Jdi na obsah Jdi na menu
 


► VIRTUÁLNÍ ADOPCE - neumístitelné kočky


Co je virtuální adopce (adopce na dálku)?

V našem azýlku je hodně koček, které nám zůstaly tzv. na krku, protože nejsou vhodné k umístění. Některé jsou totálně plaché, některé hendikepované, na některé nezavolal žádný zájemce (např. Pan Cibulka - 9 let ani jeden telefonát). Samostatnou složku tvoří kočky, které odmítly sdílet dům s lidmi, obsadily stodolu a zřídily si tam hlavní sídlo volnomyšlenkářů. Tváří se jako divoké nezávislé kočky, přestože ani jedna nezapomněla,  v kolik chodí Jana krmit.

Všechny tyto kočky nabízíme k virtuální adopci, díky které jim můžete přispět na živobytí v azýlku, na ošetření a nocleh. Pokud si některou kočku vyberete, stačí poslat na účet našeho útulku (1005659319/0800) libovolnou částku a napsat její jméno do zprávy pro příjemce. A pokud byste se rozhodli, že můžete nabídnout domov nějaké plaché nebo postižené kočce, nebudeme jí bránit ve štěstí, dostane pusu na čelíčko a uzlíček na cestu.

►►► Jak na to? Čtěte ZDE ◄◄◄

 

Příspěvky

Kocourek Hugo

20. 3. 2021

Jmenuji se Hugo. Do azylu jsem přijel se dvěma sourozenci, když nám bylo asi půl roku. Jsem kastrovaný a plachý. Nemuselo to se mnou být tak zlé kdyby paní z chaty kde nás maminka porodila pomohla tetám z azylu s naším odchytem. Maminka umřela a nás pořád někdo vyhánět. Jsou mi pouze dva roky a rad bych prožil volný život někde kde budu chytal myšky a spát na voňavé seně třeba s kamarádkou Bublinou.

Může jít o obrázek kočka

 

Kocourek Hynek

3. 3. 2021

Jmenuji se Hynek. Do azylu jsem přijel se dvěma sourozenci,když nám bylo asi půl roku. Jsem kastrovaný a plachý. Nemuselo to se mnou být tak zlé kdyby paní z chaty kde nás maminka porodila pomohla tetám z azylu s naším odchytem.Maminka umřela a nás pořád někdo vyhánět.Jsou mi pouze dva roky a rad bych prožil volný život někde kde budu chytal myšky a spát na voňavé seně třeba s kamarádkou Bublinou.

 

Kočička Sully

3. 3. 2021

Sully je kastrovaná kočička. Jako malé kotě ji našla u silnice v obci Sulejovice naše paní Krista před 8 lety,přesně 27.2.2013.Silně plaché kotě se jí nepovedlo vymazlit. Kočička žije je v azylu ve venkovním výběhu svým životem. Chytit ji je opravdu náročné. Hledáme pro ní virtuální rodinu tak,aby mohla žít a dožít v azylu.

 

Kočička Hvězdička

21. 2. 2021

Jmenuji se Hvězdička. Proti me předchůdkyně jsem velmi plachá. V azylu jsem od 1.10.2020 dřív jsem hledala jídlo a místo k odpočinku v obci Racineves.Jsem kastrovaná, očkovaná. Venku se mi vůbec nelíbí. Bojím se o teplé místo a plnou misku. Hledám virtuální domov. Chcete mě?

 

 

Kočička Bobinka

10. 2. 2021

Bobinka původně dostala jméno Brigadyrka. Žije v azylu od února 2013.Ano už plných 8 let.Do azylu se dostala z libochovickeho domova důchodců již asi jako pětiletá..Zde chytala myši a dělala radost občanům domova. Náhle nařízení změnilo její život. K0ČKA MUSÍ PRYČ. Kdy přišla o ocásek nevíme, ale víme,že je moc hodná, kastrovaná, očkovaná.

 

Čičulka

12. 12. 2020

12.12.2020

Čičulka je asi 13 let stará kočička a je také nechtěné dědictví. Holčička po úraze špatně chodí. Hledáme jí proto pouze virtální rodinu.

