Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

1.12.2014 - Na našem facebooku právě probíhá aukce, kterou pro nás vede paní Renata. Podívejte se na výrobky, které jsou ve prospěch našeho azýlku.

Do nabídky postoupilo jedno libochovické kotě, malý kocourek, který dostal jméno Pěšinka podle svého mourání na hlavičce.

 

30.11.2014 - Hlásíme nové černé kotě z obce Skalice. Je to chlapeček a je moc pěkný. Fotku má v nově příchozích - v karanténě.

 

28.11.2014 - Další dvě nové kočičky, jsou z obce Vetlá, pánovi je někdo hodil přes plot a ony se mu schovaly na půdu. Jmenují se Mašlička a Jehlička. Jsou celkem milé, určitě s nimi nebudou potíže. Zejména Mašlička je vyložená fešanda.

 

Azyl LUCKY děkuje paní Jarce Lecjaksové, která nám moderuje náš azýlkový facebook,  za její soukromou  aktivitu při výrobě  kalendářů a její finanční dar 2300 Kč, který byl výtěžkem z prodeje těchto kalendářů.

 

 

A jedna pozvánka na kočičí akci v Praze:

mikulasska.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.11.2014 - Máme dobrou zprávu, Ťapinka našla nový domov u příbuzných naší členky. Ať už je ti jenom dobře.

Kocourek z Mrskles dostal jméno Latík a rána na zadní nožičce se mu hojí velmi dobře. Začíná být hodně přítulný.

Tříbarevná kočička z Levousů byla na kontrole u veterinářky. Má vpředu na krčku bouličku neznámého charakteru, dostala antibiotika na 10 dní. Je klidný dobrý pacient. Dostala jméno Levinka.

 

26.11.2014 - Dneska odešla do nového domova dvě koťata - Maki a Nassinka. Doufejme, že si doma dobře zvyknou a bude to na trvalo.

 

25.11.2014 - Umístili jsme tři koťata, Mufíka, Meruňku a Máju. Zbývá už jen  Mlíčko.

24.11.2014 - Nová kočička v příchozích - tříbarevná fešanda v mizerném stavu.

 

23.11.2014 - Dneska odejel do nového domova černý kocourek bez ocásku Bohoušek. Chvíli si u nás pobyl, ale i na něj se už usmálo štěstí. Hodné páníčky ti přejí úplně všichni, Bohoušku!

V neděli do útulku zavítala milá návštěva. Přijela kočička Lucinka (v azylu za svobodna Jahůdka), poprosila svého páníčka  a vyrazili se juknout na bývalé spoluazylanty.  Lucinka se má již  2 a půl roku velmi dobře, vypadá báječně a páníček velkoryse přidal peníze na přilepšení pro zdejší kočičky, které letošní vánoce ještě budou slavit bez nových majitelů. Děkujeme Lucince, že se tak pěkně přimluvila. Je vidět, že to má doma pevně v tlapkách.

mms_20141123.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

22.11.2014 - Začíná být pěkným pravidlem, že na Velikonoce a  Vánoce děláme radost opuštěným kočkám, které ještě nemají svého páníčka, nebo z nějakého důvodu ani páníčka nikdy mít nebudou. Sdružení Devět životů vymyslelo úžasný projekt "Kočičí přání" , do kterého zapojuje čím dál víc útulků a  získává na oblibě mezi kočkomilyLetošní akce započne 14.prosince a my se také zúčastníme. Již pomaličku vybíráme adepty, kteří budou mít to štěstí a dostanou pod vánoční stromeček dárek. Sice jim pořád říkáme, aby nebyli krkaví a podělili se s ostatními, ale stejně vždycky dáváme přednost  podle chuti a potřeb vybrané kočičky.  Někdy se stane, že vybraná kočička najde svého páníčka právě v době, kdy pro neumístitelnost byla nominována na dárek /aby taky byla trošku rozmazlovaná - aspoň cizími lidmi, když nemá pořád ty svoje vlastní/, a sotva ji vystrčím na světlo boží mezi kandidáty, už se někdo ozve, že by ji chtěl domů. Říkám tomu paradox, dva roky o ni nikdo nezavadí ani očkem a sotva dostane poukaz na dárek pod stromečkem, už se na ní někdo ozve. Znalci tomu říkají síla médií. Nechám se překvapit, jestli i letos síla médií  způsobí umístění nějaké dlouho osamělé kočičky.

kocici_prani_2014.jpg

 

 

 

 

 

 

 

20.11.2014 - Krásnou Macešku jsme poslali do nového domova, bude mít kamaráda, takže se jí tam určitě bude líbit. Hodně štěstí Maceško!

Jedna ven a druhý dovnitř - mouratobílý kočičí dorostenec z Mrskles. Má skořicový čumáček a podvýživu. Také má zraněnou zadní nožku. Asi s ním bude mít veterinářka hodně práce. Fotku má v Nově příchozích.

 

18.11.2014 - Do nabídky postoupila dvě koťata z Malých Žernosek, "kvalitní odrůdové mouraté, možná i s přívlastkem" - Tramínka a Rulinka. 

17.11.2014 - fotonovinky: Malá ježátka rostou jako z vody,

mms_20141117.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jožánek a Mlíčko pomáhají při úklidu toaletek (čti: Mlíčko kibicuje a Jožánek vyblokoval protivníka s pytlem kočkolitu)

mms_20141117_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.11.2014 - Do nabídky přidávám Benžemínku od benzínky. Má úžasný kožíšek, jak kvalitou, tak vybarvením.

15.11.2014 - Dne 30.11.2014 se v Libochovicích bude konat místní jarmark, na kterém bude mít stánek i náš azýlek. Zakoupením nějaké drobnosti  můžete přispět na obživu našich koček a zároveň tak udělat dobrý skutek. No řekněte - kolik máte příležitostí udělat dobrý skutek, který můžete hmatatelně cítit?  (zejména, když hrábnete do pěkného kožichu dobře živené a zdravé kočky)

Právě se umístila chlupatá tříbarevná kočička Elisabeth, o kterou byl velký zájem. Přejeme jí do nového domova hodně štěstí.

11.11.2014 - Již mám fotky Rulinky a Tramínky - najdete je v Nově příchozích.

10.11.2014 - Podařilo se umístit Bibinku, Marečka a bílého kocoura Břetislava. Přejeme jim hodně štěstí v novém domově.

Nová koťata ze zahradní kolonie jdou do nabídky, maminka je plachá, ale koťata jsou miloučká. Jsou lepší než dávka antidepresiv. Seznamte se s Mlíčkem, Májou, Mufíkem a Meruňkou.

A v Nově příchozích máme kočičku od benzínové pumpy v Račiněvsi, kde se potulovala. Bez fotky jsou zatím dvě nová koťata z Žernosek. Tahle už mají jména - Tramínka a Rulinka.  

 

4.11.2014 -- Zemřela i Větroňka, jedno ze dvou koťat z letiště v Ranné. Tak nějak jsme to očekávali po Rogalíkově smrti, jejich stav nebyl příliš dobrý, oba byli podchlazení a podvýživení.

Zemřelo i jedno tříbarevné kotě z Libochovic, které tak ráda ošetrovala a kojila Sněženka. Bohužel úmrtnost koťat na podzim je hodně vysoká, většinou nezvládnou první mrazíky a podzimní plískanice.

Lovosický Saze - Sazinka našla nový domov. Přejeme jí hodně štěstí a hodné páníčky.

 

2.11.2014 - Další koťátka  na příjmu - tentokrát 4 maličká koťátka z Mlékojed. Naštěstí nejsou příliš zdevastovaná,  snad budou moct brzy do nabídky . Zatím půjdou do karantény a pak rychle hledat nový domov.

 

31.10.2014 - Další nezbytný příjem - černobílé kotě z autobusové zastávky. Má těžce poškozené oko, není jasné od čeho, jestli vřed nebo úraz. Dostala jméno Ťapinka a byla dneska na operaci, při které se jí oko vyjmulo a zašilo. Držím palce, aby se jí rána dobře hojila. Fotka Ťapinky z příjmu je v Nově příchozích.

