety.

 

 

 

Lady

lad.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

lady.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Lady je krásná asi 5ti letá exotická Whiskaska. Nového prostředí ani lidí se nebojí, Je umazlená, uvrněná a o vše se zajímá.

 

Terezka

terzka.jpg

Terinka je exotická Whiskas - činčila. Na první pokus o pohlazení syčí, na druhý si laskání užívá. Není zlá, jen vystrašená. A trochu bojácná - zalezla si do boudičky, kterou odmítala opustit.

Obě kočičky pojedou 11.1.2016 na kontrolu a kastraci. Samozřejmě ani u jedné z kočiček nevíme, zda jsou opravdu čistokrevné. U feneček je jasné, že nejsou. Přesto všechna čtyři zvířátka sloužila jako stroje na peníze...

 

13.1.2016

Po vyšetření víme, že fenečky březí nejsou, jen díky nevhodné stravě a minimem pohybu poněkud obloustlé. Problém ale jsou drápky - holky je mají zarostlé v polštářcích, takže to se bude řešit. Pigi i Bejby už vesele pobíhají po zahradě, tak snad se upraví i ta postava :-)

Obě kočičky jsou po kastraci a paní doktorka zjistila velmi špatný stav zubů, což může způsobit ledvinové problémy. Kočičky pojedou na operaci zoubků za 3 - 4 týdny.