ciculka-azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocka.jpg

 

kotě z Lovosic - Buba

1. 12. 2020

9.1.2021
Bubu je mladý kocourek, loňské kotě. A jako každý puberťák, i on rád prozkoumává svět a rád chodí ven. "Ven" znamená do obrovského statku, který s azylem sousedí a kde nikdo není. Vjíždí se tam železnými vraty. Na vratech je pro jistotu ještě přidělané pletivo.
27.12., když přijela paní Jana z návštěvy, bylo pletivo na vratech zprohýbané. Hned se šla podívat, proč. Na dvoře statku našla zraněného Buba. Byl celý od krve, potrhán psem.
Volně pobíhající psi jsou v Černivi vidět dost často, dokonce i v polích a ve dvojici. Samozřejmě že již několikrát byly podány stížnosti na obec, marně.
Paní Jana s Bubou navštívila v následujících dnech dva veterináře, oba doporučili kocoura utratit. Rentgenový snímek nebyl nijak povzbuzující. Poškozená páteř a do jedné třetiny vybočený obratel. Tržná rána na břiše k tomu. Jenže rozhodněte o smrti kocourka, kterého jste vypiplali od kotěte. Proto dostal antibiotika a čekalo se, co bude dál. Podstoupil několikrát léčení reiky.
Kocourek měl chuť k jídlu, začal vyměšovat a snažil se postavit na zdravou nohu. Proto se s ním paní Jana vydala za MVDr Čučkou. Následovala další prohlídka. Tentokrát pro Buba s pozitivnější prognózou. Pan doktor je ochotný kocourka odoperovat, až se mu zahojí tržné rány. Cena pro útulek je cca 20 000kč, výsledek 50 na 50%. Já vím, je to hodně. Ale odsuďte k smrti kocoura, když má obrovskou chuť žít a dokonce se mu dnes podařilo vyškrabat na gauč. To prostě nejde.
Krásný mladý kocourek, který doplatil na nezodpovědnost majitele psa, se teď léčí pomocí Reiki. Může se stát, že Buba následnou operaci nepřežije. My ale doufáme, že Buba bude zase běhat. Možná jen po třech, ale bude.
Držíme Bubovi palce a věříme, že se k nám přidáte. Pokud chcete pomoci a přispět Bubovi na operaci, číslo účtu je 4049930389/0800, do zprávy napište Buba.
Moc moc děkujeme

136423341_3483354581719279_59341976023185613_o.jpg

2.12.2020

Kotě jsme přijímali 21.5. z Lovosic. Bylo tak malé, že jsme ho museli krmit lahvičkou. A byl to nářez, v té době jsme tam takových měli několik. Měli jsme o něj takový strach a tak jsme se báli, že nepřežije, že ani jméno nedostalo.

screenshot_2020-12-01-azyl-pro-opustene-kocky-lucky---azyl_lucky------fotky-a-videa-na-instagramu.png

A teď, o 27 týdnů později, je z něj takový krasavec :-)

kote-z-lovosic-azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocka.jpg

 

Péťa

9. 8. 2019

Může jít o obrázek kočka

 

Jmenuji se Péťa. V azylu jsem už od 10. 6. 2019. Byl jsem maličký, když mě našla paní Marta v příkopu u silnice v obci Mšené lázně. A taky nemocný. Hodně dlouho trvalo, než jsem se uzdravil. Už jsem kastrovaný, očkovaný (to se musí). Mám rád kocoury z azylu a tetu Janu. Jiným lidem se nerad ukazuji. Raději se schovám a vylezu až odejdou. Proto pro Péťu hledáme virtuální rodiče.

 

Jindřiška

26. 6. 2019

26.6.2019

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-jindriska.jpg

Ještě že jsou na světě lidi, kterým není osud zvířat šuma fuk. Chlap jako hora viděl v Roudnici na náměstí po silnici běhat kotě, sebral ho, aby ho něco nepřejelo a ptal se okolo, jestli někdo neví, či je, samozřejmě ničí. Kočičí holčiku vzal hned na veterinu prohlédnout, protože je hodně vyhublá a na zádech má velmi řídkou srst. Tam dostala přípravek na odčervení a pipetu proti parazitům, blech měla spousty, jinak je prý zdravá. Sám má doma taky zvěřinec, takže zavolal do "Sluníčka", popsal jim situaci o záchraně a byl prý dost nevybíravě odpálkován, že mají stopstav. Kdo ho nemá??? No a kam myslíte, že volal dál a kočičku přivezl?
Je to asi dvouměsíční děsně mazlivé kotě, jméno dostala po svém zachránci Jindřiška. Příští foto bude určitě lepší, tentokrát jen papala a papala.

 

Ducánek

8. 5. 2019

ducanek.jpg

Adoptivní maminka p. Táňa Krkošková

Možná si pamatujete litoměřickou kauzu asi před dvěma roky. Nějaký "cvok" střílel po kočkách. A tenhle chudák měl broky v hlavičce. Lidi nemusí (nedivte se mu), takže bývá vidět málokdy. Žije ve venkovním výběhu (nebojte, i tam mají kočky dřevěné domečky) a dostal jméno Ducánek.