 

29.10.2014  - Máme 4 nováčky, jsou to mouratá čtyřčata z Nových Kopist. Jejich maminka se nejspíš zaběhla a když potřebovala někam složit svoje tlapky a porodit koťátka, nastěhovala se lidem na dvorek. Jednoho dne ji, bohužel, našli ležet s krvavým čumáčkem mrtvou. Nejspíš ji srazilo auto. Ujali jsme se jejích osiřelých koťátek, jsou ještě opravdu malinká a nastydlá. Zatím jsou v karanténě  a uvidíme, jak se jim bude dařit.

 

24.10.2014 - Tohle je oficiální profil Slepé Sněženky. Původně jsme mysleli, že Sněženka zůstane v azylu, ale sitace se mění, takže jí musíme najít stejně dobrý domov, kde ji budou rozmazlovat, jako jsme našli všem jejím štěňátkům.

 

21.10.2014 - Mulisáček už má nový domov.

 

18.10.2014 - Seznamte se s Mulisákem, nesmírně aktivním kocourkem, který utahá i vícečlennou rodinu. Nebo s kočičkou Meduňkou, která vám uklidní mysl a navodí pohodu.

 

16.10.2014 - Bohužel zemřelo jedno kotě z letiště v Rané, Rogalík. Tak nějak se to čekalo, obě koťata vypadala dost nedobře. Větroňka se zatím drží.

 Zemřela Moudinka Medvídkovitá, měla rozsáhlou rakovinu mléčných žláz. Prožila v azylu několik let, ale nikdy na ní nikdo nezavolal. Doufáme, že jí bude v kočičím nebi lépe a už ji nebude nic bolet.

 

15.10.2014 - Děti ze Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích obdarovaly náš útulek, fotky a povídání najdete zde.

 

Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi pořádá umísťovací výstavu v Praze v kongresovém centru, přijďte se podívat a třeba si odnést nového kamaráda. Podrobnosti najdete, když kliknete na obrázek.

 

 

12.10.2014 - Našli jsme mrtvou kočičku Špičku, patřila mezi neumístelné, byla hodně svá, ráda se toulala po okolí. Podle příznaků sežrala něco otráveného, nejspíš návnadu na krysy nebo přiotrávenou myš. 

Děkujeme dárkyni paní Kajetánové, která věnovala našemu azýlku škrabadla. Jedno darované škrabadlo našlo uplatnění v depozinímu azylu u p. Tůmové, která se stará o nemocné kočky. Další bylo darováno do útulku paní
Čermákové a třetí dělá radost kočičkám v azylu u paní Zárubové. Děkujeme

mms_20141012_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.10.2014 - Do nabídky přidávám Gypsíka tanečníka.

A musíme ukázat fotku Sněženčiného štěněte Belinky, která je čerstvě po kastraci (má za kamaráda dychtivého fešáka).  Vůbec se jí to nelíbí, musela dostat límec, protože si chtěla vykousávat stehy. Ale to se brzy zahojí a zase bude spokojená. Omluvte sníženou kvalitu fotky z mobilu, navíc modelka nechtěla postát.

mms_20141008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.10.2014 - Slepá Sněženka je víceúčelový pes pro každou situaci. Sama od sebe přivinula nejdřív malou Bibinku, potom si ukradla jedno ze tří libochovických koťat a když jí Jana přistrčila minikotě  Lovosický Saze, tak ji neodmítla. Začala kojit, nebo se o to určitě snaží. Podle posedu miminek je to víc než jasné. Dokonce si malou kočičku nosí v tlamě sem a tam, přenáší ji jako neposedné štěňátko.

mms_20141007_2.jpgmms_20141007.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

6.10.2014  - Do nabídky dáváme Tříbarevnou Macešku, dlouhosrstou krasavici.

4.10.2014 - Ešpinka je umístěná - tedy - spíš získala povolenku k trvalému pobytu od svého dočasného opatrovatele pana Karla. Je vidět, že to je chytrá kočička a získala si jeho lásku.

Další nová koťátka, začíná podzimní maraton s unudlanými zanedbanými chudáčky. Ti šťastnější přežijí zimu u svých majitelů, kteří se o ně postarají, některé zachytí  útulky. Zbytek pouličních bezdomovců bude svádět boj o život. Je dobré si opakovat - všechny nezachráníme. Ale těm, kterým zachráníme život, to jedno není. Takže se podívejte do nově příchozích.

A ještě jedna zpráva - kdo sledoval osud slepé bílé fenečky Sněženky - pro toho máme zprávu, že všechna její štěňata se mají dobře v nových domovech a Sněženka se právě hojí po prodělané kastraci, aby se jí nestala další mateřská příhoda. Zůstává v azylu jako psí tranažér pro kočky, je stále velmi aktivní a přátelská, její boky se pomalu a trvale zaoblují a já mám pocit, že do roka z ní bude bílá kulička (jako většina pejsků v azylu si neodpustí vyjídat kočkám mističky).

 

30.9.2014 - V Nově příchozích máme dvě minikoťátka, která by měla být u svojí maminky, ale nejsou. To druhé je opět z libochovického domova důchodců. Pro pobavení vkládám vtipnou fotku, která se podařila při konfrontaci barev a velikosti.  Bílý kocour Břeťa a malá Sazinka.

breta-a-sazinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.9.2014 - Máme 4 nová koťátka v nabídce. Tři z nich jsou z libochovického domova důchodců. Je to jako útok na city - reklama na štěstíčko se jmény Maki, Kuki, Nassi a Elisabeth.

15.9.2014 - Černobílá kočička Purinka odešla do nového domova k naší kolegyni a štěstí se usmálo i na kotě Červenku bryndáčkovou, která také našla nový domov. Přejeme jim hodně štěstí.

 

10.9.2014 - Máme 3 nová koťata, jsou z libochovického domova důchodců. Foto je v Nově příchozích, kde je dravá zvěř puštěná k miskám.

A do nabídky postoupilo krásné stříbrné kotě Mareček stříbrná žížala.

 

8.9.2014 - No to byla rychlost! Rozinka kozénková už má nový domov. Vyhlédla si jí rodina z Litoměřic. První zprávy z domova jsou dobré, Rozinka se s ničím  nepáře - baští, kadí, spinká - a že je v novém prostředí ji vůbec nestresuje. Máme radost, je dobře, že takové houdě mrňavé nebude naplano vyrůstat v azylu, ale že může dělat radost někomu hodnému. rozinka2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

6.9.2014- Bohužel zemřela obě poslední koťata, která povila v azylu černobílá kočička Purinka. Nejspíš šlo o nějakou nemoc, které postupně podlehl celý vrh. Purinka vypadá celkem v pořádku, necháme ji otestovat, i když je již vykastrovaná, aby se tohle malé neštěstí neopakovalo.

 

5.9.2014 - Přinesli k nám maličkaté sotva dvouměsíční  koťátko, je kouzelná a vypadá velmi dobře, nebyla venku příliš dlouho. Podívejte se na tuhle krasavičku roztomilou - Rozárku rozinku kozénkovou.

 

29.8.2014 - Bílý kocourek Břetislav má štěstěnu na své straně. Měl slabší játra, testy doporučily dietu. Měli jsme strach, že to bude  dlouhodobá záležitost. Naše příznivkyně, paní Hajšlová, poslala Břetislavovi speciální dietní granule, po kterých se Břetíkovi velmi zlepšil stav. Nyní jsou výsledky jaterních testů téměř na úrovni zdravého kocoura.  Protože si Břetislav přinesl také lehkou plíseň na oušku, bude cca za 14 dní přeočkovaný proti plísni a při té příležitosti se udělají další jaterní testy, aby se potvrdilo, že zdravotní stav Břetíka je trvalý a játra už nezlobí. Břetislav našimi ústy děkuje paní Hajšlové.

25.8.2014 - Černý kocourek Bohoušek s useknutým ocáskem byl nedávno na kastraci a protože se mu vyskytl drobný problém na pytlíčku, musel jít na reoperaci, která vše upravila do správného tvaru.  Nyní je již Bohoušek opět v pořádku.

 

19.8.2014 - Máme smutnou zprávu - kočička Moudinka medvídkovitá, která je u nás na byt, na stravu a na dožití (protože je velmi plachá a není o ní zájem), byla na vyšetření u paní veterinářky. Ta konstatovala, že Moudinka má rakovinu mléčných žláz. Nádor, bohužel, zachvátil obě mléčné lišty. Operace je sice proveditelná, ale život by jí prodloužila pouze v řádu několika měsíců, rakovina je již v pokročilém stádiu. Bylo rozhodnuto, že necháme Moudinku dožít svůj život v klidu a v případě, že ke konci bude trpět, přistoupíme k euthanasii. Lidé mají na euthanasii různý názor, já osobně ji vidím jako laskavou službu trpícímu tvorovi.

 

18.8.2014 - Jeden černý jde do nabídky, druhý černý postoupil na jeho místo. Zatím je v léčení, je to podvýživené unudlané kotě s chřipkou - Jožínek. Zatím je v karanténě.

 

16.8.2014 - A další kocourek do nabídky - je to černý hendikepovaný kocourek Bohoušek psí víno. Už z jeho jména je jasné, že s lidmi problém určitě nemá.

Polodivoké chotěšovské kočky byly vypuštěny na dvorek a zařazeny jako nepřizpůsobivé. Do nabídky nemohly jít kvůli naprosté divokosti a ven do původní lokality kvůli zdravotnímu stavu.

 

11.8.2014- Do nabídky přidáváme mouratobílého kocourka s báječnou povahou, který je, bohužel, bez očka. Jméno dostal podle svojí povahy - Pan Úžasný bez očka.

 

9.8.2014 - Na jaře letošního roku jsme dostali finanční dárek od skupinky mladých lidí, kteří v rámci oslavy udělali sbírku pro naše kočky. Neuběhlo moc času a už je to tu zas. Tentokrát vybrali mezi sebou 10.400 Kč. Je to úžasný dárek pro náš azýlek. Navíc došlo k tomu, že se kolem paní Lidky tak dlouho motal Míša Moula, až se vetřel do přízně a rodina odjela s ním. Jejich malý Otmárek dostal třetího kamaráda. Brancuzských jsou naši dlouholetí sponzoři a osvojitelé koček. Tlusťoučká a mohutná Žulinka Fibingerová je v podstatě Otmárkovou kmotrou, protože kontrolovala měkkost peřinek a bezpečnost postýlky od narození. Míša velmi rychle zapadl do smečky (Žulinka chvíli trucovala), ale Míša se podle fotek stal vrchním kontrolorem stravy. Je to legrační, Bobeš je hlídač, Žulda je přes kvalitu spánku a Míša je přes to jídlo. Malý Otmárek je jako princátko. Děkujeme za dárek a začínáme se obávat, aby se večírky u B. nestaly pro jejich přátele příliš finančně náročné.

img_0937.jpgimg_0798.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  30.7.2014 - Další příchozí se nám rozpadla v den příjmu. Porodila 6 koťat, ale přežila zatím jen 4. Uvidíme, jak si poradí ostatní, jako maminka je Purinka vzorná. Fotky jsou v Nově příchozích v karanténě.

A ještě je tu nové koťátko, asi 3 měsíční, dostalo jméno Červenka bryndáčková - má bílou náprsenku a bříško.

 

25.7.2014 - Nový domov u naší kolegyně našla černá kočička Taštička. Věříme, že se jí bude v novém domově líbit.

A  zde všeříkající fotka z nového domova posledního štěněte od Sněženky, které dostalo jméno Bela. Bydlí v Račiněvsi a má se výborně.

mms_20140725.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.7.2014 - Tak předposlední štěně od Sněženky, Růženka, které čekalo na svého nového majitele, ho již našlo. Růženka odešla do nového domova, vypadá to dobře, takže odejít mohlo i poslední zamluvené štěně, které nešlo daleko.  Oběma štěňátkům přejeme hodně štěstí, dobré zdraví a hodné lidi kolem sebe. Sněženka zůstala u nás v azylu.

Vzhledem k nouzové situaci v azylu po úrazu paní Zárubové se snažíme snížit stavy koček.  Děkujeme spřáteleným útulkům, které jsou ochotny ujmout se několika koček. Nyní si odvezla paní Soběslavská kočky z karantény - Čekanku, Mramůrka, Glorii. Dále si vzala všechna koťata z karantény - Mentolku, Lesněnku, Mirečka,  zůstala jen Bibinka, kterou máme již v nabídce a navíc se velmi sblížila s kočičkou Medunkou, která ji kompletně adoptovala se vším všudy. Obě se potřebují, dělají si společnost a Bibinka má konečně pořádnou maminku, která ji hýčká (ne jako její vlastní krkavčí matka, která ji odvrhla a ostatní koťata zakousla). 

 

A ještě jedna dobrá zpráva - nový domov našla kočička Dádulka, která má lehké postižení v podobě špatně srostlé zlomeniny pánve, díky které lehce pajdá na zadní nožičku. Ani tohle nezabránilo tomu, aby se nepřitulila k pánovi, který si přijel pro kočku a Dádulka si ho vybrala jako budoucího otvírače konzerv. Evidentně jim to spolu půjde. Dádulka ještě ani nebyla v nabídce, navíc je postižená a přesto bleskově zhodnotila situaci a vetřela se do přízně. Mám radost, že i obyčejná postižená kočička má šanci na pěkný domov. Posíláme pozdrav Dádulce  do Lhotky u Lovosic. 

 

22.7.2014 - Bohužel máme smutnou zprávu. Během jednoho týdne zemřely dvě naše kočičky, které u nás byly poměrně dlouhou dobu. Obě zemřely zřejmě na následky tohoto nevyzpytatelného počasí, kdy se střídá slunce a déšť, tlak a bio se mění  ze dne na den. Já sama špatně snáším prudké změny počasí, takže soucítím se zvířaty, která si nemohou vzít žádnou tabletku na ulevení.  I zvířata tyto změny vnímají negativně, zejména pokud jsou starší nebo  nejsou zcela v pořádku.  Koncem minulého týdne zemřela nečekaně relativně mladá kočka Sovička a dneska našli Šarlotku Karamelku ležet u dveří. Nic na ní nebylo zvláštního, jen ležela, vypadala, jako když spí. Nejspíš ji v tomhle počasí zradilo srdíčko nebo celková slabost. Byla to již postarší kočička na dožití. Oběma holkám přeji lepší a šťastnější život někde v kočičím nebíčku.

 

19.7.2014 - Do nabídky dáváme Bílého Břetislava, není hluchý.

12.7.2014 - Vzhledem k tomu, že paní Zárubová je od včerejška v dlouhodobé neschopnosti (počítáme 4-8 týdnů), dočasně uzavíráme azyl pro příjem koček. Také žádáme všechny zájemce o kočku, nebo o prohlídku azylu, aby odložili svoji návštěvu na pozdější dobu. Předpokládáme, že výdej  zamluvených koček po telefonu bude možný tak za 14 dní, pokud to situace dovolí. Přesto prosíme, aby lidé nejezdili jen tak na podívání, jestli by se jim nějaká kočka nezalíbila. Azyl bude fungovat pouze v udržovacím chodu. Děkujeme.

Podařilo se umístit Máňu, našla nový domov, který ji tolik chyběl, nebyla mezi tolika kočkami šťastná. Máme velkou radost, že se konečně dočkala vlastního prostoru.

V Nově příchozích máme nové přírůstky.

Napsal nám  náš příznivec, jestli bychom mu mohli zveřejnit inzerát, a protože je to kočičí zájem, tady je: Hledáme domov pro malé černé koťátko,které dostalo přechodné jméno Ešpinka.

 

10.7.2014 - Ve venkovním výběhu jsme měli extremně plachého kocourka Obláčka, který odmítal komunikovat a schovával se ve dříví. Zvažovali jsme jeho navrácení do původní lokality, jen co se trošku polepší na zdraví a podstoupí nezbytná veterinární ošetření. Obláček se, bohužel, rozhodl za nás a včera zemřel. Máme za to, že to bylo díky tlaku a problémům se srdcem. Pitvat ho nebudeme. Přestože byl u nás jen krátce, přejeme mu pěkný měkký obláček, pěkné vyhlídky a vždycky plné bříško.

A další nasmlouvaný nováček - černý kocourek Bohoušek Bobtail. Znalci psích ocásků již tuší, kde je useknutý problém. 

 

6.7.2014 - Dneska zemřel  Bezzoubek, byl u nás na dožití. Přišel v zimě  s přimrzlými zádíčky až na maso a s těžkým poškozením pohybového aparátu - tahal zadní část tělíčka. U nás se docela ochlapil, dlouho jsme léčili poškození kůže na hřbítku po omrzlinách, dostával podpůrné léky na vitalitu, trávení. Podařilo se nám ho rozchodit docela slušně, sice pajdal jako dědek s plnými kalhoty, ale sám se obstaral, dobelhal se všude, nebyl nečistotný. Papal jen měkké a tekuté, ale měl neuvěřitelnou vůli vydržet co nejdéle. Držel se života obdivuhodně. A byl moc milý, většinu času prospal na gauči, nebo jen tak poklidně seděl a sledoval cvrkot v kočkáriu. Zemřel po několikaletém žití u nás v azýlku. Myslím, že u nás v azylu byl šťastný. Přejeme mu tam nahoře u Nejvyšší Kočky zase pevný krok, tlamičku plnou zdravých zubů a pružné tělíčko kočičího mladíka. A jestli tam na něj čeká nějaká kočičí huriska - ať si to kluk užije.

Bohužel se stalo, že jedna štěněcí slečna od Sněženky (povídání jak k nám přišla)zůstala bez nového majitele, rozhodli jsme se ji nabídnout touto cestou jako každé jiné zvířátko v našem multi-kulti azýlku.  Je to holčička s růžovým obojkem, která dostala jméno Růženka. Je očkovaná a také je očipovaná.  Chtěli bychom pro ní vhodného zájemce, který bude respektovat, že je menší rasy a není venkovní hlídač na zahradu (mistička a pelíšek v domě).  Je velmi společenská a hravá, miluje společnost, sama by se nudila. Bylo by výborné, kdyby měla nějakého kamaráda, psího nebo člověčího, který by s ní rád trávil  většinu dne - jako s parťačkou.  Určitě se pro ní někdo šikovný najde. Telefon pro Růženku je 777 444 373.

img_5224.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.7.2014 - Mufinka Bobulka našla nový domov. Přejeme jí hodně štěstí a hodnou paničku. Škoda, že se nedaří umístit všechna koťátka a některá nám v azýlku téměř dospějí.

 

30.6.2014 - V noci na dnešek zemřel bílý kocour Snížek, který se k nám dostal ve velmi špatném stavu, byl hodně zdevastovaný ale celkem dobře se snažil baštit. Doufali jsme, že to je dobré znamení. Bohužel organizmus to nevydržel. Posíláme mu pozdravení k Nejvyšší kočce, tak už se o něj postará, aby nestrádal.

Dáváme do nabídky malé kotě Bibinku puntíkatou.

 

28.6.2014 - Máme nově příchozí, je jich hodně, jsou to vesměs nasmlouvaná zvířátka z CHotěšova a také zraněná kočička.

 

26.6.2014 - Do nového domova odešla maličká mouratá Kukačka, která si získala srdce nové majitelky a nyní má stejně malého kamaráda. Přejeme jí, aby jim to spolu dobře klapalo.

 

24.6.2014 - Plachá černá kočička Alberta, která v azylu porodila koťata, byla vykastrovaná a po odstavení zbylého kotěte byla vypuštěné do původní lokality pro absolutní nepřizpůsobivost.

 

23.6.2014 - Do nového domova odešla malá černá Píšťalka. Přejeme jí hodně štěstí a plnou mističku.

Do nabídky dáváme maličkou Mufinku Bobuli, je sice mladičká, ale zcela samostatná.

20.6.2014 - Další kočička odešla do nového domova, je to Plachá Anička, která šla s Maximou do nové zemědělské usedlosti, kde budou dohlížet na stav myšáků v domě. Je to pro ně akorát umístění, budou mít volnost a přesto budou pod dohledem.

A jedna špatná zpráva, na silnici byla nalezená krásná opatrná kočička Nitka, která se ráda občas proběhla po okolí. Byla sražená autem, zemřela okamžitě. Ať jí Velká kočka přivítá laskavě.

 

19.6.2014 - Do nového domova odešla koťata Alpíno, Vánek, Stříbřenka a černé kotě od Albertky.  Přejeme jim hodně štěstí. Albertka půjde na kastraci společně s novými příchozími. Dvojice chotěšovských koček z početné kolonie. A pak jsme přijali zraněnou kočičku, která má po autonehodě prasklou pánev. Najdete je v Nově příchozích.

 

18.6.2014 - Mám mimořádně špatnou zprávu.  Zcela nečekaně zemřelo jedno štěně - chlapeček. Začal ztěžka dýchat, byl unavený, tak se s ním rychle jelo k veterinářce. Dle RTG měl zvětšené srdíčko, které utiskovalo plíce a orgány. Všechna štěňata prodělala několik vyšetření, žádné neukázalo nějaké postižení. Prý vrozená srdeční vada, která  způsobila, že zemřel krátce po  příjezdu domů. Bylo to velmi rychlé a všechny nás to zaskočilo. Je pravda, že byl ze štěňat nejmenší a nejklidnější, nebyl tak akční, jako jeho sestřičky. Musím to vzít tak, jak to život nepřebrané nosí. Třeba trošku pomůže úsloví, že koho má Bůh  nejraději, toho si bere nejdřív. Poslední fotka chlapečka - v horkých dnech před 2 týdny  jako jediný neběhal, ale celý den se schovával ve stínu stromečku.

img_5228.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.6.2014 - Nový domov našel Lojzíček - černý dlouhosrstý kocour z libochovické zahradní kolonie. Bude mít dobrý domov a určitě si zvykne i na pravidelnou péči o kožíšek. K novým majitelům se pěkně choval, ukázal jim, že umí vzorně na kadibudku a tak byla ruka v rukávu.  Přejeme mu hodně štěstí a pěkný pelíšek.

Umístěná Žlutá (štěněcí holčička od Sněženky) poslala zprávu z nového domova - mám se báječně, ničeho se nebojím, dostala jsem dárky, pěkně klidně spinkám a vůbec jsem neplakala.

mms_20140612.jpgmms_20140614.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.6.2014 - V Nově příchozích je maličké měsíční koťátko Mufinka, kterou hned nabízíme jako vhodnou pro někoho, kdo chce maličké kotě a ví, co to obnáší. A pak je tu fotka nově donešené kočičí tragédie - bílý kocour se strupy a boulí na hlavě.

 

10.6.2014 - Do nového domova odešel malý kocourek Cipísek, který se u nás sotva ohřál a vzpamatoval. Máme radost, že u nás nestrávil mládí, ale bude dělat radost své vlastní paničce. Dále je tu  dobrá zpráva, že kočička Maxima, která přežila vlastní smrt, půjde do nového domova v Kololeči. Přejeme jim oběma hodně štěstí.

Protože uplynula jednoměsíční lhůta od nálezu Dráteníčka a Policie nezjistila pachatele ani majitele, musíme rozhodnout o jeho dalším setrvání v azylu. Vzhledem k tomu, že je velmi plachý a svůj život u nás tráví ve visuté trubce ve výběhu kočkária, dali jsme mu možnost změnit postoj. Byl vypuštěný do volného prostoru v azylu, je již na něm, jestli se rozhodne zůstat a trošku se snažit sblížit, nebo pláchne v širo-širou dál.

 

8.6.2014 - Jedno štěňátko odešlo do nového domova. Je to holčička se žlutým obojkem. Přijeli si pro ní až z Jablonce. Nová majitelka žluťáska vypadá jako dobrá náhradní maminka, takže přejeme prvnímu štěňátku hodně štěstí do nového života.

mms_20140608_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.6.2014 - Nové fotky sněženčátek, k tomu nějaké video, aby bylo patrné, jaká je Sněženka tryskomyš (přestože nevidí) a její štěňátka mají také spoustu energie (a zoubky jako jehličky - ale nekousnou zle, jen si hrají s rukou).

 

3.6.2014 - Máme výbornou zprávu. Štěňata od nalezené Sněženky byla včera na vyšetření očí u oční specialistky a verdikt zní, že všechna ŠTĚŇÁTKA VIDÍ.  V tuto chvíli je máme dokonce všechna zamluvená. Pokud by některá umístěnka selhala, dali bychom vědět, že je jedno medvídě volné.

V Nově příchozích je další nové kotě. Sice máme stopstav, ale tohle byla nouze nejvyšší. Navíc kroky pro jeho záchranu vedla nejspíš Nejvyšší kočka (ale jak zařídila, aby se chtělo někomu čůrat právě v určitou chvíli, to už je případ pro Akta X. )

V libochovické knihovně vybraly děti krmení pro naše kočičky. Máme velkou radost, že na nás nezapomínají ani během roku. Naše kočičky mockrát děkují všem dárcům bez rozdílu věku.

darky-libochovice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6.2014 - V nově příchozích je malé kotě, dostal jméno Cipísek.

Do nabídky dáváme plašší kočičku Bájenku a jejího kamaráda Koblížka.

 

29.5.2014 - Zemřel letitý kocourek Čenda Čingischán, byl už dlouho v neumístitelných, protože o něj nebyl zájem, stal se téměř příslušenstvím azýlku. Poslední dobou měl zdravotní potíže s ledvinami. Budiž mu země lehká. Prožil u nás krásný zbytek života.

 

27.5.2014 - Do nabídky dáváme hravou Kukačku. Je opravdu roztomilost sama.

Rádi bychom poděkovali skupince mladých lidí, kteří se sešli na večírku  a vznikla z toho spontánní sbírka pro náš malý azýlek, která nakonec vynesla neuvěřitelných 12,5 tisíce korun. Mockrát děkujeme všem dárcům, kteří nám ukázali, že je pořád hodně laskavých lidí, kteří mají rádi zvířata. Fotka z předávání - byla legrace, bavili jsme i my. Povšimněte si malé hlavičky v modré čepičce dole na fotce, to nám vyrůstá nová generace kočkomilů. Máme zprávy, že je malý Otmárek odmala hlídaný kočkami, které mu kontrolují měkkost postýlky dobře známým mléčným krokem.  

predavani-penez.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.5.2014 - Podívejte se do Nově příchozích, jsou tam nové zprávy o stávajících karantéňácích (Obláček, Dráteníček, Albertka). A pak je tam nové kotě Alpíno, které je opravdu velmi pohledné a černý kocour s delší srstí, který vypadá jako unavený Pán démonů.

 

25.5.2014 - Nové fotky sněženčátek ve věku 7 týdnů. Jsou jako bílé komando, nic jim není svaté, je jich všude plno a nastalo období loužiček. Podívejte se na další fotky (nové fotky jsou od odkazu, stačí klikat dál) a na konci je malé video.

Ještě mám malé upozornění: ozvali se nám lidé, kteří by rádi už takhle malé štěně na zahradu jako hlídače. Nebudeme dávat štěňata jako osamělé na dvorek nebo zahrady. Sněženčata jsou po mamince velmi kontaktní, společenská, milují lidi a zvířata, rozhodně musí jít jako mazlíčci (do domku nebo bytu s možností výběhu.) Dle veterinářky sice vypadají jako malí samojedi, ale s největší pravděpodobností budou malé postavičky - jen o něco větší než Sněženka. Možná jedna holčička, která je největší, má šanci být velká, ale ostatní štěňata budou menší bílé kuličky. Píšeme raději dopředu, abychom nemátli zájemce, že to budou typičtí velcí samojedi. Spíše menší medvídci "samojedího typu". 

 

18.5.2014 - Novopečená maminka Lotynka odjela i s koťaty do Polska.

A jedna rychlá mobilfotka: medvědi zdraví kočkomily. Ve čtvrtek budou nové fotky.

mms_20140518.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.5.2014 - Přidávám do nabídky Velikého Bobeše, je to mazel, snad bude mít brzy štěstí i přes svůj drobný hendikep.

 

7.5.2014 - V Nově příchozích máme jedno nové kotě - holčičku Kukačku, ty fotky s adoptivními sourozenci stojí za to! 

A kousek pod fotkami najdete fotku koťátek,která porodila pohledná kočička Lotynka. Tolik jsem se těšila na její koťátka, jestli budou krásná a trošku chlupatější po mamince..... prdlajs, otec je jasný jako facka.

 

3.5.2014 - Rychlé info o odchytu kocoura Dráteníčka najdete u jeho fotky v Nově příchozích.

Potěšte se pohledem na morčátka a vodní želvy. Když  je nebudete chtít, třeba budete vědět o někom, komu by se hodila.

 

2.5.2014 -  O pár dní později vracíme do nabídky Taštičku na klice a Pohodáře Štěpánka. Oba byli vráceni zpátky do azylu ... majitelé se rozhodli jinak,  aspoň je nevypustili na ulici.

 

1.5.2014 - Máme jednoměsíční výročí, pozítří bude sněženčátkům 1 měsíc. Fotky najdete zde, abyste nemuseli hledat, které jsou čerstvé, dala jsem odkaz na první dnešní fotku a stačí jen klikat na další.

A podívejte se do Nově příchozích, máme tam hezounkou vysoce březí kočičku Lotynku a přidala jsem fotku kočičky Albertky, které se ani trochu nelíbíme a dokonce si troufla v koutě karantény z trucu porodit. Dostala tedy krabici s dekou, ale nepustí nás blíž jak na 1,5 metru - vrčí jako baskervil.

 

Zveme Vás na májové kolo Kočičího přání, které začíná již ve čtvrtek 1.5.2014.

28.4.2014 - V Nově příchozích máme černou kočičku Albertku, je trošku plachá, ale pěkná. A další nováček je Obláček, mouratý kocourek, trošku plachý.

A jedna dobrá  zpráva - umístili jsme Pohodáře Štěpánka a téměř neumístitelnou kočičku Taštičku (to je ta, co ji pověsili v tašce na kliku azylu). Přejeme jim hodně štěstí a hodně zdravíčka.

 

27.4.2014 - Do nabídky dáváme černobílého kocourka, který je povahou klidný a slušný, až trošku moula, proto dostal jméno Míša moula.

Do nového domova odešel Pruhovaný Pumlíček.

 

26.4.2014 - Nové fotky Sněženčátek - při příležitosti výročí 3 týdnů života

Dětičky rostou jako z vody, při tomhle tempu budou rozhodně větší než maminka. Sněženka dělá pokroky s koupáním, už je trošku statečnější. Nechá se osprchovat, protože kolem štěňátek je pořád nějaký nepořádek, začínají ujídat  mamince z mističky pevnou stravu. Šmakuje jim hodně, většina baští celým tělíčkem. Potom  jsou jako uválení sněhuláčci. Ale podobnost s medvíďaty je úžasná. Sněženka je jako lunt, je z ní malý pejsek. Kojí štěňata velmi vzorně, až má fialové cecíky, drží a nechá se ždímat. Pak je pěkně očistí odshora dolů. Všechno zatím vypadá dobře.

 

22.4.2014 - Do nového domova odešel kocourek Nácíček. Přejeme mu hodně dlouhý a spokojený život.

 

21.4.2014 - Máme nováčka - černého kocourka ze zahradní kolonie v Lovosicích. Jmenuje se Koblížek a je velmi milý. Fotku má v Nově příchozích.

 

20.4.2014 -  Sněženčina štěňátka byla na oční prohlídce u MVDr. Lenské. V této chvíli má otevřená očka všechna štěňátka. Ovšem jestli vidí, to se dá na 100% zjistit teprve odborným vyšetřením, které je možné udělat až po 7 týdnu života.

19.4.2014 - Nové fotky štěňátek a Sněženky. Máme radostnou zprávu, všechna štěňátka otevřela oči. Nejdřív to vypadalo, že to maličké odstrkované, co má maličké bulvičky, bude mít hendikep po mamince, ale protože jeho 3 sourozenci už mžourají na svět, tak mu byla poskytnuta jemňoulinká masáž víček sádlem a do druhého dne víčka povolila a ono také mžourá.  Jsou to 3 děvčata a jeden kluk. Kupodivu není  ten největší. Blíží se Velikonoce a všude kvetou sněženky. My Vám  přejeme krásné velikonoční svátky a pozdravuje Vás maličké sněženčátko.

img_4985.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.4.2014 - Paní Zárubová převzala v Libochovicích výtěžek charitativní sbírky ve prospěch našich zvířátek. Informoval o tom i místní tisk a my přinášíme krátké povídání a fotky z předávání.

Zemřel kocourek Snížek, který byl ve virtuální adopci již několik let, byl to tichý kocourek, který byl jednou umístěný do rodiny s dětmi,  vrácený byl  se zdravotními a psychickými problémy,  do další rodiny  již nikdy neodešel.  Prožil u nás pěkný život.  Sbohem Snížku.

14.4.2014 - A konečně jedna lepší zpráva. Nové fotky štěňátek Sněženky jsou v jejím albu. Jsou to puclíci, zejména jeden je nějaký Otesánek, je větší než zbylá tři štěňátka. Sněženka je vzorná maminka, dostávají pravidelně napít.  Pěkně se o ně stará. Máme z ní radost. Jak to bude s jejich očima, to se uvidí, až je začnou otvírat.

 

13.4.2014 - Včera v podvečerních hodinách zemřel kocourek Čmeláček Popeláček. Byl u nás 14 dní, dostal všechno, co bylo v lidských silách, aby přežil. Bohužel jeho organizmus už několik dní odmítal potravu, přestože ho paní Zárubová krmila 5x denně ručně, hovězím a kuřecím masíčkem, dostával tuk, vitamíny, měl kapačky, dostal Stomorgyl, protože ho bolely špatné zuby. Poslední dny ovšem již nechtěl jíst, dostal křeč, začal padat a nepostavil se na nožičky. Přestože byl dopován tím nejlepším, co mohl v jeho stavu dostávat, nepřibíral, spíše odcházel před očima.  Možná je to tak lepší.

Popeláčku, přejeme ti šťastnou cestu na druhou stranu, kde tě už nic nebude trápit.

 

11.4.2014 - Bohužel zemřel kocourek Kája, který již delší dobu haproval se zdravím, proto byl také ztažený z nabídky. Zdravíme ho nahoru na obláček a doufáme, že se přimluví u Nejvyšší kočky za všechny ostatní kočičky, které jsou nemocné nebo zesláblé. Nejvíc by potřeboval přímluvu Čmeláček Popeláček, který trošku zpomalil s jídlem a přestože ho paní Jana krmí 5x denně- ručně a samými kvalitními dobrotami, je pořád takový slabý a sotva stojí na nožkách. Máme o něj strach.

 

7.4.2014 - Do nového domova odešla Romanka s nalakovanými drápky.  Z karantény přímo do nového domova odešel rezavý Zikoušek a jedna kočička ze Skalice jménem Májenka. Přejeme jim hodně štěstí.  Její kámoška Bájenka je, bohužel, plaché trdlo, takže se dobrovolně přemístila do venkovního kočkária a tam trucuje.

 

 6.4.2014 - Zemřel rezavý kocourek František, který byl mezi nepřizpůsobivými. Měl potíže s ledvinami  a zemřel na jejich selhání.

Jedna příznivější zpráva - Sněženka byla se štěňátky na prohlídce, štěňátka by měla být v pořádku, jen u jednoho si paní doktorka není jistá na 100%.  Snad až budou otvírat oči, juknou na nás čtyři páry vidoucích kukadel.

A ještě jedna zpráva - spíše veselejší - perská kočička Popelka byla prohlášena za kastrovaného kocoura. Dostal tedy nové jméno - je to nyní  Čmeláček Popeláček.

 

Upozorňuji na vysílání pořadu Chcete mě?, který se natáčel v našem azylu. Vysílat se bude v neděli 6.6. na ČT2 v 10,55 hod.

4.4.2014 - Sněženka porodila celkem 4 živá štěňátka, jsou poměrně velká, všechna jsou zcela bílá a vypadají jako maminka. To hodně potvrzuje naši domněnku, že pochází z nějaké mizerné množírny, kde si pozdě všimli, že je slepá a tudíž by slepá štěňata neprodali, takže ji vyhodili. Když jsme ji našli, smrděla hnojem, vypadalo to, jako kdyby žila v chlívku. Je možné cokoliv, ale tohle vypadá pravděpodobně. Pokud se někomu ztratila nakrytá milovaná fenečka, určitě bychom dostali echo, dostáváme pravidelně info o ztracených pejscích. Paní  Zárubová pojede dneska na veterinu, aby ji doktorka prohlédla a podívala se na štěňátka, nám se zdá, že mají bulvičky pěkné. Ale nejsme odborníci, takže uvidíme. Je fajn, jsou jen 4. Budeme pravidelně informovat o jejich stavu a vývoji. Šťastné a pečlivé  mamince gratulujeme!

 

3.4.2014 - Maxima dneska zcela nečekaně začala rodit nevyvinutá koťata. Maxima byla sice veliká, ale nikoho nenapadlo, že je březí. Bohužel potratila 5 koťat, sama přitom hodně vysílila, zvracela, ochabla a postupně rodila mrtvá koťata. Dali jsme ji na vyhřívanou deku, protože byla velmi chladná, nemohla se zahřát ani pod dekou. Máme o ní strach, že to nepřežije.

 

Podívejte se na fotky Popelky od kontejnerů.  Já původně viděla jen rychlou příchozí fotku jejího čumáčku a když Jana říkala, že je tak vyhublá, že nemůže ani na kastraci nebo jakýkoliv zákrok, že ji musí nejdřív trochu vykrmit, protože není poznat ani pohlaví, myslela jsem, že to bude běžná vyhublina. Ovšem to, co jsem uviděla, mi vyrazilo dech. Nechápu, jak může Popelka ještě žít, nemá žádnou podsadu, jen pár chlupů na vylysalé kůži, krček je zcela holý, při pohlazení mi ruka drncala po kostech, cítila jsem kostru beze svalů, nemá žádné. Okamžitě se mi vybavil koncentrák s kostrami potaženými kůží. Je to hrůza ukrutná, její pas obejmu jednou rukou, je to jen kostra s pár chlupy. Prakticky by neměla žít, protože žádný tvor nemůže přežít situaci, kdy tělo už tráví samo sebe, nejdřív tuk, pak svaly, pak vnitřnosti. Tohle je ten případ. Přesto Popelka má neuvěřitelnou chuť žit, výborně papá, má jen průjem, který je logický, a který se pomalu ustaluje. Odhadujeme minimálně 3 měsíce intenzivního zakrmování, než bude moci na prohlídku a další ošetření, které prokáže, jak je na tom s orgány, jestli jsou poškozené hladem. A taky jestli má Popelka buchtičku nebo pindíka. Opravdu se to nedalo poznat, pergamenová kůže je přilepená na kostech.  Podívejte na do jejího alba, které jsem jí založila na Rajčeti, protože pokud to Popelka přežije, budu ráda přidávat fotky s jejím zakulacujícím se hřbítkem. A když to dotáhne až ke správné peršanské maxiprdýlce, bude to vítězství touhy po životě nad realitou. Zatím potřebuje pouze dvě věci, pořádné jídlo a klid na trávení. Je miloučká, ale bolí ji i když ji bereme na ruku, všechno má beze svalů otlačené. Fotky zde.

 

A konečně nové zprávy o Sněžence, její cestě do Prahy na vyšetření a jak zvládla první termín porodu.  Čtěte zde - odrolujte si dolů na konec článku.

 

31.3.2014 - Přibyla nám mouratá kočička z Lovosic, jmenuje se Maxima.

 

28.3.2014 - V Nově příchozích máme  "urozenou mindu". Vypadá jako perská kočka, je to nalezenec od konťáků, takže dostala jméno Popelka od kontejneru.

Množí se názor, že nalezená fenka Sněženka není špic ale samojed. Já si to myslím taky, zeptala jsem se na názor majitele samojeda a ten mi to potvrdil.  Sněženka vypadá spíš jako zanedbaná maličká samojedka.

 

25.3.2014  - Zemřela Rákosová Deltička. Měla rakovinu kůže, její bříško bylo již delší dobu plné menších nádorů, které byly viditelné na podbřišku. Kolem Vánoc v době akce Kočičí strom přání byla v remisi, její stav se docela zlepšil, takže jsme ji dali dokonce jako účastnici, dárek převzala bez problémů, měli jsme radost, že jsme jí mohli dát "poslední vánoční dárek". Spinkej v pokoji, Deltinko.

 

23.3.2014 - Máme nováčka, už pár dní je v azylu psí slečna Sněženka, přečtěte si její příběh zde.

Do nového domova odešla stříbrná Filipa a smolař Fulínek. Jdou do krásného prostředí - nazvala bych to "samota u lesa", kde budou mít už kočičí kamarády, psí kamarády, ale taky jelena Lojzu, který chodí pod okno na kus chleba, občas potkají lišáka Ferdu a další svobodná zvířátka. Tak ať se jim tam líbí.


21.3.2014 - V Nově příchozích máme nováčka, je to rezavobílý kocourek - dorostenec - dostal jméno Ziky.  Je milý, hodný, přítulný. Pokud bude pokračovat v tomto duchu, brzy půjde do nabídky, jen co projde karanténou.

 

18.3.2014 - Dnes, 18.3.2014 se v našem azylu natáčel další díl pořadu Chcete mně? s paní Martou Kubišovou. Tento díl se bude vysílat v neděli 6.4.2014 v obvyklou dobu.

 

15.3.2014 - Děkujeme za pomoc dětem z  Mateřské školy v Libochovicích a hlavně jejich rodičům  za vybrané krmení pro naše kočičky. Aneb - co je v mládí naučíme, v dospělosti už pro ně bude samozřejmost. Roste nová generace, která se na zvířata bude dívat jako na stejně plnohodnotné tvory, jako jsou "páni tvorstva".

f2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.3.2014 - V Nově příchozích jsou dvě nové kočičky ze Skalice, je to Májenka a Bájenka.

 

10.3.2014 - Nový domov našla Mouratá Lentilka, přejeme jí hodně štěstíčka.

 

8.3.2014 - Černá Perla postoupila do nabídky. Podívejte se na její profil.

 Fulínek se vrátil domů a může jít hned do nabídky.

3.3.2014 - Podívejte se na Mouratou Lentilku, zejména na její poslední fotku, kde  hajá se psy.

Bohužel musíme přesunout černou kočičku Taštičku do Neumístitelných na dožití. Projevila se u ní autoimunitní nemoc, nevypadá dobře, její stav je neurčitý. Je to o to horší, že je moc milá, mazlivá, sama se dožaduje na klín.

 

1.3.2014 - Dáváme do nabídky Maličkou Píšťalku. Držím jí palce, aby se někomu zalíbila.

 

28.2.2014 - Tak nám Briketka odešla do Mělníka. Snad se tam zabydlí a bude na nového páníčka hodná.

 

21.2.2014 - Máme novou kočičku Píšťalku.

Makulka se vrátil z vyšetření, které mu zaplatila naše příznivkyně. Bohužel má FeLV, takže zpátky do nabídky nemůže. Tedy - může, ale jedině jako jedináček, a s předpokladem nepříliš dlouhého života. Zřizuji mu proto vlastní "chlíveček mezi Neumístitelnými na dožití. Je to velká škoda, Makulka je velký fešák. 

A ještě jedna špatná zpráva - zemřel kocourek Šilík, který se k nám dostal ve velmi vážném stavu, chvíli to vypadalo, že je u nás na dožití, pak se krásně spravil a byl jako jura, jenže se ozvaly  nemocné ledviny a včera zemřel na selhání ledvin. Přejeme mu šťastnou cestu k Velké kočce, byl u nás spokojený a já jsem ráda, že nezemřel tenkrát na mokré silnici v Mostě, ale u nás v teple na měkkém pelíšku.

 

15.2.2014 - Sobota byl velmi úspěšný den, podařilo se najít domov pro Johanku a Micinku (matka s dcerou  z Lovosic), dále pak pro Fulínka a Zoubka (oba jsou přeplněného pražského bytu), a nakonec i pro Makulku - rezavobílého chlapečka, který byl původně holčička. Všem přejeme šťastnou cestu a hezký nový domov.

 

14.2.2014 - Kocour Fofínek (domácí) dopletl jarní bylinkové fusekličky, vhodné zejména k popíjení mátového čaje či třezalky.

 

13.2.2014  - Mouratobílý kocourek Buráček, který byl v azylu již nějakou dobu a přes veškerou snahu se vůbec nelepšil, spíš horšil, byl uspán. Byl totiž na krevním vyšetření, které potvrdilo zdravotní problémy. Byl na ultrazvuku, kde mu byl identifikovaný velký útvar v břišní dutině. Hned se rozhodlo o operaci a vyjmutí. Doufali jsme, že to bude uzavřený nádor. Bohužel to byla rakovina, která již zachvátila několik orgánů v břiše. Není divu, že se Buráček nehrnul do jídla, měl takovou snahu, byl nesmírně pozorný a vděčný lidem za přízeň. Pokaždé jsem ho viděla, jak se posadí před člověka a upřeně na něj hledí a prosí očima, aby si ho někdo vzal na ruku. Shora byl vidět jeho vyzáblý hrudníček, který se pořád nechtěl zakulatit. Věděli jsme, že mu bude něco špatného, za ty roky už člověk tuší, kdy nemá šanci uspět. Jen ty Buráčkovy oči pořád vidím, jak žadoní o pohlazení.  Bylo rozhodnuto o jeho uspání již během operace, kdy se na rakovinu přišlo. Buráček se stal dalším kocourkem, který si alespoň užil pár pěkných týdnů na konci života. Nejvyšší kočka už asi na něj čekala.

 

12.2.2014 - Výroční zpráva Azylu LUCKY pro rok 2013.

 

11.2.2014 - V Nově příchozích jsou dvě nové kočičky, Mouratá Lentilka a Černá Perla.

10.2.2014 - Bílý Krystálek zemřel. Tak nějak jsme to čekali, jeho stav se trvale zhoršoval. Bylo mu u nás dobře a měl teplo pod prdelkou. Buď ležel v křesle u kamen nebo na vyhřívací podložce.  Nejvyšší kočka už na něj čekala, nejspíš dostal prosluněné místečko s výhledem na okolí.

A jedna dobrá zpráva - Rozinka a Rézinka dostaly společný poukaz na nový domov.  Máme radost, že jdou spolu. Hodně štěstí, holky zrzavý.

7.2.2014 - Podívejte se na Fulínka, je to černobílý fešák, krásně se dal dohromady a čeká na nějakého milého človíčka.

 

5.2.2014 - Na Libunku se usmálo štěstí a vyhlédla si ji mladá paní, která dohlédne na doléčení  jizvy na bříšku.

 

2.2.2014 - A další krasavice jdou do nabídky - rezavé sestřičky Rozinka  a Rézinka.

Dnes ráno umřel Trampík. Včera byla v azylu paní veterinářka, dělala možné i nemožné pro jeho záchranu,ale osud chtěl, aby zemřel.  Tajně jsou doufala, že jeho osud bude jiný, velmi podobně kdysi vypadal Pupíček, který přišel o oko a hnis mu zničil půlku čumáčku a krčku. A dneska je krasavec k pohledání. Jenže ten nebyl tak zdevastovaný fyzicky. Nechápu, jak mohl někdo Trampa  krmit a nevšimnout si toho, že je pokousaný, má vřed přes půl obličeje a hnis mu odtéká po odumřelé kůži. Škoda ho, byl by z něj fešák. Jestli je Nejvyšší kočka spravedlivá, čeká Trampa v kočičím nebi nirvána (stav blaženosti, klidu a  zapomenutí.)

 

1.2.2014 - S prvním únorovým dnem jde do nabídky Zoubek  a Pohodář Štěpánek.

Paní Zárubová prosí všechny, kterým posílá potvrzení o daru pro daňový odpočet, aby si nechali  originál, nemusí již nic podepisovat a posílat zpátky. 

 

31.1.2014 - Do nabídky postupuje už i Kája z původní dvojky Kája a Mařík. A také Johanka míšenka.

 

30.1.2014 - Kocour z Lovosic dostal jméno Tramp, protože se cca 6 let toulal venku bez domova (před 6 lety ho prý nějaká paní vyhodila z domu když se stěhovala pryč. Bylo ještě kotě.) Trampík byl dneska na veterině, dostal kapačku, antibiotika, glukozu, vitamíny. Přesto není jisté, zda přežije. Je velmi odevzdaný, neodporuje, skoro to vypadá, že chce umřít. Takže pokud se chcete podívat na jeho skutečný stav, doporučuji přitom nesvačit (mělo by následovat varování - není vhodné pro slabé žaludky). Několik fotek již po očištění hnisu a pak při pokusu dostat do něj tekutinu ústy. Naštěstí začal dokonce sám sát ze stříkačky.  Fotky Trampíka zde.

Je umístěný Modrásek, odešel k Lounům.

 

29.1.2014 - V Nově příchozích je kocour z Lovosic s ošklivým zraněním na hlavičce.

 

28.1.2014 - Dnes zemřel Beránek, starý kocourek, který se k nám dostal ve velmi špatném stavu, byl nemocný, podvýživený, zakaděný zadeček s dlouhou srstí byl rájem pro parazity, dredy s blechami a trvalý hlad - to byl Beránek, když k nám přišel. Chvíli se držel, vypadalo to, že to možná rozchodí, ale poslední dobou už vypadal spíš jako ležící kožešinová předložka před krbem. Byl placatý a opelichaný. Přesto si užil pěkných pár dní, které mu už nikdo nevezme. Přejeme mu v kočičím nebi pěknou zahradu, spoustu pomalých myší a laskavou nejvyšší kočku, která to tam určitě dobře ošéfuje.

beranek1.jpgPoslední Beránkova fotka, kdy spinkal na křesle u kamen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.1.2014 - Bílý kocourek Krystálek, který se pořád nelepší a jeho kožíšek vykazuje známky probíhající nemoci, byl na důkladném vyšetření. Výsledky  testů nejsou dobré. Velmi se zhoršila činnost ledvin a hodnoty močoviny v krvi také nejsou dobré.  Veterinářka zhodnotila jeho stav jako špatný s nedobrou prognozou.   Krystálek dostává dietu a přesto se jeho stav pomalu zhoršuje. Máme očekávat, že bude stejně pomalu odcházet před očima. Pokud se nestane zázrak.

 

22.1.2014 - Máme novou kočičku z Libochovic, je divně zraněná, ale nebudeme  to zkoumat, stačí, když ji ošetříme a Libunka se z toho vylíže. V nově příchozích je její fotka, jak odpočívá po ošetření.

 

19.1.2014 - Modrásek je připravený odejít do nového domova a dělat někomu radost. Je to mazel a přítula, jen by bylo lepší, kdyby byl sám.

 

18.1.2014 - No to byla rychlost!  Do nového domova odcházejí černá maličká Pavučinka, na kterou doma čeká stejně malé koťátko a malá černá Lilinka. Obě si našly nový domov velmi rychle. Doufejme, že všechno bude v pořádku a ani jedna se nevrátí. Přejeme jim hodně štěstíčka.

 

17.1.2014 - Dneska zemřel malý rezavý kocourek Piškotek. Již delší dobu byl stažený z nabídky pro potíže s játry.  Jeho stav se zhoršoval a dneska se rozhodl, že nahoře mu bude lépe. Odešel tiše a klidně, je ho škoda, byl to hodný kocourek. Škoda, že nedostal šanci najít vlastní domov. Ale u nás mu bylo taky dobře.

A jedna lepší zpráva - nový domov našla kočička Primulka. Ta se u nás sotva ohřála a už měla štěstí. Pocházela ze sociálně slabší rodiny, která ji odložila na ulici při stěhování. Naštěstí měla kolem sebe sousedku, která ji pěkně opatrovala, takže když se dostala k nám, byla již ve výborné kondici, pěkně vymazlená a s krásným kožíškem.  Je jasné, že o takovou krasavici byl zájem. A my jsme rádi, že se Primulka u nás dlouho nezdržela - kdyby takových bylo víc.

 A ještě jedna dobrá zpráva - do nabídky postoupila Romanka, která se u nás léčila z pokousání krčku od psa. Rány jsou zahojené, kožíšek pěkně dorůstá a Romanka je nesmírně milá a přátelská kočička. Krom toho má permanentně nalakované drápky. 

 

15.1.2014 - V Nově příchozích je malinkatá černá Pavučinka, sladké kotě s pupíčkem a přidala jsem fotku Taštičky - to je jméno té černé kočičky, která k nám přišla v tašce s bílým kocourkem Modráskem. Modrásek půjde co nevidět do nabídky, je zcela zdráv a přítulný. Taštička si musí chvilku počkat.

 

11.1.2014 - Máme 4 nové příchozí. Dvě domluvené na příjem a  dvě visící v tašce na klice. Lidi jsou neuvěřitelní. Mimochodem - máme fotku toho mladíka, který je tam pověsil. Škoda, že dle zákona na ochranu osobnosti nemůžeme jeho fotku volně zveřejnit.

 

10.1.2014 - Díky internetové aukci, kterou na FB uspořádala s kolegyní paní Lucie Vaškeba, se podařilo pro náš útulek vybrat 3 tisíce korun, za které nám koupily krmení a stelivo. Naše micinky mockrát děkují.

 

Skončilo vánoční kolo akce Kočičí strom přání. Mise byla úspěšná, kočky byly rychle rozebrány a podarovány. Máme z toho velkou radost. Pro náš útulek se celkem vybralo 27.564 korun. Objednali jsme dárky, granule, konzervy. Kočkouni byli letos mimořádně hodní a dobře pózovali u dárků, tedy alespoň velká většina obdarovaných nedělala cavyky a postála. Jak dopadlo vánoční kolo pro všechny útulky si můžete přečíst zde.

 

A další dobrá zpráva - do nového domova odešla Torinka, která nám v mrazech sehrála těhotnou chudinku, pak se ukázalo, že je to vysmátá vychytralá potvůrka a pupíček je pouze dobře vytahaný. A velmi rychle si jí někdo vyhlédl. Na mourinku to byl mimořádně rychlý postup do teplého domova s pokojovou službou. Přesto jí přejeme hodně štěstí, protože to byla mimořádně pozitivní kočička, která všechny kolem sebe milovala a opatrovala.  Jen kdyby tolik štěstíčka mělo víc hodných koček.

 

6.1.2014 - Už se nám uzdravila Lilinka bobeček, takže může jít do nabídky.

 

3.1.2014 - Hned po Novém roce přinesli mouratobílého Buráčka.  Vypadá ošuntěle, ale je to mladý kocourek. Určitě se dá brzy do pořádku. 

Přidala jsem do Nově příchozích fotku Beránka, jak leží na křesle jako předložka z tygra před postelí.

1.1.2014 - O silvestrovské noci zemřela stařičká kočička Šany, která u nás byla na dožití. Přišla zdevastovaná a ubohá, s velkými zdravotními problémy,  přesto byla k lidem milá. Nechali jsme ji na dožití, byla u nás od letošního září. Nevydržela stres z hluku a rachejtlí. Zemřela na selhání srdíčka. Odešla naštěstí s plným bříškem a mezi svými. Šany - šťastnou cestu!

31.12.2013 - Poslední den v roce bude patřit vzpomínka kocouru Emilovi.  Před malou chvíli zemřel. Haproval se zdravím již nějakou dobu, projevily se potíže s nemocnými játry. Býval občas žlutý jako citron, pak se zase na nějakou chvíli srovnal, ale bylo to dočasné. Věděli jsme, že jeho čas se blíží. Byl účastníkem akce Kočičí strom přání, stihli jsme ho nafotit s dárkem, který dostal, na fotce je vidět černě orámovaný čumáček od tmavého sekretu.  Zemřel v klidu a pokoji na  selhání jater. Symbolicky na nový rok uvolnil své místo dalšímu potřebnému kožíšku. Jeho dárek za něj převezme nová kočička Romanka, která také uvítá posilující vitamínovou pastu.